wtorek, 28 marca 2017

Zapowiedzi kwiecień 2017

Po bardzo obfitym w premiery marcu, miałem nadzieję, że kwiecień da nieco odetchnąć i nowości będzie zdecydowanie mniej. Nic bardziej mylnego! Książek, których bardzo wyczekuję, jest jeszcze więcej. Drobna uwaga do zapowiedzi - książki od wydawnictwa MAG znajdują się na samym końcu, z tego względu, że inaczej przytłoczyłby pozostałe pozycje już na samym początku, a tego chciałbym uniknąć. Nie przedłużając już, zapraszam do przejrzenia zapowiedzi! :)

Sine Qua Non

Ściana Burz 11 kwietnia
Żadna cywilizacja nie jest gotowa na swój kres Kuni Garu, znany teraz jako cesarz Ragin, stara się zapewnić cesarstwu rozwój, a jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Nie wie, że za mityczną Ścianą Burz kryje się potężna siła, zdolna rozpętać w Darze pandemonium.
Kiedy do wybrzeży jednej z wysp docierają tajemniczy Lyucu ze swymi skrzydlatymi bestiami, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem Kuni nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu – musi radzić sobie z fałszywymi oskarżeniami i  zdradą wśród najbliższych. Jedyną nadzieją są dla Dary dorosłe już dzieci cesarza, gotowe zaznaczyć swoją obecność w annałach historii. Czeka je trudne zadanie. Nadchodzą bowiem czasy przerastające wyobrażenie tak mieszkańców Wysp, jak i ich bogów.

Vesper

Egzorcysta 11 kwietnia
Georgetown w Ameryce, lata 70. XX wieku, dwunastoletnia Regan bawi się spirytystyczną tabliczką ouija. Nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy opętania. Zaniepokojona drastycznymi zmianami w zachowaniu córki oraz niewytłumaczalnymi zdarzeniami Chris MacNeil, uwielbiana gwiazda filmowa, zabiera Regan do lekarza. Ponieważ ani ten, ani kolejni lekarze niczego nie potrafią ustalić, zdesperowana Chris prosi o pomoc znajomego duchownego, przechodzącego poważny kryzys wiary młodego ojca Damiena Karrasa. Ten podejmuje się odprawienia egzorcyzmów. Pomocy udziela mu doświadczony, schorowany ojciec Lankester Merrin, dla którego spotkanie z demonem okazuje się nie być pierwsze. Rozpoczyna się walka o uwolnienie dziewczynki z rąk demona…
Na podstawie powieści powstał wielokrotnie nagradzany (między innymi dwoma statuetkami Akademii Filmowej) jeden z najbardziej szokujących obrazów w historii, kultowy dziś film w reżyserii Williama Friedkina.

Rebis

Ciężkie próby 11 kwietnia
Porucznik James Shelley i jego Oddział Apokalipsy walczyli o sprawiedliwość, kiedy przeprowadzili nieoficjalną misję o kryptonimie „Brzask”. Po powrocie do Ameryki stają przed sądem wojskowym. Pragną ujawnić korupcję wśród elit politycznych i biznesowych, ale nie jest to takie proste. W kraju, który wciąż dochodzi do siebie po nuklearnym zamachu terrorystycznym z Dnia Komy, sala sądowa staje się kolejnym polem bitwy.
Kiedy społeczeństwo obiegają wieści o tajemniczej zbuntowanej sztucznej inteligencji zwanej Czerwienią, narasta nowa fala przemocy, a Shelley znowu znajduje się w samym centrum wydarzeń. Nękany przez wrogów postanawia działać. Czy jednak sam podejmuje decyzje, czy manipuluje nim Czerwień? I czy ma to jakieś znaczenie, kiedy miliony ludzi mogą zginąć w wojnie jądrowej?


Zysk i S-ka

Ukryty As 17 kwietnia
Akcja szóstego tomu cyklu Dzikie karty  rozgrywa się podczas konwencji prezydenckiej Partii Demokratycznej w Atlancie. W centrum konferencyjnym Omni panuje groza. Fanatyczny przywódca religijny pragnie pozbawić dzikie karty wszelkich praw, a ukryty as władający potężną mocą zamierza wpłynąć na wynik konwencji. Na tym pełnym namiętności i intryg tle obserwujemy garstkę asów i dżokerów walczących o władzę nad krajem.


Calamity 24 kwietnia

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami. Stalowe Serce zabił jego ojca. Pożar skradł mu serce. A teraz Regalia zamieniła jego najlepszego sprzymierzeńca w groźnego wroga. David znał tajemnicę Profesora i zatrzymał ją dla siebie nawet wtedy, gdy Profesor z trudem panował nad swoją mocą Epika. Jednak starcie ze Znikającym w Babilarze przeważyło szalę. Były przywódca Mścicieli przeszedł na drugą stronę. Zapadł w mroczną otchłań zła szerzonego przez Epików na całym świecie, z której - jak powszechnie sądzono - nie ma powrotu. Jednak wszyscy się mylą. Odkupienie jest możliwe nawet dla Epików, czego dowiodła Megan. Nie wszyscy są straceni. Nie całkowicie. A Dawid jest na tyle szalony, aby stawić czoło najpotężniejszemu z elity Epików, aby ocalić przyjaciela. Albo zginąć…

BOSZ

„Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy” stanowi kontynuację tzw. „czarnej trylogii” zapoczątkowanej przez „W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów”. Bartłomiej Grzegorz Sala, historyk, etnolog i krajoznawca, opierając się na mitach, legendach i podaniach, sagach, romansach i dziełach hagiograficznych, autentycznych wydarzeniach, a w końcu klasyce literatury i kina grozy, nakreślił portret prawie sześćdziesięciu najciekawszych postaci przynależnych do wilczego i wilkołaczego rodu, jakie przemierzać miały przez epoki różne zakamarki Europy. Autor szczegółowo opisuje postać każdego wilka i wilkołaka, zaznacza przypisywane mu cechy i kreśli jego miejsce w kulturowych odniesieniach. Omawia też historyczne i kulturowe tło zapisanych opowieści, a nawet opisuje miejsca związane z konkretnymi postaciami. Dzięki temu książka stanowi kopalnię wiedzy, nie przestając być przygodą z najciekawszymi wilkami i wilkołakami Europy.

Mag

Czarny Pryzmat 11 kwietnia
To on ma władzę, siłę i bogactwo, ale zapłaci za to własnym życiem. Gavin Guile jest Pryzmatem, najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Jest cesarzem i najwyższym kapłanem; tylko dzięki jego mocy, sprytowi i urokowi osobistemu możliwe jest utrzymanie kruchego pokoju. Niestety, Pryzmaci nie żyją długo i Guile dokładnie wie, ile mu jeszcze zostało: pięć lat, żeby zrealizować pięć niemożliwych celów. Nagle jednak dowiaduje się, że ma syna, który urodził się w odległym królestwie po wojnie, dzięki której Gavin zdobył władzę. Teraz musi zdecydować, jaką cenę jest gotów zapłacić, żeby utrzymać w tajemnicy sekret, który może zniszczyć świat.
Krwawe zwierciadło 11 kwietnia
Z Siedmiu Satrapii zostały już tylko cztery, a i one są o krok od ugięcia się przed wojskami Białego Króla. Gavin Guile – niegdyś cesarz, Pryzmat i galernik, człowiek, który mógł zapobiec wojnie, jest teraz zagubionym i okaleczonym więźniem w więzieniu, które stworzył własnymi rękami dla magicznego geniusza. Tyle że on sam całkowicie utracił magię. Co gorsza, być może nie znajduje się w tym więzieniu sam. Kip Guile dokona ostatniej, desperackiej próby powstrzymania rosnącej hordy Białego Króla. Karris Białodąb stara się poskładać w całość rozpadające się cesarstwo, a pomaga jej w tym jedynie śmiertelnie niebezpieczny i być może zdradziecki teść, Andross Guile. Tymczasem Teia znajduje nowe, znacznie mroczniejsze zastosowanie dla swoich talentów, a cena tego odkrycia może okazać się dla niej zbyt wielka do udźwignięcia. Razem będą walczyć, aby skażone cesarstwo nie stało się czymś o wiele gorszym.


Zabito Smoka. Corta Hélio, jedna z pięciu rządzących Księżycem rodzinnych korporacji, została zniszczona. Rodzina się rozproszyła, wrogowie podzielili majątek między sobą. Minęło osiemnaście miesięcy. Ocalałe dzieci Cortów, Lucasinho i Luna, uzyskały ochronę potężnego rodu Asamoah, a Robson, który nie doszedł do siebie po gwałtownej śmierci rodziców, jest teraz podopiecznym – a w istocie zakładnikiem – rodu Mackenziech. Natomiast mianowany następca tronu, Lucas Corta, zniknął z powierzchni Księżyca.
Jedynie lady Sun, głowa rodu Sunów i korporacji Taiyang, podejrzewa, że Lucas jednak żyje i wciąż jest liczącym się graczem. Przecież zawsze był królem intrygi – i nie zawahałby się zaryzykować nawet życia, by zbudować nowe Corta Hélio, jeszcze potężniejsze niż przedtem. Potrzebuje jednak sojuszników – aby ich zyskać, porywa się na podróż na Ziemię, wyprawę niewykonalną dla urodzonego na Księżycu człowieka. W niestabilnym księżycowym klimacie zwieńczeniem intryg, zmieniających się sojuszy i politycznych machinacji wielkich rodów staje się otwarta, krwawa wojna. Luna: Wilcza pełnia jest kontynuacją sagi o pięciu księżycowych Smokach. 

Tibor Tarent, fotograf-freelancer, wraca do Anglii z Anatolii, gdzie jego żonę zabiły rebelianckie bojówki. Islamska Republika Wielkiej Brytanii dochodzi jeszcze do siebie po dziwnym i przerażającym ataku terrorystycznym, podczas którego w jednej chwili zanihilował wielki, trójkątny obszar zachodniego Londynu, wraz z setkami tysięcy istnień ludzkich. Władze uważają, że ten atak i śmierć żony Tarenta są w jakiś sposób powiązane. Sto lat wcześniej, podczas I wojny światowej, estradowy iluzjonsta rusza na Front Zachodni z tajną misją uczynienia brytyjskich samolotów rozpoznawczych niewidzialnymi dla wroga. Podczas podróży do okopów poznaje wizjonera, sądzącego, że to będzie wojna, która zakończy wszelkie wojny. W roku 1943 polska pilotka opowiada mechanikowi z RAF-u o swojej ucieczce przed hitlerowcami i desperackim pragnieniu powrotu do domu. W czasach współczesnych, angielski fizyk teoretyk w ogrodzie swojego domu po raz pierwszy wywołuje zjawisko sąsiedztwa.

Stulecie przemocy 26 kwietnia
Nie chcieli zostać bohaterami. Bronili Imperium Brytyjskiego przez siedemdziesiąt lat. Oblivion i Fogg, nierozłączni przyjaciele powiązani wspólnym przeznaczeniem. Aż do pewnej nocy w Berlinie, kiedy rozdzieliła ich wojna i tajemnica. Jednakże przeszłość potrafi dogonić każdego. Wezwani ponownie do Biura Spraw Przestarzałych – instytucji, dla której żadna sprawa nie staje się przestarzała – Fogg i Oblivion muszą stawić czoło pamięci o straszliwej wojnie, nieupamiętnionych aktach heroizmu oraz życiu w dusznych korytarzach i zamkniętych pokojach, gdzie odbywają się potajemne spotkania. Muszą się z tym wszystkim zmierzyć, by znaleźć odpowiedź na pytanie ostateczne: 
Co czyni bohatera?


Tlen 26 kwietnia 
Jest rok 2020. Na całym świecie, a więc i w Karzistanie, małym kraiku leżącym gdzieś w środkowej Azji, przeprowadzony zostaje test „Tlenu”: globalnej sieci obywającej się bez komputerów i interfejsów. Wykorzystującej bezpośrednio specjalnie sformatowane fragmenty mózgu. Test kończy się źle, są ofiary śmiertelne. A w małej, zagubionej w karzistańskich górach wiosce spaja on w jedno dwie osobowości: głównej bohaterki, kobiety w średnim wieku, Mae Chung, i zmarłej w jego trakcie ślepej staruszki pamiętającej bardzo dawne czasy. „Tlen” ma powrócić za rok, po poprawkach, obie kobiety istnieją w nim jednak już teraz. Jako jedna osobowość. Istnieją jednocześnie w „Tlenie”, gdzie ludzie nie mają ciał, i w ciele Mae. Mae Chung, choć analfabetka, jest inteligentna, sprytna i mądra. Stara się przygotować konserwatywną wiejską społeczność na nieuniknione zmiany. Rozwija biznes w dotychczasowej, klasycznej sieci, bogaci się, uczy nowego świata siebie i innych, choć los nie szczędzi jej osobistych dramatów. Drugie „ja” Mae, obrócone w przeszłość, sprzeciwia się wszelkim zmianom. Do końca nie wiemy, które zwycięży. Do końca nie wiemy nawet, czym jest zwycięstwo: zwieńczeniem tradycji czy jej zagładą? 

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


 Na premiery jakich książek czekacie najbardziej? :)

21 komentarzy:

 1. Królowie Dary stoją u mnie na półce i jeszcze nie miałam okazji się z nimi zapoznać, aktualnie wsiąkłam w Trylogie Prochowych Magów (polecam ci gorąco, dobre książki trzeba szerzyć, a nie widzę na blogu, żebyś to czytał. Jakby co recka jest u mnie :). Brenta Weeksa mam w planach, ale wiem, że warto czytać, bo Kam mi polecała :) Strasznie podobają mi się te okładki. A Calamity... poprzednie dwa domy też czekają, ale Sandersona akurat sobie porcjonuję żeby mi starczył do premiery Dawcy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowie Dary mnie oczarowali i to była jedna z książek 2016 roku dla mnie, więc gorąco Ci ją polecam! :)
   Brenta Weeksa równiez mam w planach, aczkolwiek chyba jeszcze nie w tym roku. Nie chcę zaczynać przygody z kolejnym autorem, ponieważ później kończy się to tak, że kupuję wszystkie jego książki :D

   Usuń
  2. Mam to samo :) Królów na pewno przeczytam w tym miesiącu, a wznowienie pierwszego tomu Weeksa w nowej okładce sprawia, że chyba kupię pierwszy tom w kwietniu ^^"

   Usuń
 2. Najbardziej czekam na "Krwawe zwierciadło" Weeksa. Poprzedni tom zakończył się prawdziwym trzęsieniem ziemi, więc zżera mnie ciekawość, co będzie dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie znam tej historii, ale chciałbym przeczytać. Skoro mówisz, że się tak kończy, to tym bardziej chcę to poznać :)

   Usuń
 3. W pierwszej kolejności interesuje mnie "cały Mag" :) Z pozostałych z przyjemnością też przytuliłabym "Ścianę burz". :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie pewnie Liu i zdecyduję się na coś z UW. Poza tym "Miasto schodów" od PK (ale to już czytałam, polecam) i trochę "ekoliteratury".;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej chwili nie skojarzyłem co to za książka, ale jak wyszukałem, to już wiem :)

   Usuń
 5. "Stulecie przemocy" oraz "Tlen" mają świetne okładki - chociaż wszystko psują napisy.
  Czekam na "Ścianę burz" oraz "Calamity" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie najbardziej klimatyczna okładka z tych czterech UW, to zdecydowanie Tlen :D

   Usuń
 6. Oo, kolejna część Królów Dary ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Weeksa wznowienie biorę, zakup Ściany burz odkładam na później, bo Królowie jeszcze czekają...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie w sumie tylko Egzorcysta, jakoś nie przekonują mnie te najnowsze pozycje UW...

  OdpowiedzUsuń
 9. "Ściana burz" oczywiście mnie kusi, ale muszę sobie póki co odpuścić, bo zostałam zawalona książkami, a przez pracę to czasu na czytanie brak ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od jakiegoś czasu zdecydowanie mniej biorę książek do recenzji, ponieważ nie mam aż tyle czasu, a nie lubię czuć presji, że mam 10 tytułów i miesiąc na przeczytanie ;)

   Usuń
 10. Pierwsza i druga pozycja zestawienia bardzo mnie ciekawią, ale zaskoczyło mnie, że George R.R. Martin pisze też takie rzeczy :D chyba go nie doceniałam. Na półce czekają Królowie Dary kupione za 12,50 <3 muszę się obowiązkowo za tę książkę wziąć. JUŻ.
  Pozdrawiam,
  http://czytelniczyzamet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest pod jego redakcją :)
   Mój znajomy kupił też po tyle Królów Dary na nieprzeczytane.pl :)

   Usuń
 11. Najchętniej Priesta, jeszcze na półce czeka do nadrobienia jego "Rozłąka". Podobnie z Ken Liu- "Królowie Dary" również czekają na lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Liu i Blatty. No i teraz Calamity - obowiązkowo. :) A z UW chyba tylko Priest i Tidhar. Lunę 1 co prawda czytałem, ale nie garnę się do kontynuacji - no przynajmniej nie teraz. A ty całe UW machniesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na pewno Ścianę Burz, Egzorcystę, Calamity, Ciężkie próby i Wycie w ciemności - będzie aż nadto :)
   UW na tę chwilę raczej nie, ale to jeszcze do przemyślenia. Tlen mnie kusi, zwłaszcza okładką, więc kto wie :)

   Usuń
  2. To mnie w ogóle. Czytam ten opis Tlenu i jest dla mnie za bardzo przekombinowany. Ale zobaczymy, jak się pojawią pierwsze recenzje. Może się mylę i dam się przekonać. :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.