poniedziałek, 1 czerwca 2020

Podsumowanie maja 2020

Powoli wracamy do normalności i pozostaje mieć nadzieję, że będzie już teraz tylko lepiej. Pod względem czytelniczym, maj okazał się bardzo udany - przeczytałem w sumie 8 książek i 11 komiksów, ale 10 z nich było bardzo krótkich oraz wysłuchałem dwa audiobooki.

W maju przeczytałem:
 1. What if? A co, gdyby? - Randall Munroe - 9/10
 2. Smok Odrodzony - Robert Jordan - 9/10
 3. How To. Jak? - Randall Munroe - 8/10
 4. Całopalenie - Robert Marasco - 8/10
 5. W górach szaleństwa - H.P. Lovecraft, François Baranger - 9/10
 6. Saga o Potworze z Bagien, tom pierwszy - Alan Moore - 9/10
 7. Śnieżyca - Neal Stephenson - 8/10
 8. Gniew - John Gwynne - 6/10
 9. Odzyskanie czasu - Baoshu - recenzja wkrótce
 10. Asteriks, tom 1-10
Wysłuchane audiobooki:
 1. Dary bogów - Witold Jabłoński - 8/10
 2. Niezwyciężony - Stanisław Lem - 9/10
Kolejny miesiąc i znów bardzo różnorodna tematyka przeczytanych książek. Dwie dobre i ciekawe tytuły popularnonaukowe Randalla Munroe'a, klasyka literatury grozy lat 80-tych, trzeci tom klasycznego już cyklu Koło Czasu, czy komiks Alana Moore'a. Praktycznie każdy tytuł przeczytany w maju uzyskał wysoką ocenę, za wyjątkiem Gniewu, który jest dobrym zakończeniem cyklu, ale pozostawił pewien niedosyt. Wśród przeczytanych w maju szczególnie cenię sobie pierwszy tom Sagi o Potworze z Bagien, który jest znakomitym komiksem i wciąż zachwyca, pomimo upływu lat. W czerwcu z pewnością sięgnę po drugi tom, który już jakiś czas czeka na półce. 

W maju bardzo obrodziło w zdobycze i dlatego podzieliłem je na trzy części. Pierwsza z nich to głównie egzemplarze recenzenckie plus parę zakupów. How to. Jak? otrzymałem od Czarnej Owcy, Gniew i Śnieżycę od księgarni Gandalf, Smoka Odrodzonego i Wśród gwiazd od Zysk i S-ka, dwa tomy Czerwonych Żniw od Znak Horyzont, a Odzyskanie czasu od Rebisu. Bardzo dziękuję! Pozostałe to moje własne zakupy, w tym od dawna wyczekiwane trzy tytuły zakupione u Wydawnictwa IX. Pojawił się również audiobook Władcy Pierścieni, na fali mojego zainteresowania tą formą. 


Tak jak pisałem na Facebooku i Instagramie, od pewnego czasu coraz częściej sięgam po komiksy, więc nie mogłem nie zaopatrzyć się w komiksy o Obcym, Terminatorze, czy Predatorze. Wszystkie widoczne komiksy na zdjęciu zostały wydane przez Scream Comics i jestem pod dużym wrażeniem jakości wydania – duży format, gruby papier, kolorowe brzegi. Nie są to tanie komiksy, ale ich cena jest najzupełniej adekwatna do jakości. Zamówiłem je w sklepie wydawnictwa na captainhook.pl – jeśli planujecie zakup tych komiksów, to radzę się pośpieszyć, bo niektóre z nich to naprawdę ostatnie sztuki. Komiksy przyszły starannie zapakowane – karton w kartonie, dzięki czemu nie doznały najmniejszych uszkodzeń i dotarły do mnie w idealnym stanie. Zdecydowanie kupię od Scream Comics jeszcze niejeden komiks!Na ostatnim zdjęciu są moje prezenty urodzinowe i znów komiksy. Tym razem wszystkie o Conanie wydane przez wydawnictwo Egmont. W najbliższym czasie możecie się spodziewać więcej recenzji komiksów, a w pierwszej kolejności na pewno odświeżę sobie opowiadania o Conanie napisane Roberta Howarda, które mam na półce. Ostatni raz czytałem je wiele lat temu, a od dawna chcę do nich powrócić. 

A jak Wam minął maj? :)

5 komentarzy:

 1. Obrodził, jak zwykle. :P A co ja tam widzę, audiobook Władcy. Kto czyta? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest :D Czyta Marian Czarkowski :)

   Usuń
  2. Nie znam. Może po głosie bym skojarzył.

   Usuń
 2. Uuu, zdobycze cud, miód i orzeszki. :D
  Czy wracamy do normalności. ;) No cóż, ja jeszcze nie tak do końca. ;) Och, te granice. 😅

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja uczelnia już id dzisiaj wróciła do względnej normalności i w Poznaniu na ulicach też jakby prawie wszystko po staremu :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.