poniedziałek, 2 lipca 2018

Podsumowanie czerwca 2018

Ostatnio odnoszę wrażenie, że każdy kolejny miesiąc w tym roku jest coraz bardziej zakręcony i coraz więcej się dzieje w moim życiu. Niemniej jednak pod względem przeczytanych książek jestem bardzo zadowolony, ponieważ było ich aż siedem, w tym dwa ebooki niewidoczne na zdjęciu, co łącznie daje ponad 3200 stron. Powoli wracam do swojej, nazwijmy to, normy przeczytanych stron. 

W czerwcu przeczytałem:
7. Wyczarowanie światła - V.E. Schwab - recenzja wkrótce

Lektury dopisały, wszystkie pozycje dobrze mi się czytało, ale z drugiej strony nie było takiej książki, która zrobiłaby na mnie dużo większe wrażenie niż reszta, co zresztą widać po ocenach. Jednakże takim innym tytułem niż reszta była niewątpliwie powieść graficzna Szczurołap, którą okazała się być świetną lekturą i z pewnością częściej będę sięgał po tego typu pozycje. 

Plany na lipiec. Zacząłem już czytać zbiór opowiadań Stefana Grabińskiego Muzeum dusz czyśćcowych i mam nadzieję za kilka dni go skończyć. Oprócz tego w planach są Mgły Avalonu Marion Bradley Zimmer, które troszkę mnie przerażają swoją objętością (ponad tysiąc stron), ale mam nadzieję, że książkę będzie czytało się przyjemnie. Chcę również przeczytać Będzie bolało Adama Kay'a, ponieważ w liceum marzyłem o zostaniu lekarzem, a pozycja zapowiada się niezwykle interesująco. Z pewnością przeczytam jeszcze kilka innych tytułów, ale jakie, to się okaże za tydzień, lub dwa. ;)

Przechodząc do zdobyczy, to jest ich całkiem dużo. Zacznę od recenzenckich - Mgły Avalonu, Zgromadzenie cieni oraz Wyczarowanie światła otrzymałem od Zysk i S-ka, Inne światy od SQN-u, Muzeum dusz czyśćcowych Pies Baskerville'ów od Vesperu, a Szczurołapa od Rebisu - za wszystkie książki serdecznie dziękuję! Z pozostałych tytułów, komiks Wiedźmin zakupiłem na jednej z grup sprzedażowych, Mistrza i Małgorzatę w Biedronce, Wyznanie z innego świata na stronie Wydawnictwa IX, a Drażliwe tematy otrzymałem od narzeczonej w ramach spóźnionego prezentu urodzinowego. 

Na sam koniec życzę Wam udanych i zaczytanych wakacji!

12 komentarzy:

 1. Siedem pozycji to naprawdę świetny wynik, tym bardziej, że przeczytane przez Ciebie pozycje są dobre jakościowo, a „Psa Baskerville’ów” z chęcią sama bym przygarnęła:)
  Co do zapowiedzi lipcowych, to najbardziej interesuje mnie Grabiński, ostatnio mam fazę na opowieści dziwne, dlatego czekam z niecierpliwością na premierę.
  Zaczytanego lipca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Grabińskiego już czytam i są to bardzo dobre opowiadania, choć nastrój grozy został zdecydowanie inaczej zarysowany aniżeli u Lovecrafta, czy Poego :)

   Usuń
 2. Ja też odnoszę wrażenie, że każdy kolejny miesiąc w tym roku jest bardziej zakręcony. :D
  Siedem przeczytanych pozycji, to zaś świetny wynik. :D
  Ze zdobyczy przytuliłabym jak zawsze Gaimana oraz te Czyśćcowe duszyczki.

  Zaczytanego! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! ;)
   Czas w końcu znaleźć czas na Gaimana, bo już jestem cztery pozycje do tyłu z czytaniem, a niedługo wychodzi "Ocean..." :)

   Usuń
 3. Ło matko, 3200 stron... Kiedy to było, jak ja tyle czytałam w miesiącu? :D Trzymam kciuki, żeby lipiec był jeszcze lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Dojazdy na uczelnię 40 minut w jedną stronę robią swoje ;)

   Usuń
 4. Jak się coś ciągle dzieje to najlepiej. Najgorsza żmudna, nudna stagnacja, która Cię nie rozwija, a jeszcze dobija. Chyba, że lubisz zdrową monotonię, bo ja np. w kilku przypadkach tak. Ale nie w całym życiu. Czytelniczo jak zwykle u Ciebie tego sporo, ja jednak wypatruje przyszłości i wrażeń po Grabińskim i Zimmerze. :) Udanego lipca. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, człowiek czuje, że żyje :)
   Grabiński podoba mi się, choć to coś zupełnie innego niż Poe, czy Lovecraft :)
   Dzięki i wzajemnie!

   Usuń
 5. Bardzo dobry wynik miesięczny :) A "Inne światy" to cegła, którą z powodzeniem można uznać za najlepszą książkę miesiąca ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszy nas również to, że wszystkie pozycje mają wysokie oceny - to znaczy, że czerwiec był bardzo udany pod względem czytelniczym. Całe wakacje nie zapowiadają się gorzej, więc czekamy na Twoje kolejne recenzje, które czytamy z dużą przyjemnością! :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.