wtorek, 26 lutego 2019

Zapowiedzi marzec 2019

Marzec zapowiada się niezwykle bogaty pod względem premier i zdecydowanie jest w czym wybierać. Mnie osobiście najbardziej cieszą dwie książki z Powergraphu - na obie czekałem dość długo i już się nie mogę doczekać ich lektury. W nadchodzącym miesiącu pojawi się też kolejna książka Dicka w nowym wydaniu, trzeci tom Wojen wikingów Cornwella, młodzieżowa książka Sandersona, czy też kontynuacja Wojny światów napisanej przez Stephena Baxtera. 

Powergraph

Zabawki diabła - Anna Kańtoch - 15 marca
Zbiór nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!

Rebis

Słoneczna loteria - Philip K. Dick - 12 marca
W Słonecznej loterii z pozoru wszystko jest jasne. To świat przyszłości, w którym porządek społeczno-polityczny oparto na gigantycznym generatorze losowym. Totalizatorze zwanym «butelką». To obrót «butelki» decyduje o tym, kto zostanie Lotermistrzem – najważniejszą, dzierżącą władzę osobą w całym Układzie Słonecznym. Wszystko kręci się tu wokół loterii. A także prawa lennego, na mocy którego każdy może oddać się w niewolę władzy, korporacji czy wyżej postawionej jednostce. Jednak machina losowa jest ponad wszystkim. Takie życie jest grą. Wieczną i nieustanną. Opartą na losowaniu, które daje wszystkim równe szanse. Tylko czy na pewno? Koło rulety jest losowe – w takim razie dlaczego to kasyno zawsze wygrywa? Czy znikoma szansa na wygraną jeden do iluś miliardów jest lepsza niż brak szansy?

Mag

Ostrze - Joe Abercrombie - 22 marca
Logena Dziewięciopalcego, cieszącego się złą sławą barbarzyńcę, opuszcza w końcu szczęście. Czeka go los martwego barbarzyńcy, który pozostawi po sobie tylko pieśni i równie martwych przyjaciół. Jezal dan Luthar, uosobienie egoizmu, żywi jedno pragnienie: odnieść zwycięstwo w kręgu szermierczym. Lecz zbliża się wojna, a na polach bitewnych lodowatej Północy walczy się według brutalniejszych zasad niż w turnieju. Inkwizytor Glokta, kaleka, który stał się oprawcą, nie ucieszyłby się z niczego bardziej niż z widoku Jezala powracającego do domu w trumnie. Z drugiej strony człowiek ten nienawidzi każdego. Konieczność tępienia zdrady w sercu Unii, przesłuchanie za przesłuchaniem, nie zyskuje mu przyjaciół, a kolejne zwłoki pozostawiają za sobą ślad, który może doprowadzić do samego skorumpowanego serca rządu - jeśli Glokta utrzyma się dostatecznie długo przy życiu, by owym tropem podążyć...

Nim zawisną - Joe Abercrombie - 29 marca
Jak bronić miasta, które jest otoczone przez wrogów i infiltrowane przez zdrajców, kiedy sojusznikom nijak nie możesz zaufać, a twój poprzednik przepadł bez śladu? Nawet oprawca miałby ochotę uciec jak najdalej (gdyby tylko mógł poruszać się bez laski), a inkwizytor Glokta musi poznać odpowiedzi, zanim gurkhulska armia załomocze do bram. Północni przekroczyli granicę Anglandu i szerzą spustoszenie w tej mroźnej krainie. Książę Ladisla jest gotowy odeprzeć ich i zyskać wieczną chwałę… Ma tylko jeden problem: najgorzej uzbrojoną, najgorzej wyszkoloną i najgorzej dowodzoną armię na świecie. Tymczasem Bayaz, Pierwszy Wśród Magów, prowadzi grupę odważnych poszukiwaczy przygód na wyprawę wśród ruin przeszłości. Kobieta powszechnie znienawidzona na Południu, mężczyzna budzący największą zgrozę na Północy i najbardziej egoistyczny młodzik w Unii to dość niezwykła zbieranina. Razem mogliby jednak stworzyć zabójczą kompanię – gdyby nie fakt, że serdecznie się nie cierpią. Odkrywanie prastarych tajemnic. Krwawe bitwy, zwycięskie i przegrane. I przebaczenie dla zajadłych wrogów – jednak nie wcześniej, nim zawisną.

Otwarte

Panowie Północy - Bernard Cornwell - 13 marca
Zwycięstwo pod Ethandun drogo kosztowało Uhtreda - poległ jego przyjaciel, zginęła królowa cieni, jego kochanka. A za udział w bitwie otrzymał od króla Alfreda zaledwie marny spłachetek ziemi. Uhtred opuszcza Wessex i wyrusza do Northumbrii, by odszukać i zabić swych wrogów: wuja, który przywłaszczył sobie jego ziemie, oraz Kjartana i Svena, którzy zamordowali jego przybranego ojca, jarla Ragnara. Czy dane mu będzie nasycić się zemstą?BOSZ

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu - Mateusz Wrona, Jakub Bobrowski - 13 marca
Po sukcesie popularnej „Mitologii słowiańskiej” autorzy Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona oddają w ręce czytelników książkę utrzymaną w podobnej stylistyce, zatytułowaną „Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”. Składa się na nią 10 historii opowiadanych przez osoby zebrane podczas szlacheckiej gościny. Ich tematyka odnosi się do dawnych wierzeń pochodzących z czasów, kiedy praktykowana na ziemiach polskich religia chrześcijańska pełna była jeszcze rytuałów pochodzących z czasów pogańskich. Obydwa te światy spotkały się w fabułach zebranych tekstów. Ich źródłem były treści oryginalnych staropolskich podań, które odświeżone i wzbogacone charakterystyczną dla autorów przejrzystą narracją, stanowią o wyjątkowości niniejszej publikacji. Każdy miłośnik legend przeczyta ją jednym tchem i nie sposób będzie mu się od niej oderwać.


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw, serwisu lubimyczytac.pl i księgarni swiatksiazki.pl
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

A Wy na jakie tytuły czekacie w marcu? :) 

18 komentarzy:

 1. Nie będę kupować wszystkich od razu, ale chętnie przytulę 😉

  Zabawki diabła - Anna Kańtoch
  Słoneczna loteria - Philip K. Dick
  Do gwiazd - Brandon Sanderson
  Masakra ludzkości - Stephen Baxter
  Ostrze - Joe Abercrombie
  Nim zawisną - Joe Abercrombie
  Panowie Północy - Bernard Cornwell

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście Dick, Sanderson i Cornwell. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przytulę wszystko z tej listy, mniej lub bardziej pilnie. Co prawda okładki Ostrza i Nim zawisną podobają mi się mniej niż poprzednie, ale są w twardej oprawie, więc pewnie je kupię :)

   Usuń
 3. Wiosna rozpoczyna się nieźle i mamy nadzieję, że już niedługo wygodny fotel zastąpi ławka w parku. :) Lektura na świeżym powietrzu to niesamowita przyjemność po zimowych miesiącach, a my poza tytułami Powergraph polecamy także "Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo na balkonie z widokiem na drzewa i słoneczko :)

   Usuń
 4. Pierwszy projekt Abercrombiego był ciekawszy :/ Trochę straciłam entuzjazmu do tego wznowienia, ale kiedyś tam sobie nabędę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie też, ale zobaczymy. Ja pewnie kupię tę trylogię i kolejne tomy, choć mam je w miękkiej, bo jednak jestem zwolennikiem twardej - trwalsza i mniej się niszczy przy wielokrotnym czytaniu :)

   Usuń
  2. A Ty czytałeś już wszystko od Abercrombiego? W sensie, co u nas wyszło?

   Usuń
  3. Tylko Trylogię i opowiadania, bez tych 3 historii z tego swiata :)

   Usuń
 5. Philip oraz Anna Kańtoch na półkę bo czytałem stare wydanie. Abercrombie poczeka na jakąś promocję w sklepie MAGa bo pewno jakaś będzie. A daty od MAGa skąd pochodzą, Łukaszu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze Świata Książki - tam w miarę regularnie zmieniają daty ksiazek Maga na aktualne, więc mam nadzieję, że te są już ostateczne :)

   Usuń
  2. Aha, dzięki za info. Już myślałem, że MAG się obudził i rozsyła jakieś informacje dla prasy. To jest przykre jak oni obniżyli loty w ostanich miesiącach.

   Usuń
  3. Niestety nie... Nie mam pojęcia, co się u nich dzieje, ale kontakt jest praktycznie zerowy i nie ma żadnych wiadomości o planach wydawniczych. Ostrze miało już być w lutym, później na początku marca, a teraz koniec miesiąca.

   Usuń
  4. No właśnie, brak planów, zapowiedzi i do tego brak książek (3 od początku roku, cała 1 w lutym). Kompletnie się zacięli. Wkurza mnie o tyle, że trzymają łapki na prawach do książek, które chętnie bym zobaczył na półce.

   Usuń
  5. Dokładnie... Czekam od dawna m.in na Mathesona, który miał być dawno temu, nawet ma już okładkę, a wciąż nie ma żadnej informacji, kiedy będzie premiera.

   Usuń
 6. Powiem Ci, że zupełnie inne premiery wpadły mi w oko (wiadomo, trochę inne gatunki czytamy zazwyczaj :D), ale wypatrzyłam u Ciebie "Masakrę ludzkości". Nawet nie widziałam jej w zapowiedziach, no chyba że przeoczyłam. Po kontynuację "Wojny światów" to ja koniecznie muszę sięgnąć, nawet jeśli to taka quasi-kontynuacja, no bo autor inny i w ogóle... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie inne, choć czasami nam się tytuły pokrywają :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.