niedziela, 27 października 2019

Drugi konkurs z Nocnymi Słońcami - wyniki

Drugi konkurs z Nocnymi Słońcami dobiegł końca, czas zatem wyłonić zwycięzcę! Pytanie konkursowe brzmiało "Jaka jest Twoja ulubiona legenda i dlaczego?". Wszystkie nadesłane przez Was odpowiedzi były bardzo interesujące i miałem problem wybrać tylko jedną. Dzięki Wam poznałem wiele ciekawych legend, których wcześniej nie znałem :)


Najciekawszej odpowiedzi udzieliła Jagoda Wojciechowska i to do niej wędruje pierwszy lub drugi tom Legend Archeonu, a poniżej możecie przeczytać jak odpowiedziała na pytanie konkursowe: 
Jako lokalna patriotka mogę się pochwalić, że moją ulubioną legendą jest wrocławska legenda pt. Klątwa białej róży. Uważam tę legendę za swoją faworytkę, ponieważ w wyjątkowy sposób ujmuje kontrast (który też bardzo cenię!), łącząc delikatność i zabójczość umieszczone w niepozornym obiekcie, jakim jest róża. Subtelna, wzbudzająca zachwyt i miłość biskupa z wrocławskiej katedry przyczyniła się do zguby jego i jego następców, a kto mógłby spodziewać się rychłej śmierci po kontakcie z kwiatem i to, nomen omen, białym?
 Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.