niedziela, 1 listopada 2020

Podsumowanie października 2020

Październik minął mi bardzo szybko, nie wiem nawet kiedy. Może to kwestia coraz krótszych dni, szczególnie po zmianie czasu? Wciąż nie mogę się przyzwyczaić, że już o 17, a w pochmurne dni nawet wcześniej, trzeba w mieszkaniu zapalić światło. Pod względem lektur był to jednak miesiąc bardzo udany i przeczytałem w sumie aż 8 książek.

Przeczytane w październiku:

 1. Dunkel - Jakub Bielawski - 8/10
 2. Migawka - Brandon Sanderson - 7/10
 3. Rok 1984. Powieść graficzna - George Orwell, Fido Nesti - 10/10
 4. Człowiek do przeróbki - Alfred Bester - 7/10
 5. Zastrzelić, zadźgać i otruć czyli historia morderstwa - Jonathan J. Moore - 6/10
 6. Homo Sapiens. Ludzie są lepsi niż myślisz - Rutger Bregman - 7/10
 7. Wędrująca Ziemia - Liu Cixin - 8/10
 8. Dawca Przysięgi, część pierwsza - recenzja razem z drugą częścią w listopadzie

Październik był to kolejny, bardzo różnorodny miesiąc. Oceny większości przeczytanych przeze mnie książek oscylowały wokół 7/10, ale jedna zdecydowanie skradła moje serce. Mowa oczywiście o adaptacji Roku 1984 w formie powieści graficznej, która niesamowicie mnie urzekła i bardzo się cieszę, że miałem okazję ją przeczytać. Tematyka poruszana przez Orwella została wiernie przeniesiona do powieści graficznej, a rysunki Fido Nesti niesamowicie oddały klimat i nastrój powieści. Dlatego skusiłem się i kupiłem w formie graficznej również Folwark zwierzęcy, którego planuję przeczytać może jeszcze w listopadzie. W październiku planowałem przeczytać całego Dawcę Przysięgi, ale czasu starczyło tylko na pierwszą część, ale druga już się czyta i wydarzenia robią się coraz ciekawsze. 

Pod względem zdobyczy, październik był dość szalonym miesiącem. Wiąże się to z faktem, że część moich zakupów była robiona jeszcze we wrześniu, a zamówienia przyszły dopiero w następnym miesiącu. W sumie moją biblioteczkę zasiliło aż 17 tytułów - już dawno tak dużo książek nie przybyło do mnie w ciągu jednego miesiąca. Od księgarni Gandalf otrzymałem Rok 1984. Powieść graficzna oraz Homo sapiens. Ludzie są lepsi niż myślisz, od Rebisu Wędrującą Ziemię, od Zysk i S-ka Sinobrodego, a od Insignisu Jak długo trwa teraz?. Jeszcze raz bardzo za te książki dziękuję! Pozostałe to moje własne zakupy, m.in kolejne dwa rocznicowe komiksy o Obcym od Scream Comics, trzeci tom komiksowych przygód Conana, Folwark zwierzęcy w formie powieści graficznej, animanga z Dragon Ball Super, Niech stanie się światłość, czyli prequel Filarów Ziemi, czy Migawka Sandersona. 

A jak Wam minął październik? :)

6 komentarzy:

 1. Wdzę, że miałeś całkiem niezły październik. Ja też nie mogę narzekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję zaczytanego miesiąca. Mam w planach "Rok 194" i "Dunkel. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten rok 1984 kusił mnie w tej powieści graficznej, ale ostatecznie nie zdecydowałam się dorzucić do koszyczka.
  Październik mówisz był szalonym miesiącem pod względem zdobyczy? Na mnie wszystko czeka w koszykach zakupowych z nadzieją, że na święta jednak zawitam do PL i to dopiero będzie szalony miesiąc. :D

  Zaczytanego i równie udanego listopada!
  I trzymaj się zdrowo! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest super - daj się skusić. Mnie oczarował i aż kupiłem Folwark zwierzęcy, choć styl rysunków jest zdecydowanie inny :)
   Dzięki! Również udanego listopada, no i dużo zdrowia, bo to teraz najważniejsze :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.