piątek, 26 lipca 2019

Zapowiedzi sierpień 2019

Podobnie jak w lipcu, również w sierpniu interesujących mnie premier jest raptem kilka. Są to: kolejny tom cyklu Wierni i Upadli, nowa powieść z Uczty Wyobraźni po długim oczekiwaniu, piąta książka z serii Wehikuł czasu i ósmy tom Wojen Wikingów. Jest więc na co czekać :)


Mag

Zgliszcza - John Gwynne - 16 sierpnia
Ziemie Wygnanych pogrążyły się w wojnie i w chaosie. Przebiegła królowa Rhin zawładnęła całym zachodem, a najwyższy król Nathair przejął kontrolę nad kotłem, najpotężniejszym spośród Siedmiu Skarbów. Za jego plecami czuwają krętacz Calidus wraz z hufcem Kadoshim, przerażających wojowników z Zaświatu. Planują sprowadzenie Asrotha oraz zastępów Upadłych do świata ludzi, ale do tego potrzebują wszystkich siedmiu Skarbów. Nathair został oszukany, ale wreszcie poznał prawdę i dokonać decyzji, które zadecydują o losie Ziem Wygnanych.

Do błyskawicy podobne - Ada Palmer - 23 sierpnia
Jest rok 2454. Po długich staraniach ludzkość osiągnęła wreszcie złoty wiek. Zbudowano go po zakończeniu straszliwego konfliktu, który zmiótł z powierzchni Ziemi zarówno religię, jak i państwa narodowe. Władzą nad światem dzieli się siedem frakcji zwanych Pasiekami. Ich dominacja opiera się na ostrożnej cenzurze, analizie statystycznej o proroczych możliwościach oraz zapewniającej dobrobyt technologii. Ta utopia jest jednak krucha i ktoś jest zdeterminowany ją obalić. Mycroft Canner – skazany za swe zbrodnie i ceniony za wielkie zdolności – jest pozbawionym osobistej wolności narzędziem – a także powiernikiem – ludzi zaliczających się do najpotężniejszych na świecie. Gdy zleca mu się zbadanie sprawy dziwacznej kradzieży, wpada na trop spisku, który może zburzyć pokój i ład, od trzech stuleci utrzymywany przez Pasieki. Mycroft ma jednak własną, dużo groźniejszą tajemnicę. To coś zupełnie nieoczekiwanego, czego nie mogłyby przewidzieć żadne statystyczne analizy. Ową groźbą jest trzynastoletni chłopak imieniem Bridger. Jak bowiem świat, który wygnał Boga, zareaguje na pojawienie się dziecka, które czyni cuda?

Rebis

Non Stop - Brian Aldiss - 6 sierpnia
Roy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Wrogami, oprócz innych plemion i dzikich zwierząt, są też mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci i przerażający Obcy. Jedna z legend głosi, że wszystkie Pokłady są zamknięte w pojemniku zwanym statkiem, który przemierza pustkę od jednego świata do drugiego. Complain nie wie, które opowieści starszyzny są prawdziwe. W trakcie wyczerpującej, pełnej niebezpieczeństw wyprawy przekona się, że mityczny statek skrywa liczne tajemnice, a prawda jest jeszcze bardziej przerażająca.
Otwarte

Pusty tron - Bernard Cornwell - 14 sierpnia
Rok 911. Władca Mercji Aethelred umiera, nie pozostawiwszy prawowitego następcy. O sukcesji zdecyduje witan. Uhtred bierze udział w obradach, popiera Aethelflaed – córkę Alfreda Wielkiego, siostrę króla Wessexu Edwarda i wdowę po Aethelredzie. Czy jednak sascy wojownicy zaakceptują kobietę jako przywódcę?
Egmont

Wiedźmin. Córka płomienia - Aleksandra Motyka, Marianna Strychowska - 14 sierpnia
Geralt zostaje poproszony przez starego znajomego o wyjaśnienie tajemnicy potwora, który zakrada się nocami do jego córki. Podczas wykonywania zlecenia wiedźmin niespodziewanie – i wbrew swojej woli – wyrusza w szaloną, magiczną podróż z Novigradu wprost na dwór nieobliczalnego władcy, który rozkazuje mu dostarczyć głowę słynnego zabójcy... Geralta z Rivii. Wiedźmin, zmuszony ukrywać swoją tożsamość, zostaje wplątany w sieć pałacowych intryg, zyskuje też nieoczekiwanych sojuszników i zajadłych wrogów. Wkrótce odkrywa również mroczny sekret zła, które nocami budzi się do życia w królewskich ogrodach... 

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw, serwisu lubimyczytac.pl i księgarni swiatksiazki.pl
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


A Wy na jakie premiery czekacie? :) 

17 komentarzy:

 1. Szybciej i łatwiej niż wymieniać z osobna będzie napisać po prostu: wszystko dla mnie! :D :D

  OdpowiedzUsuń
 2. O, a ja wbrew pozorom to chyba bym najchętniej po Cornwella sięgnął. Tylko najpierw czeka mnie sporo nadrabiania. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam wszystkie siedem tomów Cornwella do nadrobienia, ale niedługo zabiorę się za niego :)

   Usuń
 3. Palmer i ALdiss, ale od razu chyba nie kupię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ósmy tom Wojen Wikingów już u mnie, czeka tylko na lekturę. :) Cała reszta też wygląda bardzo ciekawie i zachęcająco. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam aż książka przyjdzie do księgarni, ale to jeszcze ponad 2 tygodnie. Za to mam już u siebie Aldissa i na dniach zacznę go czytać :)

   Usuń
 5. Ja tak samo jak Blue Carmen - Aldiss (egzemplarz już mam) i jestem bardzo ciekawa Ady Palmer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też już am Aldissa i jestem go ogromnie ciekawy, bo fabuła zapowiada się bardzo ciekawie :)

   Usuń
 6. Do błyskawicy podobne - Ada Palmer;
  Non Stop - Brian Aldiss;
  Pusty tron - Bernard Cornwell

  A nad Zgliszczami jeszcze dumam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie chyba tylko COrnwell i Aldiss :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cztery mocne premiery to chyba i tak niezły wynik jeśli chodzi o wakacyjny miesiąc. Polecamy każdą z tych książek i chyba najlepiej rozpocząć od tej, która na półkach pojawi się najwcześniej, czyli "Non Stop". To jedna z najważniejszych powieści Aldissa, w której brytyjski autor zabiera czytelnika do naprawdę fascynującego i świetnie wykreowanego świata. Nowe wydanie zwraca uwagę już swoją okładką, więc możemy mieć pewność, że będzie to świetna wersja, którą warto mieć w swojej biblioteczce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Wrzesień zapowiada się pod względem premier zdecydowanie ciekawiej, więc można złapać oddech :)
   "Non stop" będę na dniach czytał i liczę na dobrą lekturę :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.