poniedziałek, 16 grudnia 2019

Konkurs świąteczny

Przy okazji nawiązania współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka, otrzymałem dwa takie same egzemplarze Całej Orsini i jeden z nich może zdobyć ktoś z Was. Książka jest bardzo delikatnie uszkodzona (zainteresowanym mogę wysłać zdjęcie), ale wizualnie nie rzuca się to w oczy. 

Konkurs potrwa od 16 do 23 grudnia 2019 roku, a wyniki pojawią się po Bożym Narodzeniu. Zadanie konkursowe jest proste i wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Jaka jest Twoja ulubiona piosenka świąteczna i dlaczego?". Odpowiedzi należy umieszczać w komentarzu pod tym wpisem i nie powinny być dłuższe niż 4 zdania. 
Regulamin Konkursu świątecznego:
1. Organizatorem konkursu jest Łukasz Marciniak, autor bloga hrosskar.blogspot.com
2. Nagrodą w konkursie jest nowy egzemplarz książki Cała Orsinia (delikatnie uszkodzony), ufundowany przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
3. Konkurs trwa od 16.12.2019 do 23.12.2019 do godziny 23:59. Komentarze z odpowiedziami, które zostaną dodane później nie będą brane pod uwagę.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dodanie komentarza z odpowiedzią na pytanie konkursowe pod poniższym wpisem.
5. Uczestnikiem może być każdy, kto posiada adres korespondencyjny na terenie Polski.
6. Każda osoba może wziąć udział w konkursie tylko jeden raz.
7. Zwycięzcą zostanie osoba, której odpowiedź na pytanie konkursowe najbardziej przypadnie mi do gustu - będzie to mój subiektywny wybór.
8. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w osobnym poście, w ciągu 7 dni od daty zakończenia rozdania.
9. Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca będzie proszony o kontakt. W przypadku braku maila w ciągu 3 dni, wygrywa kolejna osoba, której odpowiedź wybiorę.
10. Nagroda zostanie wysłana przeze mnie paczką pocztową Pocztą Polską.
11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgubienie, uszkodzenie lub zniszczenie przesyłki przez Pocztę Polską.
12. Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska oraz odpowiedzi, na potrzeby związane z podaniem wyników konkursu.
13. Nadesłane na konkurs dane osobowe uczestników mogą być przetwarzane przez organizatora wyłącznie w celu wykonania ich obowiązków związanych z konkursem oraz w celach informacyjno-marketingowych organizatora. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133/97, poz. 883). Uczestnikom konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
14. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
15. Po wysyłce nagrody wiadomości zawierające dane osobowe użytkownika zostaną usunięte.
16. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr4, poz. 27 z późn. zm.).
17. Jako Organizator - zastrzegam sobie prawo wprowadzenia zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.

8 komentarzy:

 1. Ale kolęda to też piosenka? A czy "Gaudete", prawdopodobnie skandynawska kolęda z XVI wieku, to piosenka? Bo jeżeli tak, to jest najlepszą na świecie świąteczną piosenką. Wszystko, co posiada w sobie tak arcycudne słowa jak "pertransitur", "invenitur" oraz "optabamus" jest dla mnie idealne ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Christmas time - the darkness. Bez tej piosenki nie wyobrażam sobie świąt. Nawet teraz, jak jest ciepło i nie ma śniegu... leci w głośnikach ta piosenka i już wiem, i już czuję, że zaraz święta ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja polecę klasyką rocka: Slade "Merry Xmas Everybody". Większość piosenek świątecznych jest dla mnie przesłodzona, a ta jest odpowiednio skoczna, radosna i... taka trochę na przekór tradycyjnym świętom, jak ja ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. Moją ulubioną piosenką świąteczną jest De Su - Kto wie. Chyba jedna z niewielu piosenek świątecznych która nie uprzykrza mi słuchania radia przed świętami i nie muszę przełączyć na inne pasmo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja lubię "Simply Having a Wonderful Christmas Time" - bo pokazuje wszystko, co składa się na prawdziwą magię świąt - niecodzienny nastrój, ciepłą atmosferę, brak pośpiechu i przede wszystkim bycie z ludźmi, na których najbardziej nam zależy (a dobre trunki w kieliszku tak przy okazji).

  OdpowiedzUsuń
 6. Moją ulubioną piosenką świąteczną jest "All I want for Christmas is You", ponieważ co roku słuchamy jej w domu przy wspólnym ubieraniu choinki i przypomina mi, że za kilka dni będzie Gwiazdka. Morał tej piosenki jest prosty i mówi nam o tym czego najbardziej potrzebujemy w święta czyli o pięknych uczuciach i ukochanej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakładam, że chodzi o piosenki świąteczne, że tak się wyrażę, świeckie, nie kolędy. Zatem, moja ulubiona z nich to "Gothic Christmas", Within Temptation. Typuję ją, ponieważ zawiera w sobie całą magię świąt, a zarazem dość fajnie z niej żartuje. Mój ulubiony ustęp:
  Rudolph will change his name,
  Cause Rudolph sounds just pretty lame
  We will call him Ragnagord, evil reindeer overlord
  His nose will be red no more, it will be blackened to the core, his eyes will glow...
  Tu nawet jest ilustracja:https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/59c74ed6-a08c-48f9-829a-d1d8bd1e91c1/d5pm6ku-d14260bf-2f98-4619-ad20-3c8b6bd818d7.jpg/v1/fill/w_900,h_675,q_75,strp/ragnagord__the_evil_reindeer_overlord_by_claw_markes_d5pm6ku-fullview.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9Njc1IiwicGF0aCI6IlwvZlwvNTljNzRlZDYtYTA4Yy00OGY5LTgyOWEtZDFkOGJkMWU5MWMxXC9kNXBtNmt1LWQxNDI2MGJmLTJmOTgtNDYxOS1hZDIwLTNjOGI2YmQ4MThkNy5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9OTAwIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmltYWdlLm9wZXJhdGlvbnMiXX0.eREbDV7R3HBAGgJHJqnzoFx0_TXoanC4aQRiZPFU4HY

  Także, magia Świąt z iście gotycko-metalowym przytupem to mój faworyt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja ulubiona piosenka świąteczna to piosenka Franka Sinatry and Bing Crosby ♪ White Christmas,dlatego że wprowadza piękny świąteczny klimat,wycisza i wzbudza do refleksji :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.