wtorek, 2 maja 2017

Zapowiedzi maj 2017

Brzydki i ponury kwiecień już za nami, przyszedł więc czas na zapowiedzi majowe. Niestety dla wielu z przedstawionych pozycji dostępne są jedynie okładki bez opisu, który z czasem uzupełnię, jak tylko pojawią się informacje na stronach wydawnictw :) Zapraszam do ich przejrzenia!

Insignis

Ostrze zdrajcy 24 maja
Wielkie Płaszcze. Sędziowie, bohaterowie… zdrajcy? Król nie żyje, Wielkie Płaszcze rozwiązano, a Falcio val Mond i jego towarzysze Kest i Brasti skończyli jako straż przyboczna szlachcica, który na domiar złego nie chce im płacić. Ale mogło być gorzej – ich chlebodawca mógłby leżeć martwy, podczas gdy oni musieliby bezradnie patrzeć, jak zabójca podrzuca fałszywe dowody wikłające ich w morderstwo. Chwileczkę… Przecież to właśnie się zdarzyło! W najbardziej zepsutym mieście świata zawiązuje się spisek koronacyjny, a to oznacza, że wszystko, o co walczą Falcio, Kest i Brasti, może lec w gruzach. Jeśli tych trzech zechce przeciąć intrygę, ocalić niewinnych i wskrzesić Wielkie Płaszcze, będą musiały wystarczyć im rapiery w dłoniach i obszarpane skórzane odzienie. Dziś bowiem każdy arystokrata jest tyranem, każdy rycerz – bandytą, a jedyne, czemu można ufać, to ostrze zdrajcy.

Prószyński i S-ka

Długi Kosmos 11 maja
Lata 2070–2071. Minęło prawie sześćdziesiąt lat od Dnia Przekroczenia, a na Długiej Ziemi rozwija się nowa, postludzka spoleczność Następnych.
Dla Joshuy Valienté, dobiegającego siedemdziesiątki, nadszedł czas, by wyruszyć na jeszcze jedną, ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę, która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci, jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd – sygnał odebrany przez radioastronomów, a także – w sposób bardziej abstrakcyjny – przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta, ale o porażających implikacjach:
DOŁĄCZCIE DO NAS.
Superinteligentni Następni odkrywają, że przekaz zawiera też instrukcje budowy ogromnej sztucznej inteligencji., By ją jednak skonstruować, muszą szukać pomocy w uprzemysłowionych światach ludzi. Część po części, bajt po bajcie, montują komputer rozmiarów kontynentu – urządzenie, które zmieni miejsce Długiej Ziemi w kosmosie i ujawni ostateczny, afirmujący życie cel tych, którzy wysłali wiadomość. Jej sens do wszystkich i odczują je wszyscy – ludzie i inne gatunki, młode i stare, społeczności i pojedyncze osoby – którzy zamieszkują Długą Ziemię.

Zielona Sowa

Królewska talia 24 maja
Mandylion to królestwo, które istnieje od tysięcy lat. Rządy w nim sprawuje król Duncan III. Służy mu wiernie czternaście rodów oraz zagadkowa kasta Pieśniarzy, dbająca o wewnętrzny porządek kraju. Całość spaja Królewska Talia pradawny, tajemniczy artefakt, który narzuca posłuszeństwo zarówno rodom, jak i Pieśniarzom. Spokojne życie mieszkańców królestwa przerywa nadejście Czerni. Niezbadana siła zmusza mieszkańców do ucieczki i szukania nowej ojczyzny. Ci, którzy uniknęli starcia z Czernią, przeprawiają się przez Wściekłe Morze do Taliadu, krainy rozbitej na trzy pomniejsze księstwa. Mandyliończycy podbijają ją bez trudu. Ale nowa ojczyzna skrywa więcej tajemnic, niż Mandyliończycy byliby w stanie przypuszczać. Młody Tankred z rodu Hanstarów odkrywa spisek skierowany przeciwko jego rodowi i wyrusza w podróż przez ziemie Taliadu w poszukiwaniu prawdy. Chce zapobiec rozłamom w królestwie. Na jego drodze stają straszliwe widma i śmiertelnie groźni Jastrzębi Rycerze, tajemnicze budowle i przedziwne postacie, które z czasem staną się jego sprzymierzeńcami. A wszystko otacza wszechobecna magia...

IUVI

Kości skryby 24 maja
Alcatraz Smedry wraca w wielkim stylu. Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską, która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który jednak wcale nie umarł, i odkrywa dziwny złoty sarkofag, w którym może znajdować się klucz do jego zdumiewającego talentu do psucia różnych rzeczy. Aha, jest przy nim jego najlepsza przyjaciółka Bastylia – po to, by spuścić manto mrocznym Bibliotekarzom, ma się rozumieć.
A walczyć przyjdzie im z najstraszniejszymi spośród Bibliotekarzy: tajną sektą złodziei dusz, Skrybami. Czy Alcatraz i jego przyjaciele zdołają uratować dziadka Smedry’ego i ujść z życiem?Otwarte

Zimowy monarcha 24 maja
Zimowy monarcha Bernarda Cornwella mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach. Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię. Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?Sine Qua Non

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział 24 maja
Jeżeli boisz się ryzykować, nawet nie siadaj do gry. Hausenberg to miasto, które nie ma litości dla słabych. Sposobów, żeby cię przerobić, jest wiele: kieszonkostwo, obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki, będziesz zachwycony! Slava, młody, szatańsko zdolny szuler, wyznaje jedną zasadę – jeżeli czegoś chcesz, musisz to sobie wziąć. A jego cel jest prosty: pokazać wszystkim, że to on jest w Hausenbergu numerem jeden. Niestety, wybrał sobie fatalny moment, bo nie jest jedynym w mieście, który ma poważne plany. Na domiar złego właśnie skrewił długo szykowany przekręt. Z pomocą przychodzą mu starzy kompani: zabójca Nino i Petr, samozwańczy król złodziei. Żaden z nich nie podejrzewa, że już wkrótce przyjdzie im się zmierzyć z bardzo mocnym graczem. I postawić wszystko na jedną kartę.


Erica

Wężowy język, tom 2
Wiosna roku 959 zastaje Skalda w dobrym zdrowiu. Gorzej z reputacją pieśniarza, nadszarpniętą przez knowania jego córki. Ainar traci pozycję na dworze w Konstantynopolu, ale czas umila sobie w ramionach ukochanej. Tymczasem arabscy piraci coraz mocniej zagrażają bizantyjskim wybrzeżom, w pałacach greckiego imperium planuje się kolejne kampanie wojenne, a dwór basileusów wypełnia sieć spisków. Gdy tajemniczy skrytobójca podaje truciznę samemu cesarzowi, poeta zostaje zmuszony do następnej wyprawy. Ma zdobyć złoto Krety i zrobić porządek w gronie własnej rodziny. Kolejna odsłona awanturniczego cyklu o wikingach, w którym autor rzetelnie odmalowuje obraz Europy z połowy X wieku i wzbogaca go światem pogańskich wierzeń.

MAG

Pan Ciemnego Lasu 10 maja
Na tle dzikiego lasu, imponujących zamków, ukrytych świątyń i pól bitewnych przygoda, która rozpoczęła się w "Cesarzu ośmiu wysp", zmierza ku pasjonującemu zakończeniu w "Panu Ciemnego Lasu", drugiej części "Opowieści o Shikanoko" Lian Hearn. Prawowity władca znika. Shikanoko zostaje skazany na życie wyrzutka w Ciemnym Lesie, pół człowieka, pół jelenia. Jednak potężni panowie, którzy teraz rządzą Ośmioma Wyspami, stają się ofiarami podejrzliwości i choroby, a królestwo pustoszą susze i głód. Jedynie Shikanoko może przynieść krajowi uzdrowienie, osadzając na Lotosowym Tronie prawdziwego cesarza. A tylko jedna osoba może sprowadzić go z Ciemnego Lasu...
Koralina 24 maja
Dzień po przeprowadzce Koralina postanowiła zwiedzić cały dom... W nowym mieszkaniu, do którego Koralina przeprowadziła się z rodzicami, jest dwadzieścia jeden okien i czternaścioro drzwi. Trzynaścioro z nich otwiera się zwyczajnie, czternaste zaś są zamknięte na klucz. Za nimi znajduje się tylko ściana z cegieł - przynajmniej do dnia, w którym Koralina otwiera je i odkrywa przejście do innego domu, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od jej własnego. Ale pozory mylą... Z początku nowo odkryte mieszkanie wydaje się jej cudowne. Na obiad dostaje same smakołyki, a w pudełku z zabawkami czekają anioły, które po nakręceniu fruwają po pokoju, książki, w których ilustracje wyglądają, jakby ożywały, małe główki dinozaurów, które na zawołanie klekocą zębami. Jednakże w nowym domu są też nowi rodzice, którzy chcieliby, żeby Koralina została ich córeczką. Chcą ją odmienić, zatrzymać i nigdy nie oddać jej z powrotem. W lustrach zaś kryją się nieszczęśliwe dzieci, zagubione dusze...

Skrzydła Nocy 26 maja
Dziejące się w dalekiej, umownej przyszłości, na zbankrutowanej, siłą przejętej za długi przez obcą rasę Ziemi, „Skrzydła nocy” są piękną, liryczną opowieścią o pielgrzymce starego, beznadziejnie zakochanego, obciążonego poczuciem winy człowieka, przemierzającego ruinę swego świata w poszukiwaniu wiedzy, dającej ukojenie i akceptację, a także zdolnej podnieść ludzkość na nowy poziom rozwoju.
Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

Zadziwiająco dużo książek ma premierę 24 maja. Tym bardziej mnie to cieszy, ponieważ tego dnia przypadają moje urodziny - zapowiada się interesujący miesiąc :) Na jakie premiery czekacie? :)

28 komentarzy:

 1. Dobrze, że Ty spoglądasz na nowości z MAG-a bo te mi absolutnie uciekły (po ostatnim zamówieniu na 12 książek po prostu obchodzę ich stronę szerokim łukiem 😂).
  No, ale zapowiadają się kolejne zakupy:
  Pan Ciemnego Lasu i Skrzydła Nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytam forum wydawnictwa plus obserwuje DC, więc nie mogłem nie wrzucić tych trzech premier ;)
   U mnie na pewno będzie zaopatrywanie się w kilka nowości z maja plus dokupienie kilku książek Dicka, ponieważ jestem nim oczarowany po kilkudziesięciu stronach Blade Runnera :)

   Usuń
 2. Cały MAG + Sanderson. Ostrze mnie zainteresowało u Kyou, zobaczymy, co napiszesz na ten temat.
  Cieszy mnie zainteresowanie Cornwellem - to jest rewelacyjny autor, a ten cykl pokazuje Artura w każdym odcieniu, nie tylko w jasnych barwach, jak to było u innych autorów, ale także w ciemnym. Bardzo dobrze wspominam trylogię, bo było od cholery przygód i emocji, niczym w zajebistym fantasy lub przygodówce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze liczę na to, że skoro Otwarte wydaje trylogię arturiańską, to weźmie sięteż za WOjny WIkingów i wyda je w normalnym tempie, bo Erica nawala na całej linii...

   Usuń
  2. Dla mnie również cały MAG, plus Sanderson, Mortka i zapewne Cornwell. Jeśli będzie takie samo wydanie jak Królów Przeklętych, to tym bardziej to kupię :)
   Myślę, że z tym może być problem, ponieważ oni zapewne wciąż posiadają prawa. Ale może za jakiś czas :)

   Usuń
  3. Kasia - jakby zaczęli to wydawać od nowa i to w twardej, jak tego Artura, to jestem skłonny kupować i czytać od nowa. Normalnie żal mi się zrobiło, jak zobaczyłem na necie, że trylogię wznawiają w tak pięknej szacie i twardej. Co prawda poprzednie wydanie też miało bardzo ładne grafiki, ale tutaj w nowym mamy jednak coś więcej. Liczę, że "Wojny" zaczną wydawać i 3majmy za to kciuki. :)

   Usuń
  4. Ale Trylogię wydali tuz przed Wikingami, więc jakaś szansa jest :)

   Usuń
  5. Dlatego ja się w nową trylogię zaopatruję :)

   Usuń
  6. Ale Erica chyba dalej jednak prawa będzie mieć, jak wspomina Łukasz, bo ja do nich pisałem pod koniec tamtego roku czy wydają nowy tom, to pisali, że raczej w nowym (2017) roku. No zobaczymy. Ja jestem ciekaw jak szybko wyda te 3 książki wydawnictwo. ;)

   Usuń
 3. Maj jest cudowny! Hearn, nowe Artefakty, Gaiman! I jeszcze dla siebie upatrzyłam nowe wydanie Cornwella i drugi tom Komornika :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrzę: Sanderson i już pełna ekscytacji, a tu jakaś młodzieżówka... Swoją drogą, boję się zaczynać te serie dla młodzieży po tych majstersztykach, miałabym za duże oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alcatraz kontra Mroczni Bibliotekarze to czysta jakość. Nic się nie obawiaj.

   Ja akurat Kości Skryby wyczekuję niecierpliwie, bo pierwszy tom mi się bardzo podobał :D

   Usuń
  2. Czytałem pierwszy tom i bardzo dobrze się czytało :) Kości Skryby na pewno też przeczytam i jestem bardzo ciekawy co się dalej stanie :D

   Usuń
 5. Nad tym Mordką się zastanawiam. Chyba też go sobie zakonotuję.;) Obowiązkowo Artefakty (o ile wyjdą), być może druga Herne. Ciekawie wygląda ta zapowiedź od SQN, zobaczymy.
  A poza tym u mnie jeszcze spora przygarść literatury Eco&Med, o której nie wspominasz.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mortka, z tego co opowiadał na spotkaniu autorskim wydaje się być bardzo interesującą książką, aczkolwiek czerpiącą z pewnych znanych już i nawet klasycznych motywów - zobaczymy jak mu to wyszło :)

   Usuń
 6. Chyba tylko Skrzydła nocy i nad Cornwellem się zastanowię. Nadal walczę z nadmiarem książek, które mam do przeczytania, tak więc się cieszę, że nie ma z czym szaleć w maju, przynajmniej w moim przypadku. Nad Hearnem się zastanawiałam, ale na razie nie chcę zaczynać kolejnej serii...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będą dwie książki, ale oryginalnie było cztery. Więc na szczęście krótka seria, ale bardzo ładnie wydana ;)

   Usuń
  2. A, spoko w sumie, to jak takie krótkie to może rozważę. Swoją drogą, niesamowite że się ukazują również takie krótkie "seryjki" :)

   Usuń
  3. W Polsce dwutomowa, ale w oryginale czterotomowa, ale to takie dłuższe nowelki :)

   Usuń
 7. Tyle wspaniałości, tylko skąd na to czas i pieniądze. Nie wiesz może czegoś o zapowiedziach rozszerzenia doby, albo coś w tym stylu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wytypować szóstkę w Lotto :D Jedyne rozwiązanie :P

   Usuń
 8. Na pewno "Zimowy monarcha", "Kości skryby" i może "Pan ciemnego lasu", ale to się zobaczy po przeczytaniu pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czekam na wrażenia z Cesarza ośmiu wysp, na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie :)

   Usuń
 9. Dla mnie obowiązkowo "Alcatraz" i "Zimowy Monarcha". Nowość od SQN mnie ciekawi, muszę poszukać, co to jest :) Gaimana mam zamiar zacząć zbierać, Hearn czeka na mnie pierwszy tom na półce, a nad Artefaktami się pomyśli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie ta nowość od SQN ciekawi, a po Clovisie mam ochotę na coś w podobnym stylu :)

   Usuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Długi kosmos jest świetną książką, co prawda kompletnie zapomniałem o tej książce, ale dzięki temu wpisowi sobie o niej przypomniałem :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.