niedziela, 26 maja 2019

Mapy. Edycja fioletowa - Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Mapy Mizielińskich zadebiutowały w 2012 roku i od samego początku stały się niezwykłym wydawniczym fenomenem. Zostały one wydane w aż 35 krajach w ponad 3 milionowym nakładzie i zdobyły liczne prestiżowe nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej. Nie sposób zatem przejść obok nich obojętnie i będzie to doskonała przygoda, nie tylko dla najmłodszych.

Po siedmiu latach od pierwszego wydania Map Mizielińskich, pojawiło się już trzecie, oznaczone jako edycja fioletowa i zawiera mapy 66 krajów – o 24 więcej niż edycja niebieska i o 8 więcej niż edycja pomarańczowa. W sumie jest tutaj aż 75 ogromnych map i na każdej z nich znajdują niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przenoszą nas w wyjątkowe miejsca i sprawiają, że budzi się w nas dusza podróżnika.

Jestem oczarowany jak Mizielińskim udało się w prosty i jasny sposób podać tak wiele informacji - począwszy od sławnych ludzi, przez tradycyjne potrawy, uprawiane rośliny, znane budynki i zabytki, po faunę i florę charakterystyczną dla danego kraju. To bogactwo i różnorodność świata zostało ukazane poprzez szereg rysunków - postaci, zwierząt, jedzenia, czy też scenek i miejsc. Są one kreślone jakby ręką dziecka, przez co mają swój niepowtarzalny urok, który idealnie współgra z całą książką. Znalazło się tutaj także kilka danych statystycznych, które pozwalają lepiej wyobrazić sobie jak duży, bądź mały jest dany kraj, ile liczy jego ludność, czy jaki jest język urzędowy. Samego zaś tekstu jest tutaj stosunkowo niewiele, lecz nie jest on najważniejszy, pozwala jedynie dowiedzieć się co jest czym na rysunkach. 

Mapy Mizielińskich nie są przeznaczone wcale do czytania, lecz do spokojnego przeglądania w wygodnym fotelu, poznawania dalekich krajów i snucia marzeń o wyprawach. Na przeglądanie tej książki należy zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin, jeśli nie więcej, jeśli chcemy dokładnie obejrzeć każdą z map. I nie jest to wcale przesada z mojej strony. Mapy Mizielińskich to przede wszystkim znakomita książka dla najmłodszych, dzięki której będą mogli zobaczyć różne kultury, dowiedzieć się wielu ciekawostek o świecie i wiele więcej. Atlasem będą zatem zachwycone zarówno kilkuletnie dzieci, jak i te zdecydowanie starsze, które dopiero zaczynają uczyć się o świecie na lekcjach geografii i chcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Osobiście byłem zdumiony jak wiele razy ta książka mnie zaskakiwała ciekawostkami i rzeczami charakterystycznymi dla danego kraju. Jest to niesamowita kopalnia informacji i zarazem znakomity atlas do rozpoczęcia planowania swoich przyszłych podróży. 

Mapy Mizielińskich to atlas dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o świecie. Niezwykłe bogactwo informacji o wielu krajach pokazana w przystępny i ciekawy sposób. Polecam!

Ocena: 10/10


Przy okazji chciałem Wam wspomnieć o niezwykłej akcji, którą organizuje Księgarnia Gandalf - "Podziel się książką". Robiąc u nich zakupy, możecie w bardzo prosty sposób przekazać książkę na cel charytatywny. W tej chwili są zbierane książki dla Miejskiego Centrum Medycznego "Bałuty" w Łodzi. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie księgarni.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję księgarni Gandalf.com.pl!
Tytuł: Mapy. Edycja fioletowa
Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Data wydania: 24.04.2019
Liczba stron: 158
ISBN:9788381500500

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.