czwartek, 30 maja 2019

Zapowiedzi czerwiec 2019

Kwiecień i maj były miesiącami obfitującymi w interesujące premiery i nie inaczej jest w czerwcu. Swoją premierę ma między innymi kolejna powieść Cixina Liu - Era supernowej, czwarty tom serii Wehikuł czasu -  Hiob. Komedia sprawiedliwości, czwarta książka małżeństwa Gies - Życie średniowiecznej kobiety, czy szósty tom Wojen Wikingów Bernarda Cornwella - Śmierć królów. Jest więc w czym wybierać! :)

Rebis

Era supernowej - Cixin Liu - 5 czerwca
Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku. Rozpoczyna się gorączkowy wyścig z czasem. Dorośli muszą jak najszybciej przekazać dzieciom całą wiedzę o zarządzaniu światem, żeby ludzka cywilizacja mogła przetrwać. Dzieci, które bez przerwy myślą tylko o zabawie, nie przejmują się jednak zbytnio dziedzictwem swoich rodziców. Najbardziej cieszy je nieograniczony dostęp do technologii i broni – od karabinów do pocisków balistycznych. Przyszłość rodzaju ludzkiego maluje się w czarnych barwach...




Świat miniony - Tom Sweterlitsch - 5 czerwca
Agentka specjalna Shannon Moss zostaje wyznaczona do rozwiązania sprawy zamordowania rodziny członka Navy SEAL i odnalezienia jego zaginionej córki. Odkrywa, że żołnierz był astronautą na pokładzie USS Waga, statku, który prawdopodobnie przepadł w najciemniejszych otchłaniach Głębokiego Czasu. Moss zna z własnego doświadczenia traumę powodowaną podróżami w czasie i uważa, że do zbrodni mogły doprowadzić powiązania żołnierza SEAL z przyszłością. Agentka, zdecydowana odnaleźć dziewczynę, podróżuje w przyszłość, żeby zbadać jej możliwe wersje i znaleźć informacje, które pozwolą rozwikłać współczesne śledztwo. Ku jej przerażeniu przyszłość ujawnia, iż od tego dochodzenia zależy dużo więcej niż los czyjejś rodziny: Shannon na własne oczy widzi wznoszącego się ponad horyzont czasu i gnającego ku teraźniejszości Terminusa – przerażający i ostateczny koniec ludzkości. Błyskotliwa i niepokojąca powieść Świat miniony, choć jest pełna szokujących pomysłów, pozostaje głęboko ludzką historią.

Hiob. Komedia sprawiedliwości - Robert A. Heinlein - 25 czerwca
Alexander Hergensheimer, ortodoksyjny członek Zjednoczonego Kościoła, po nierozważnym udziale w polinezyjskim Święcie Ognia przenosi się do kolejnych alternatywnych światów. W każdym z nich wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadchodzi koniec świata i dzień Sądu Ostatecznego. Alex ze swoja ukochaną, wniebowzięty, zstępuje następnie do Piekła, by odbyć oczyszczającą wędrówkę człowieka upadłego. Przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają i Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski ? bez niej niebo nie będzie dla niego rajem. Tylko czy jest na to sposób? W tej historii współczesnego Hioba błyskotliwa satyra przeplata się z obrazoburczym spojrzeniem na religię, a wartka opowieść z odwiecznym pytaniem: dlaczego złe rzeczy spotykają dobrych ludzi?


Znak Horyzont

Życie średniowiecznej kobiety - Francis Gies, Joseph Gies - 17 czerwca
Musiały walczyć o swoje prawa, dbać o ognisko domowe, a na temat ich ciała najwięcej do powiedzenia mieli… księża. Brzmi znajomo? Codzienność średniowiecznych niewiast w pewnych aspektach niewiele się różniła od realiów znanych współczesnym kobietom. Dwoje cenionych historyków zabiera nas w fascynującą podróż śladami średniowiecznych kobiet. Przedstawia nam sylwetki niewiast spełniających się w roli matek, sprawujących z mężami władzę i tych uciekających przed zalotnikami do zakonów. Królowe i służące. Mniszki i morderczynie. Żony i kochanki. Femme fatale wykorzystujące swoje ciało do zdobywania tytułów i majątku. Niektóre z nich nie cofały się przed najpodlejszymi intrygami i po trupach dążyły do celu. Inne wykazywały się nieprzeciętnymi zdolnościami, wpływały na decyzje polityczne swoich mężów albo spełniały się jako opiekunki ogniska domowego. Historia tych kobiet to porywająca wyprawa w świat średniowiecznych układów. 


Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa - Jonathan J. Moore - 3 czerwca
W historii doszło do tysięcy ataków skrytobójczych, w tej książce opiszemy jednak wyłącznie te najciekawsze, najbardziej przerażające i mające największy wpływ na losy świata. Opowieści o najbardziej szokujących zabójstwach oraz ich sprawcach przyprawią Cię o dreszcz. Odkryjesz historie śmiałych i zdeterminowanych zamachowców, nie zawsze skutecznych, ale niesamowicie pomysłowych. Poznasz ich sławne ofiary – królów i ich rodziny, przywódców państw, celebrytów – oraz narzędzia zbrodni, którymi się posłużyli. Jak wyglądałby obecnie świat, gdyby Adolf Hitler zginął w 1933 roku? Czy w Polsce nadal trwałby komunizm, gdyby Jana Pawła II zamordowano w 1981 roku?  Na te pytania nigdy nie poznamy odpowiedzi, ale jedno jest absolutnie pewne – mordercze plany garstki ludzi mogą zmienić życie milionów. A nawet przysłużyć się ludzkości. Poznaj wspaniale zilustrowane i doprawdy fascynujące dzieje morderstwa, od czasów antycznych aż po współczesność.


Otwarte

Śmierć królów - Bernard Cornwell - 5 czerwca
Uhtred otrzymuje od króla Alfreda i jego syna Edwarda ważną misję - ma negocjować warunki sojuszu między Wessexem a Anglią Wschodnią. Z propozycją przymierza wystąpił król Eohric, jednak był to podstęp, by zwabić Uhtreda na rządzone przez Duńczyka ziemie, tam wciągnąć go w zasadzkę i zabić. Uhtred wychodzi cało z opresji, lecz wie, że czeka go jeszcze niejedna walka.







Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw, serwisu lubimyczytac.pl i księgarni swiatksiazki.pl
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


A Wy na jakie premiery czekacie? :) 

29 komentarzy:

  1. Ja nie czekam za bardzo na żadne, bo w maju mało czytałam i fajnie byłoby coś ponadrabiać. Rozważam lekturę którejś z książek z Wehikułu czasu rebisowego, ale to się jeszcze zobaczy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ze wszystkich trzech, jakie do tej pory czytałem, to najbardziej polecam Kwiaty dla Algernona. Wprawdzie niewiele tutaj elementów s-f, ale książka robi piorunujące wrażenie! :)

      Usuń
    2. Tak właśnie przypuszczałam. Kwiaty mam na półce już, czekają na lekturę, a, że nie ma sf za wiele to też nie problem ;) Jak historia jest dobra, to nie ważne, jaki gatunek i kto ją napisał :)

      Usuń
    3. O właśnie, Jellyfish poniżej przypomniała o IV tomie od Hałas. Nie jestem zbytnio zadowolona, że seria się rozrasta, ale lubię jej książki i będę pewnie czytała. Jeszcze trzeci tom mam do nadrobienia.

      Usuń
    4. Historia opowiedziana w Kwiatach dla Algernona na pewno Ci się spodoba :)

      Usuń
  2. Właśnie zaczynam ogarniać, na co czekam, ale akurat na nic z wymienionych. Z nazwiska znam tylko Cixin Liu, ale jeszcze nic nie czytałam. Chwilowo w s-f siedzę tylko czytając le Guin i Lema, i podejrzewam, że czytania starczy mi jeszcze na dosłownie lata :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szybko je przeczytasz i będziesz szukała nowych autorów, jak Ci Le Guin i Lem podpasują :)

      Usuń
  3. W czerwcu najbardziej czekam na premierę Rebisu przez Ciebie niewymienioną, mianowicie 4 tom "Teatru węży" Agnieszki Hałas <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapomniałem o tej książce, bo nie było jeszcze w zapowiedziach na stronie Rebisu. Czytałem dwa pierwsze tomy, a później już jakoś nie było okazji :)

      Usuń
  4. Na wszystko z Rebisu, też czwarty tom dark fantasy "Teatr Węży" Agnieszki Hałas.

    OdpowiedzUsuń
  5. Liu (kolejna książka, super), myślałem nad tym "Światem minionym", ale poczekam na opinię. Hioba, jak i całe Wehikuł czasu, na pewno sprawdzę. Cornwell to oczywista oczywistość. Ale ja już zacieram rączki na tom 6, którego jeszcze nie przeczytałem. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Będę niedługo czytał Świat miniony, ale najpierw Liu - nie mogę się doczekać tej książki :)

      Usuń
    2. A co sądzisz o serii Rebisa? Moim zdaniem fajna alternatywa do Artefaktów. Przynajmniej początkowo bardzo fajnie i na poziomie się zapowiada.

      Usuń
    3. Bardzo fajna seria i czekam na kolejne tytuły! Podoba mi się też ich wydanie - niby twarda oprawa, ale fajna i poręczna, a do okładek zdążyłem się już przyzwyczaić :)

      Usuń
    4. No, to jest ta tzw. zintegrowana. Moim zdaniem są chyba najlepszą opcją do biblioteczki, bo są elastyczne i się nie odkształcają. A i ogólnie przyjemne takie w dotyku i użytkowaniu. Tak miał Grzędowicz u nas i King w kilku przypadkach, z tych, co ja wiem. Mogli by to zastąpić miękkie. :)

      Usuń
    5. Jednak jest oznaczona jako twarda, więc to troszkę mylące. Generalnie jednak oprawa bardzo fajna i pasuje do serii :)

      Usuń
  6. Hm, a Agnieszka Hałas gdzie?
    W ogóle nam się wyczekiwane premiery w tym miesiącu totalnie rozmijają.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak pisałem wyżej, zapomniałem o niej i nie było na stronie Rebisu jeszcze. Czytałem dwa pierwsze tomy i później nie było okazji przeczytać trzeciego tomu, więc już nie uwzględniałem tej książki :)

      Usuń
  7. Dwie nowości z Rebisu już u mnie, podobnie jak najnowszy Cornwell! :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie też już w domu dwie nowości z Rebisu i niedługo się za nie zabieram :)

      Usuń
  8. Z tych wszystkich pozycji najbardziej zainteresowało mnie "Życie średniowiecznej kobiety" :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam w domu już trzy pozostałe książki małżeństwa Gies, ale jeszcze nie miałem okazji ich czytać :)

      Usuń
  9. Smierć królów już do mnie dotarła i strasznie się cieszę na lekturę. Z pewnością też sięgnę po Życie średnioowiecznej kobiety oraz tę pozycję o karze śmierci :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poprzednia książka Moore'a miała swoje wady, ale ogólnie dobra i ciekawa książka, więc tę o historii morderstwa też na pewno przeczytam :)

      Usuń
  10. Tyle interesujących tytułów, aż ciężko coś wybrać.
    Serdecznie pozdrawiam. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W poprzednich miesiącach bywało jeszcze więcej interesujących tytułów ;)

      Usuń
  11. Najbardziej z tej listy interesują mnie:
    Era supernowej - Cixin Liu
    Hiob. Komedia sprawiedliwości - Robert A. Heinlein
    Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa - Jonathan J. Moore
    Śmierć królów - Bernard Cornwell


    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.