czwartek, 29 grudnia 2016

Zapowiedzi styczeń 2017

Forma zapowiedzi jaką przyjąłem rok temu, doskonale się sprawdziła, dlatego też w 2017 roku postanowiłem to kontynuować i co miesiąc pokazywać najciekawsze zapowiedzi z nadchodzącego miesiąca. Styczeń jest zawsze z początku nieco uboższy w zapowiedzi, ponieważ dopiero z czasem na stronach wydawnictw pojawiają się kolejne tytuły, więc z pewnością jeszcze kilka pozycji dołączy do mojej listy. Zapraszam do ich przejrzenia! :)

MAG

Bezkres magii 11 stycznia
„Tancerka Ostrza“, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“ (Elantris) „Jedenasty metal“ (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza“ (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30“ (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek“ (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła“ (Tren) „Szósty ze Zmierzchu“ (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia“ (Z Mgły Zrodzony) Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść „Dusza cesarza“ i fragment powieści graficznej „Biały piasek“. Ponadto zbiór zawiera komentarze i ilustracje przedstawiające różne układy planetarne, w których rozgrywa się akcja opowiadań.

Człowiek, który spadł na Ziemię 13 stycznia
Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania. Niezwykle realistyczna opowieść o obcym na Ziemi – realistyczna na tyle, że staje się metaforą naszego własnego egzystencjalnego smutku i samotności.

Sine Qua Non

Reguły Gry 11 stycznia
Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden!
Maccabee gra, by wygrać. Posiada Klucz Ziemi i Klucz Niebios, teraz zrobi wszystko, by zdobyć Klucz Słońca. Ale w Endgame nic nie jest stałe. Maccabee musi grać ostrożnie i bacznie pilnować pleców. An Liu gra dla śmierci. Jego celem jest powstrzymanie Endgame i zagłada całego świata. Aisling porzuciła Grę i zdecydowała się walczyć po stronie życia.
Aisling, Sarah, Jago, Shari i Hilal nie chcą dopuścić do zakończenia Endgame. Klucz Słońca nie może zostać odnaleziony. Tych pięciu Graczy postanowiło ustanowić własne reguły gry.
Wszystkich łączy jedno: są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Doprowadzą sprawy do końca, ale na własnych zasadach.

Rebis

Opowiadania zebrane, tom 2 17 stycznia

Opowiadania zebrane Franka Herberta to pierwsze w naszym kraju tak obszerne wydanie krótkich form prozatorskich autora Diuny. Zgromadzone w dwóch tomach utwory – aż czterdzieści! – są, można śmiało powiedzieć, bezcenne. To właściwie przekrój zainteresowań pisarza, które znalazły później odzwierciedlenie w jego najwybitniejszym dziele – „Kronikach Diuny”. Polski czytelnik ma dzięki temu wyjątkową szansę poznać najważniejsze tematy twórczości Herberta, obserwować, jak się one zmieniały, śledzić rozwój jego stylu i przyglądać się ewolucji jako pisarza – jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, gatunku sięgającego czasów Lukiana z Samosat.Evna 31 stycznia
Wyobraź sobie, że jesteś ikoną siejącego postrach ludu.
Symbolem, który go skupia wokół nienawiści i żądzy zemsty.
Że jesteś córką martwo urodzonego wodza na wygnaniu i twój los wyznacza początek końca.
Hirka przygotowuje się na spotkanie z rodziną panującą w zimnym, zhierarchizowanym świecie, który gardzi jakąkolwiek słabością. Niechętnie akceptuje swój los w nadziei, że dzięki temu uratuje Rimego, a krainy Ym będą bezpieczne. Jednak martwo urodzonych dręczy niezaspokojony głód Evny i Hirka uświadamia sobie, że wojna, którą pragnęła powstrzymać, jest nieunikniona. I tak staje wobec wyzwania dla wszystkiego, w co wierzyła i o co walczyła.


Zysk i S-ka

W górach szaleństwa i inne opowieści 9 stycznia
Dzieła „dżentelmena z Providence”, jak nazywano pisarza, stanowiły inspirację dla tak głośnych autorów horrorów jak Stephen King, Anne Rice czy Clive Barker. Doprowadzając do perfekcji swój styl, cyzelował w opowiadaniach gotycki klimat niezwykłości od tych najwcześniejszych aż po najsłynniejsze z cyklu mitów Cthulhu. Niniejszy tom zawiera najbardziej reprezentatywne powieści i opowiadania wybrane z niezwykle bogatego dorobku mistrza makabry, zarówno te wykorzystujące poetykę  sennych koszmarów, jak i opisujące równie przerażającą jawę.

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


Na które z tych książek czekacie? :) Ja chyba najbardziej na kolejnego Sandersona :)

13 komentarzy:

 1. Sanderson i nowe Artefakty zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałem dzisiaj zrobić posta z zapowiedziami, ale jak zobaczyłem, że są to tylko dwie pozycje MAGa, to mi się odechciało specjalnie z ich powodu robić. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja tak miałem w grudniu - na siłę bym znalazł może jedną pozycję :)

   Usuń
 3. Przeglądałam kilka postów z zapowiedziami, ale dopiero u Ciebie znalazłam książki dla mnie - koniecznie Tevis, Lovecraft i Pettersen :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na 100% przeczytam "Bezkres magii" oraz trzeci tom "Endgame".
  "Człowieka, który spadł na Ziemię" może kiedyś, ale na pewno nie w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sanderson i "Evna" - na to będę czekać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Evna ma świetną okładkę. Sandersona chcę poczytać w 2017, ale jak wyjdzie, tego jeszcze nie wiem. Tevisa rozważam, ale to zakup mniej pilny, chociaż to cienkie będzie z tego co kojarzę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka sama projektowała swoje okładki - mi się również podobają :)

   Usuń
 7. O, nowy Sanderson, a ja wszystkie poprzednie mam do nadrobienia ;) Bogu dzięki, że któregoś ostatnio Audioteka nagrała, to może nadrobię wreszcie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.