czwartek, 31 października 2019

Zapowiedzi listopad 2019

W październiku mieliśmy prawdziwy wyspy fantastycznych premier i nie inaczej jest w listopadzie. Wśród nadchodzących nowości znajdziemy m.in. kolejne wznowienie powieści Le Guin, powieściową adaptację Obcego, jednotomowe wydanie trylogii Ojciec Chrzestny, nowego Vonneguta, czwarty tom Opowieści wigilijnych, jedenasty tom Wojen Wikingów, Droga Królów w twardej oprawie (do nabycia zapewne przez dłuższy czas tylko w Empiku i na stronie wydawnictwa) i wiele więcej :)

Cała Orsinia - Ursula K. Le Guin - 12 listopada - Prószyński i S-ka
Na "Całą Orsinię" składają się wszystkie teksty Ursuli K. Le Guin osadzone w Orsinii: powieść "Malafrena" (1979), trzy piosenki, zbiór opowiadań "Opowieści orsiniańskie" (1976) oraz dwa dodatkowe opowiadania. Pomysł kraju zwanego Orsinią przyszedł Ursuli Le Guin do głowy w 1949 roku podczas studiów w Radcliffe. Kolejne teksty cyklu powstawały w późniejszych latach, publikowane były w różnych zbiorach opowiadań oraz w tygodniku "The New Yorker".Atlas nieba - Edward Brooke-Hitching - 12 listopada - Rebis
Piękna jak nocne niebo książka, która odkrywa tajemnice wszechświata! Oto niebo w postaci, w jakiej nigdy przedtem go nie przedstawiano: królestwo gwiazd i planet, lecz również bogów, demonów, płanetników, podniebnych żeglarzy, średniowiecznych kosmitów, mitycznych stworzeń i grasujących duchów. Po ogromnym światowym sukcesie Atlasu lądów niebyłych (REBIS 2017) i Złotego atlasu (REBIS 2018) nadszedł czas na najpiękniejsze opowieści i mapy, jakie powstały z dążenia ludzkości do poznania firmamentu niebieskiego.

Starcie królów [wersja ilustrowana] – George R.R. Martin - 12 listopada - Zysk i S-ka
To specjalne wydanie Starcia królów, ze wstępem Bernarda Cornwella, opublikowane dla uczczenia dwudziestej rocznicy narodzin sławnego cyklu, zawiera szereg kolorowych, a także ponad dwadzieścia czarno białych ilustracji autorstwa Lauren K. Cannon. Ilustracje przydają nowego życia temu arcydziełu fantasy, które stało się prawdziwym kulturowym fenomenem. Tajemnice, intrygi, romantyzm i przygody wypełniające sagę stają przed oczyma czytelnika żywe jak nigdy dotąd. Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął sie królem.Zresztą, w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima…

Droga Królów - Brandon Sanderson - 13 listopada (Empik) - Mag
Tęsknię za dniami przed Ostatnim Spustoszeniem. Epoką, zanim Heroldowie nas porzucili, a Świetliści Rycerze zwrócili się przeciwko nam. Czasem, gdy na świecie wciąż była magia, a w sercach ludzi honor. Obserwujemy cztery postaci. Pierwszą jest chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie naszych czasów. Drugą - skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Trzecia osoba to oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem kłamstw swoją prawdziwą naturę. Ostatnią jest arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Wiązanie Mocy i Odpryski mogą powrócić, magia starożytnych dni może należeć do nas. Ta czwórka jest kluczem. Jedno z nich może nas zbawić. A jedno nas zniszczy.Obcy -Alan Dean Foster - 13 listopada - Vesper
Załoga transportowca „Nostromo” odbiera tajemniczy sygnał pochodzący z nieznanej planety. Po wylądowaniu na jej powierzchni odkrywają wrak statku kosmicznego obcej cywilizacji. Jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez nieznaną formę życia. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie. Niniejsze wydanie „Obcego”, w nowym przekładzie Piotra W. Cholewy, uzupełnione jest o obszerne posłowie autorstwa Piotra Goćka, a także niezwykle klimatyczną oprawę graficzną, za którą odpowiedzialny jest Maciej Kamuda.

Gałęziste - Artur Urbanowicz - 13 listopada - Vesper
Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś.Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej. Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza. Jest taki demon, o którym wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec. Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść. Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Powieść grozy na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny, z zaskakującym zakończeniem godnym mistrzów gatunku. Odważysz się?


Ojciec chrzestny. Trylogia - Mario Puzo - 13 listopada - Albatros
Wyjątkowe wydanie ze specjalnym wstępem Francisa Forda Coppoli przygotowanym z okazji pięćdziesięciolecia wydania Ojca Chrzestnego. W skład trylogii wchodzą trzy powieści Mario Puzo: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk oraz Omerta. Na podstawie każdej z nich powstały cieszące się ogromną popularnością ekranizacje. Trzy porywające opowieści o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci, w których Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.


Wojna wilka - Bernard Cornwell - 13 listopada - Otwarte
Jedenasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Uhtred odzyskał ziemie o granicach starannie oznaczonych kamieniami i groblami, dębami i jesionem, mokradłami i morskim brzegiem. Odzyskał Bebbanburg. Odzyskał dom. Starzy wrogowie nie dają jednak za wygarną. Zjawiają się też nowi - armia wojowników przekonanych, że są wilkami, i gotowych zabić każdego, kto stanie im na drodze. Dowodzi nimi brutalny Sköll, który zamierza zostać królem Northumbrii. Uhtred musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by przeżyć.
Kosmiczne rozterki - Neil deGrasse Tyson - 18 listopada - Insignis
Kosmiczne rozterki to już trzecia – po Astrofizyce dla zabieganych i Kosmicznych zachwytach – popularnonaukowa książka Neila deGrasse’a Tysona, w której ten ulubiony przez polskich widzów i czytelników astrofizyk zabiera nas w niesamowitą podróż. Pełne pasji, porównań, obrazowych zestawień i intrygujących anegdot opowieści Neila o wszechświecie, tym bliskim i tym dalekim, a także o historii jego odkrywania naprawdę potrafią rozbudzić wyobraźnię i sprawić, że za każdym razem, gdy spojrzymy w migoczące milionami gwiazd noce niebo, poczujemy dreszcz emocji i zachwyt pięknem kosmosu. W Kosmicznych rozterkach Neil deGrasse Tyson porusza mnóstwo kosmicznych tematów: tych znanych z pierwszych stron gazet i tych mniej popularnych, a nie mniej – a może nawet bardziej – ciekawych. Czarne dziury, promieniowanie gwiazd, woda w przestrzeni kosmicznej, chaos w Układzie Słonecznym, kwazary jako silniki galaktyk – to tylko niektóre z nich. Jak możemy uniknąć zderzenia z asteroidą? Jak może wyglądać kosmiczny koniec naszego świata? Dlaczego śmierć w czarnej dziurze jest najbardziej spektakularna? Oto próbka kosmicznych rozterek, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w nowej książce Neila.


Lodowy smok [nowa wersja ilustrowana] – George R.R. Martin - 19 listopada - Zysk i S-ka
Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu, stworzona przez najsławniejszego pisarza fantasy na świecie i ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo. Lodowy smok był przerażającą, legendarną istotą. Nikomu dotąd nie udało się oswoić takiego smoka. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem, urodzonym podczas mrozów tak srogich, że nawet najstarsi takich nie pamiętali. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. Dostrzegała go w oddali, bawiąc się w lodowatym śniegu, gdy inne dzieci dawno już uciekły do domu przed zimnem. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy. Tylko zimowe dziecko i lodowy smok, który je kochał, mogły ocalić świat Adary przed całkowitym zniszczeniem…

Upiór z opery - Gaston Lerous - 20 listopada - Vesper
Powstały w 1909 „Upiór opery” to jedna z najsłynniejszych gotyckich powieści grozy. Historia Erica – zdeformowanego, genialnego kompozytora żyjącego w podziemiach paryskiej opery, nieszczęśliwie zakochanego w młodej solistce, była wielokrotnie ekranizowana i przenoszona na sceny teatru. Żadna interpretacja nie może się jednak równać z oryginalnym tekstem Gastona Leroux – zdecydowanie bardziej mrocznym, głębszym, z plejadą barwnych postaci nie pozbawionym jednak elementów humorystycznych. Ponadczasowy i niezwykle popularny, wypełniony wartką akcją utwór na stałe wpisał się w kanon literatury światowej.

Matka noc – Kurt Vonnegut - 25 listopada - Zysk i S-ka
Pierwsza „polityczna” powieść Kurta Vonneguta ukazująca dramat człowieka uwikłanego w grę sił, które go przerastają. Amerykański pisarz Howard W. Campbell jr, umieszczony podczas II wojny światowej przez amerykański wywiad w samym sercu nazistowskiej machiny propagandowej, po latach staje przed sądem państwa Izrael jako zbrodniarz wojenny. Jego osobą interesuje się również wywiad radziecki… Życie Howarda W. Campbella jr. zmienia się w koszmar, z którego jedynym wyjściem może okazać się śmierć. W 1996 roku powstała ekranizacja tej powieści, wyreżyserowana przez Keitha Gordona. W głównej roli wystąpił Nick Nolte.
Opowieści wigilijne: Nawiedzony dom – Charles Dickens - 25 listopada - Zysk i S-ka
Czwarty już tom Opowieści wigilijnych dopełnia prezentację utworów świątecznych. Są one, rzecz jasna, mniej zwarte niż „książki wigilijne”, gdyż stanowią tylko fragment tytułowego przedsięwzięcia. Pierwsze cztery (Wrak Złotej Mary, Katusze gromadki angielskich jeńców, Nawiedzony dom i Wieść z morza) są utrzymane w tradycyjnym stylu Dickensa, natomiast Ziemia Toma Tiddlera oraz Bezimienny bagaż zaskakują nowatorstwem formalnym. Katusze angielskich jeńców pisane były wspólnie z Wilkiem Collinsem, podobnie jak opublikowane w roku 1867 Bezdroże, noszące wyraźny ślad tego, iż równolegle przygotowywane były dwie formy tego utworu: narracyjna i sceniczna.
Ciało. Instrukcja dla użytkownika – Bill Bryson - 26 listopada - Zysk i S-ka
Bill Bryson po raz kolejny udowadnia, że jest niezrównanym towarzyszem podróży, gdy oprowadza nas po zakamarkach ludzkiego ciał, wyjaśnia jak ono funkcjonuje, podkreśla jego niebywałe zdolności do samoleczenia i sygnalizuje sytuacje, w jakich może nas ono (niestety) zawieść. Ciało to książka pełne niezwykłych faktów (od momentu, kiedy zacząłeś to czytać twój organizm zdołał już wyprodukować kolejny milion czerwonych krwinek) jak i nieodzownych anegdot będących znakiem firmowym Billa Brysona, Jak pisze Bill Bryson: „Spędzamy nasze życie w tym ciepłym, chybotliwym ciele, a traktujemy je jako coś zupełnie oczywistego”. Ciało pozwoli przezwyciężyć tę obojętność hojnymi dawkami cudownych, czytelnych faktów i informacji, które obowiązkowo należy poznać.


Atlas odkrywców NOWE WYDANIE - Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki - 27 listopada - Insignis
Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata! Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę! Każda strona "Atlasu odkrywców" to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki czeka na ciebie niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciągnie cię bez reszty. Wyrusz w fascynującą podróż w najdalsze zakątki globu. Przemierz morza i oceany z największymi odkrywcami, prześledź bieg najdłuższych rzek, dotrzyj do najbardziej odizolowanego plemienia w Amazonii, zachwyć się bioróżnorodnością motyli w Nigerii i poznaj wyspy Kiribati, zanim te znikną na dobre. Piękno świata w twoich dłoniach.


Niesamowite budowle - Michał Gaszyński - 27 listopada - Insignis
Poznaj najciekawsze budowle stworzone przez człowieka z nieznanej dotąd strony. Książka Niesamowite budowle to dająca do myślenia podróż przez światowe cuda architektury, których nie poznałeś w szkole. I to w sposób, jaki spodoba się wszystkim odkrywcom i ciekawym świata! Każda strona tej książki dostarczy ci dziesiątki fascynujących ciekawostek i faktów o konstrukcjach, które zmieniły nasze życie. Czy najbardziej zagadkowe cuda architektury antycznej zostały stworzone przez kosmitów? Jak udało się stworzyć najdroższe i najbardziej skomplikowane drapacze chmur, które nie miały prawa powstać? Tych rzeczy dowiesz się w nieszablonowy sposób z krótkich informacji przyozdobionych szczegółowymi kolorowymi ilustracjami.


Czerwona kraina - Joe Abercrombie - 29 listopada - Mag
Spalili jej dom. Porwali jej brata i siostrę. Ale zbliża się czas zemsty. Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę. Pościg powiedzie ją przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy…Szczypta nienawiści - Joe Abercrombie - 29 listopada - Mag
Przemysłowe kominy wznoszą się ponad Aduą, świat wrze od nowych możliwości, ale stare waśnie bynajmniej nie poszły w zapomnienie. Na spływającym krwią pograniczu Leo dan Brock próbuje zdobyć chwałę na polu bitwy i pokonać nękające Angland wojska Stoura Zmierzchuna. Liczy przy tym na pomoc korony, ale syn króla Jezala, nieudolny książę Orso, jest mistrzem w sztuce rozczarowywania ludzi. Obracająca się na szczytach socjety Savine dan Glokta – znana inwestorka i córka człowieka budzącego największą grozę w całej Unii – chce wspiąć się na sam wierzchołek tej hałdy żużlu, jaką jest społeczeństwo, i nie zamierza przebierać w środkach. Kiedy jednak slumsy eksplodują gniewem, żadne pieniądze nie są w stanie go ugasić. Nadciąga era maszyn – tyle że era magii nie zamierza odejść bez walki. Wspomagana przez Isern-i-Phail, obłąkaną góralkę, Rikke usiłuje zapanować nad błogosławieństwem – lub przekleństwem – długiego oka. Owszem, wizje przyszłości to piękna rzecz, ale dopóki nieomylna dłoń Pierwszego Wśród Magów wciąż pociąga za sznurki, trudno będzie tę przyszłość zmienić.

Wzlot Persopolis. Cykl Expanse. Tom 7 - James S.A. Corey - 29 listopada - Mag
Na tysiącu połączonych siecią wrót gwiazd zasiedlonych przez ludzką ekspansję, nowe kolonie starają się znaleźć własną drogę. Wszystkie planety balansują na granicy między zapaścią a cudem, zaś załoga starzejącego się okrętu Rosynant ma pełne ręce roboty przy utrzymywaniu delikatnego pokoju. W olbrzymiej przestrzeni między Ziemia a Jowiszem planety wewnętrzne i Pas zawiązały ostrożny i niepewny sojusz, wciąż nawiedzany przez upiory historii i uprzedzeń. Tym czasem na utraconym świecie Lakonii ukryty wróg ma nową wizję dla całej ludzkości... i siły, by ją narzucić. Nowe technologie ścierają się ze starymi i dzieje ludzkich konfliktów wracają do antycznego wzoru wojny i podboju. Jednak natura ludzka nie jest jedynym wrogiem, a uwalniane siły mają swoją cenę. Cenę, która zmieni kształt ludzkości – oraz Rosynanta – w nieoczekiwany sposób i już na zawsze...


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw, serwisu lubimyczytac.pl, księgarni swiatksiazki.pl i empik.com
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


A Wy na jakie listopadowe premiery czekacie? :) 

17 komentarzy:

 1. Cholerka, tak patrzę u Ciebie, i widzę, że pominąłem co nieco. Lerous i Martina (w sumie to może i obie, ale bardziej ten 2 tom GOT, bo zdecydowanie te wydanie chce na półce i będę chciał przeczytać). W sumie tego Abercrombiego z uniwersum 'Pierwszego PRawa: też chce, ale akruat nie w tym wydaniu, a poprzednim, dlatego go u siebie nie dodawałem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam serialowe wydanie GOT w twardej oprawie. Myślałem nad tą wersją ilustrowaną, ale według mnie jest za bardzo "zapompowana" i mogłaby być zdecydowanie cieńsza, więc odpuściłem sobie :)

   Podejrzewam, że Mag wyda Szczyptę nienawiści tylko w nowej okładce, dlatego ja sprzedałem w większości poprzednie wydanie i kupuję nowe :)

   Usuń
  2. To Ty te zapo robisz pod ludzi, nie pod siebie, co na pewno kupisz? Myślałem, że te wszystkie ksiażki z zapowiedzi Twoich będziesz wszystkie czytał, jak ja. :)

   A właśnie mnie ciekawi, co to ta Szczypta? Myślałem, że to inny tytuł do jednej z tych wznowień.

   Usuń
  3. Trochę tak, trochę tak. Raczej pod siebie, ale dodaję czasami jakieś fajne premiery, co mogą też innych zainteresować :)


   To jest zupełnie nowa książka z Uniwersum Pierwszego Prawa - akcja rozgrywa się kilkadziesiąt lat po pierwszej trylogii :)

   Usuń
  4. Spoko. Ale ja myślę, że Mag wyda w 2 odsłonach, do czego zdążyli przyzwyczaić swoich czytelników już nie raz. Obym się nie mylił!

   Usuń
 2. Ale jak to Droga Królów w nowym wydaniu? I jak wyjdzie czwarty tom to też od razu w nowym? To co ja zrobię z trzema starymi.... MAG, jak ja cię zwykle lubię, to żeś już teraz przegiął totalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że wyjdzie w dwóch wersjach, chociaż z Magiem nigdy nie wiadomo. Ja nowe wydanie na pewno kupię, bo to twarda oprawa, ale tylko dlatego :)

   Usuń
 3. Dla mnie na pewno Obcy i Cornwell, myślę też nad LeGuin :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga przesunięta na styczeń...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Empiku i sklepie wydawnictwa będzie w listopadzie, bo już było info, że książka poszła do druku. W pozostałych księgarniach będzie w styczniu :)

   Usuń
 5. Powiem tak. Kolejny miesiąc, w którym widzę bardzo wiele dla siebie

  Czerwona kraina - Joe Abercrombie
  Cała Orsinia - Ursula K. Le Guin
  Droga Królów - Brandon Sanderson (zdecydowałam, że jednak chcę w twardej oprawie 😊)
  Ojciec chrzestny. Trylogia - Mario Puzo
  Kosmiczne rozterki - Neil deGrasse Tyson
  Wojna wilka - Bernard Cornwell
  Matka noc – Kurt Vonnegut
  Szczypta nienawiści - Joe Abercrombie
  Wzlot Persopolis. Cykl Expanse. Tom 7 - James S.A. Corey

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie Le Guin i Tyson. No i Pullman, ale to czekam na jakiś fajny świąteczny box albo promkę w sklepie Maga, żeby od razu całość zamówić. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe, że Mag wypuści taki box, a przynajmniej promocję w swojej księgarni na całość, ale ja chciałem mieć już i liczyłem, że uda mi się sięgnąć po te książki wcześniej, ale chyba jednak nie w tym roku :)

   Usuń
 7. Dla mnie "Lodowy smok" i "Upiór z opery". Może na Abercombie'go się skuszę.
  Tysona może i wezmę, ale nie dla siebie, bo mi jednak nie podchodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abrcrombiego polecam - czytałem trylogię Pierwsze Prawo i bardzo mi się podobała. W przyszłym roku na pewno zabiorę się za te dodatkowe historie z tego świata i za tę nowość :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.