piątek, 11 września 2020

Poznaj swoje hormony - Catherine Whitlock, Nicola Temple [Przedpremierowo]

Książka Poznaj swoje bakterie bardzo przypadła mi do gustu - zarówno pod względem treści, sposobu przedstawiania wiedzy, ale również od strony wizualnej. Dlatego sięgnąłem po kolejny tytuł obu autorek, czyli Poznaj swoje hormony. Tym razem, jak się łatwo domyślić, przybliżają złożony i skomplikowany świat hormonów, ich roli w organizmie człowieka, jak i na co działają oraz wiele więcej. 

Na samym początku mamy krótkie wprowadzenie, z którego dowiemy się czym są hormony, jak je odkryto, jak są zbudowane oraz jak działają. Dzięki temu dalsze zagadnienia poruszane w książce będą zdecydowanie łatwiejsze do zrozumienia. Następnie autorki przedstawiają podstawowe informacje o poszczególnych hormonach i ich wpływie na nasze życie - co się dzieje, kiedy ich poziom jest za wysoki, a co, kiedy za niski. Nie zabrakło tutaj również cennych wskazówek dotyczących stylu życia i diety, które mają spowodować, że będziemy się czuć lepiej i co wspomoże pracę wielu narządów w naszym ciele. 


Warto podkreślić, że autorki przekazują wiedzę w sposób ciekawy i zrozumiały dla każdego. A gdyby w trakcie lektury coś było niejasne, to na samym końcu dołączono kilkustronicowy słowniczek pojęć. W książce znajdziemy nie tylko podstawową wiedzę, ale również najnowsze odkrycia naukowe na temat hormonów i ich wpływu na nasze życie, ale także przyszłości endokrynologii. Mnie osobiście zaskoczyło np. to, że witamina D jest obecnie uznawana za hormon, a nie tylko za witaminę. W książce znajdziemy jeszcze więcej podobnych ciekawostek i nowinek, co uważam za bardzo wartościowe i warte docenienia. Dużą rolę odgrywa tutaj również oprawa graficzna, która jest świetna i znakomicie pozwala zilustrować opisywane zjawiska i procesy zachodzące w naszym ciele. Dlatego mam ogromną nadzieję, że autorki przybliżą jeszcze niejeden temat związany z naszym ciałem w takim właśnie stylu i formie. 


Poznaj swoje hormony to świetna książka, przybliżająca w sposób prosty i ciekawy skomplikowany, ale jakże fascynujący świat hormonów. Znajdziemy tutaj informacje na temat ich roli, działania, czy budowy, a to wszystko w pięknej oprawie graficznej. Polecam!

Do książkowej sesji posłużyły skarpetki Dr Sock od Many Mornings

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Insignis!

Tytuł: Poznaj swoje hormony
Autorki: Nicola Temple i Catherine Whitlock
Tłumaczenie: Urszula Garnder
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 16.09.2020
Liczba stron: 192
ISBN:9788366360570

2 komentarze:

  1. Czyli tak jak bakterie. Godna uwagi. Zachwyca mnie szata graficzna i przekazanie treści w przystępny sposób.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zarówno Hormony, jak i Bakterie są super. Czekam na więcej! :)

      Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.