wtorek, 2 sierpnia 2016

[Przepremierowo] Moskal

Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo nietypową recenzją Moskala Michała Gołkowskiego, ponieważ będzie to jedynie jej niewielki fragment, a raczej samo podsumowanie. Całość dostępna jest na stronie akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, dla której była ona napisana. Serdecznie zapraszam Was do przeczytania całości :)


"Moskal to kolejna książka Michała Gołkowskiego, w której pisarz nie sięga po łatwe tematy, lecz odsłania przed czytelnikiem te najmroczniejsze, jakie drzemią na dnie naszych serc. Pokazuje co władza jest w stanie zrobić z człowiekiem i nawet nie myślcie, że Wy tacy nie jesteście. Michał udowadnia, że każdy, nawet idealista walczący o lepsze jutro, może stać się bezwzględnym biznesmenem, który dla ochrony władzy i interesów jest gotów zrobić wszystko. Zdecydowanie jest to książka warta uwagi, pomimo pewnych drobnych wad."

Moja ocena 8/10

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają!
Tytuł: Moskal
Autor: Michał Gołkowski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 17.08.2016
Liczba stron: 470
ISBN:9788379641819

2 komentarze:

 1. Śmieszna akcja. Promuje hasło które jest dość oczywiste, natomiast w zamyśle próbuje wprowadzić opinie, że polscy pisarze piszą co najmniej tak samo dobrze jak ci z zagranicy. Niestety, opinia kompletnie nieadekwatna do rzeczywistości. Owszem, mamy pisarzy równie dobrych, a nawet lepszych (Dukaj, Sapkowski, Kosik, Orbitowski, Orkan, Matuszek, Kres i pewnie jeszcze kilku), ale jednak większość to wyrobnicy piszący na poziomie dna i dwóch metrów mułu. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akcja jak akcja - książki Michała akurat to traktuję jako coś lekkiego, jako przerwę pomiędzy np. opowiadaniami Lovecrafta, więc nadaje się idealnie :)
   Jeśli ktoś szuka czegoś więcej, to raczej nie ten adres :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.