piątek, 29 grudnia 2017

Zapowiedzi styczeń 2018

Rok 2017 powoli dobiega końca, czas zatem zaprezentować czego możemy się spodziewać w pierwszym miesiącu 2018 roku. A ten przywita nas całkiem ciekawie, jeśli chodzi o premiery książkowe, choć w zestawieniu ponownie króluje Wydawnictwo Mag. Z innych premier bardzo czekam na Otchłań Bretta. Jednak przeglądając opinie na różnych zagranicznych serwisach mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki, pomijam fakt ponownego dzielenia książki na dwie części. Chyba kupię tylko tę książkę z sentymentu dla całego cyklu. 

Mag

Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain Po drugiej stronie lustra. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana – jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.
Intrygujące przygody Bastarda Rycerskiego Przezornego i Błazna, jego tajemniczego przyjaciela, na nowo zaabsorbowały uwagę czytelników za sprawą Skrytobójcy Błazna, autorstwa niedoścignionej Robin Hobb. Teraz do rąk wielbicieli trafia Wyprawa Błazna, która jest nie tylko ciągiem dalszym opowieści. Autorka buduje fabułę po mistrzowsku, z wykorzystaniem artyzmu i nieposkromionej wyobraźni, których jej sympatycy już przywykli od niej oczekiwać. Prowadzi czytelnika przez mroki sekretów, odsłania wstrząsającą prawdę, wydobywa na światło dzienne zmowę, która kładzie się cieniem na życiu Bastarda i pogrąża jego świat w ciemnościach, odbierając wszelką nadzieję.
Mija prawie trzysta lat od upadku Hegemonii. Większością planet rządzą Kościół katolicki i jego zbrojne ramię - organizacja Pax. Istnieje jednak śmiertelne zagrożenie dla nowej władzy. Jest nim Enea, jedenastoletnia córka Brawne Lamii i Johny'ego, która ma stać się nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą Galaktyką przez tajemniczą siłę...William Gibson zyskał powszechną sławę, jako czołowy przedstawiciel nowej odmiany science fiction, przenoszącej współczesną technologię (w szczególności technikę komputerową) w przyszłość rozpadu miast zdegenerowanej obyczajowości pokoleń postpunkowych. Oto pierwszy tom jego opowiadań. Neuromancer zdobył wszystkie nagrody, ale największym osiągnięciem Williama Gibsona na zawsze pozostaną krótsze formy. Opowiadania te, stanowiące jednocześnie elegię i satyrę społeczną, pokazują sposób, w jaki redefiniuje się dzisiejsza sf. Gibson jako wirtuoz ścieżek szybkiego przewijania, ukazuje nam drogę, którą podążyć może literatura.BOSZ


„Mitologia grecka. Leksykon bestii i potworów” autorstwa Bartłomieja Grzegorza Sali przedstawia ponad siedemdziesiąt mitologicznych postaci ze starożytnych wierzeń greckich. Wszystkie opisane stwory charakteryzują się zadziwiającym wyglądem i umiejętnościami, świadczącymi o niezwykłej wyobraźni, jaką obdarzeni byli twórcy greckiej mitologii. Autor zaprezentował je w przyjazny czytelnikowi, zwięzły i przejrzysty sposób, czyniąc niniejszą książkę atrakcyjną pozycją dla każdego miłośnika niesamowitych, fantastycznych historii.       
Fabryka Słów


Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych. Niespodziewanie wśród ludzi pojawili się dwaj bohaterowie, bliscy sobie niczym bracia, a mimo to podzieleni gorzką zdradą. Arlen Bales zasłynął jako Naznaczony, wojownik wytatuowany od stop do głów potężnymi, magicznymi symbolami, dzięki którym rzuca się na demony z gołymi rękami i wychodzi z walk zwycięsko. Jardir, uzbrojony w runiczną broń, obwołuje się Wybawicielem – legendarną postacią obwieszczoną w proroctwach, której przyjdzie zjednoczyć ludzkość i poprowadzić ją ku zwycięstwu w Sharak Ka, ostatniej wojnie przeciwko demonom. Próbując pokonać demony, Arlen i Jardir doprowadzili jednak do wydarzenia, które może wyznaczyć koniec wszystkiego, co dla nich cenne – wyzwolili rój. Wojna jest coraz bliżej, a ludzkość nie ma szans na zwycięstwo, jeśli Jardir i Arlen wraz z żoną Renną nie zdołają narzucić swej woli schwytanemu księciu demonów. Muszą bowiem zmusić podstępną istotę, by zaprowadziła ich do Otchłani, gdzie Matka Demonów rodzi nieprzeliczoną armię. Pozostawiwszy swym najbliższym, Leeshy, Ineverze, Ragenowi oraz Elissie, zadanie zjednoczenia ludności skłóconych Wolnych Miast i poprowadzenia ich na wojnę z rojem, Arlen, Jardir i Renna wyruszają na desperacjką wyprawę w najciemniejsze głębiny świata, by stoczyć walkę ze złem. Żadne z nich nie oczekuje, iż zdoła powrócić na powierzchnię.


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


 A Wy na jakie książki czekacie? :)

26 komentarzy:

 1. Z powyższych tylko "Bestie i potwory mitologii greckiej - Bartłomiej Grzegorz Sala 2" nie jestem zainteresowana. Pozostałe raczej znajdą się w koszyku zakupowym w bliższym lub dalszym terminie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się mocno waham nad Otchłanią, bo mam coraz mniejszy sentyment do tej serii :)

   Usuń
  2. Czwarty tom (tzn. 7 i 8) trochę mnie wynudził, ale z drugiej strony nie zamknięcie serii byłoby grzechem. Więc będę czytać z czystej ciekawości. Choć zastanawiam się czy nie poczekam na II księgę i wtedy przeczytam obie.

   Usuń
  3. Ja skończyłam przygodę na tomie trzecim (tzn. 5 i 6) i już mi się odechciało czytać, mimo że pierwszymi byłam zachwycona...

   Usuń
  4. To ja skończyłam na drugim (3 albo 4, nie pamiętam), i też odpadłam, mimo że pierwszym byłam zachwycona ;)

   Usuń
  5. Ja pewnie przeczytam Otchłań, ale najpewniej w ebooku. Niestety im dalej tym seria jest coraz mniej ciekawa, a pierwszy tom był świetny i zapowiadał wielkie wow, a wyszło jak zwykle kiepsko...

   Usuń
  6. Ja też pewnie na ebooku. Tak pierwszy tom zwiastował świetną przygodę, a później zaczęło się wszystko rozwlekać. Cały cykl można było spokojnie zmieścić w trzech tomach.

   Usuń
 2. Ja czekam na Hobb oraz Bretta. Czemu masz taka rezerwe do "Otchlani"? Na goodreads ma niezle noty. Ja jestem po Malowanym czlowieku i w trakcie Pustynnej wloczni i jestem zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłam nimi zachwycona, ale im dalej w las, tym gorzej. Niestety.

   Usuń
  2. Malowany człowiek był bardzo dobry, choć nie był pozbawiony wad, Pustynna Włócznia też była dobra, ale im dalej tym miałem wrażenie, że autor nie do końca wie jak to wszystko ze sobą połączyć i jak skończyć całą tę historię.

   Usuń
  3. No to zescie mnie bardzo zmartwili. I coz ja mam poczac:/? Ja takie cos przezylem przy "Panu z lodowego ogrodu". Pierwsze dwa tomy wbily w ziemie, trzeci byl tez calkiem calkiem, ale czwarty....

   Usuń
 3. Niby Simmons gdzieś tam w planach jest, ale jeszcze Hyperion przede mną. W spokoju poczekam na recenzje Gibsona, bo się jakoś na niego nie nakręcam za bardzo. W styczniu dla nnie nicz nawet biorąc pod uwagę nadchodzącego nowego Cobena.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede mną też, ale mam nadzieję nadrobić go w przyszłym roku :)
   Gibsona też nie czytałem, ale pewnie kupię tego drugiego też, bo w końcu mam dotąd wszystkie wydane Artefakty :)

   Usuń
  2. Ja trochę sceptycznie do Gibsona podchodzę, nie wiem czy już chcę się na niego rzucać, to poczekam na recki :)

   Usuń
 4. Nic się w moje gusta nie wpasowuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powtarzają nam się tylko Artefakty.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze coś :) Ja muszę w końcu przeczytać te co mam w domu i być na bieżąco z serią :)

   Usuń
 6. "Dym i lustra" czytałam dawno temu, w oryginale, ale pamiętam, że byłam zachwycona. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja cały czas poznaję Gaimana, a te nowe wydanie jest świetne, więc mam nadzieję, że również Dym i lustra przypadną mi do gustu ;)

   Usuń
 7. "Bestie i potwory..." jako jedyne raczej nie będą przeze mnie czytane, ale pozostałe praktycznie na pewno. Szczególnie chciałabym przeczytać opowiadania Gibsona (po Neuromancerze, który był niesamowity nie mogłabym inaczej) no i Gaimana! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :) Ja bardzo lubię książki od BOSZA, a najpewniej Bestie i potwory będą w formacie jak ich Legendarz, a te pozycje są zawsze bardzo ładnie wydane ;)

   Usuń
 8. Ooo, CIacho u siebie nie wspomniał o Endymionie! Super się styczeń zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Ciacho już "Endymiona" ma dawno za sobą, a u siebie daje tylko to, co zamierza kupić i przeczytać. :) Ale nie powiem, bo za każdym razem jak widzę te wznowienia Simmonsa obu dylogii w artefaktach to zapala mi się lampka w głowie gdzieś. Kapitalny cykl i na pewno do niego wrócę w najbliższych latach.

   Usuń
  2. O to nie wiedziałem. Myślałem, że nieświadomie pominąłeś Endymiona :)
   Dla mnie obojętnie co będzie w Artefaktach to kupię, ponieważ uwielbiam tę serię i mam nadzieję, że będzie ona jeszcze długo wydawana :D

   Usuń
  3. No coty. Ja byłem zajarany Hyperionami tak bardzo, że po Endymiony zaraz się brałem. Ja obie te dylogie bardzo szybko przeczytałem i chyba nawet jedno po drugim, ale pewny nie jestem. Ja też, dla mnie Artefakty lepsze od UW, chociaż obie serie cenię i uwielbiam.

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.