czwartek, 31 grudnia 2015

Zapowiedzi styczeń 2016

Postanowiłem zmienić formułę zapowiedzi książkowych pojawiających się na blogu. Od teraz w zakładce „zapowiedzi” pojawiać się będą pozycje wychodzące w danym miesiącu. Post z nowościami na rynku wydawniczym będzie aktualizowany na bieżąco a kolejne pozycje sukcesywnie dopisywane. 
Książki, które będę pokazywał zamierzam posiadać w swojej biblioteczce lub uważam, że są warte Waszej uwagi. Dla wygody zapowiedzi zostały podzielone na poszczególne wydawnictwa. Przy każdej książce znajdziecie krótki opis i link odsyłający do zapowiedzi wydawcy. Mój osobisty komentarz jest pod opisem książki, zaznaczony kursywą. 

Wydawnictwo MAG

Stop Prawa 13 stycznia
Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły” Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.
Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą jest podstawowym narzędziem dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.

Jestem niezwykle ciekawy jak wygląda świat bez moich ulubionych postaci z Trylogii Ostatnie Imperium i czy spodoba mi się on w dobie rewolucji przemysłowej. 

Czasomierze 22 stycznia
W pewien upalny dzień w 1984 roku piętnastoletnia Holly Sykes ucieka z domu i spotyka starszą panią, która proponuje jej kubek herbaty w zamian za „schronienie”. Minie kilkadziesiąt lat, zanim Holly zrozumie, o jakie schronienie prosiła nieznajoma…
"Czasomierze" to opowieść o meandrach losów Holly, od lat dorastania w Gravesend, na których piętno odciska rodzinna tragedia, po późną starość w Irlandii, w domu nad brzegiem oceanu, kiedy w całej Europie kończą się zasoby ropy naftowej. Życie Holly jest niby całkiem zwyczajne, a jednak naznaczone przebłyskami z przyszłości, odwiedzinami ludzi pojawiających się znikąd i chwilami, w których rozregulowują się prawa rządzące rzeczywistością. Holly Sykes - córka, siostra, matka i opiekunka - ma bowiem do odegrania rolę w wojnie toczonej na śmierć i życie za kulisami naszego świata. Być może Holly okaże się ostateczną bronią, która zadecyduje o losach tego wielkiego starcia.

Dawida Mitchella bardzo lubię za Atlas chmur, który był fenomenalny. Także pozostałe jego książki są niezwykłe i warto się z nimi zapoznać. Książka Czasomierze urzekła mnie swoim opisem i jestem bardzo jej ciekawy!

Wydawnictwo Otwarte

Trzeci tom cyklu Królowie przeklęci ukaże się zaraz na początku stycznia. Zawiera powieści: „Lew i lilie” i „Kiedy król gubi swój kraj”. W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami. Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych. George R.R. Martin

Po lekturze 1 i 2 tomu nie sposób nie sięgnąć po ostatni tom z dwoma powieściami: Lew i lilie  oraz Kiedy król gubi swój kraj. Niezwykle plastyczne przedstawienie historii w sposób lekki i przyjazny dla każdego czytelnika.

Wydawnictwo Albatros

Regulatorzy 8 stycznia
Wentworth w stanie Ohio - typowe amerykańskie miasteczko, w którym wszyscy się znają, a każdy nowy dzień nie różni się od poprzedniego. Do Wentworth wkracza przeznaczenie: przyjazną, senną ulicę Topolową pochłonie surrealistyczny koszmar, obracając ją w pustynię zniszczenia i desperacji. Nadchodzą siły zła, a wraz z nimi postacie i pojazdy z telewizyjnego serialu 'MotoGliny 2200', niosąc śmierć przerażonym mieszkańcom. Ci, którzy ocaleją, znajda się w innym świecie, gdzie wszystko, nawet najstraszniejsze, jest możliwe... Czy cierpiący na autyzm chłopiec, jego ciotka i starzejący się pisarz Johnny Marinville będą zdolni stawić czoło Regulatorom i ocalić Wentworth przed zagładą?Mroczna połowa 22 stycznia
Thad jest powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt. Sukces, pieniądze i status autora bestsellerów przyniosły mu epatujące przemocą, wydane pod pseudonimem George Stark kryminały, w których stworzył postać brutalnego mordercy Alexisa Machine'a. Pod własnym nazwiskiem napisał nominowaną do National Book Award powieść Niespodziewany taniec, zdobywając tytuł najbardziej obiecującego pisarza Ameryki. Niespodziewany szantaż ze strony dociekliwego studenta, który grozi, że zdemaskuje go jako twórcę postaci Machine'a, zmusza go do publicznego wyznania, iż George Stark to w rzeczywistości Thad Beaumont. W obecności reporterów tygodnika „People” Thad urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Ale jego „mroczna połowa” nie zamierza zniknąć – wydaje się, iż powstała z grobu i prześladuje wszystkich, których uważa za winnych ujawnienia tożsamości Starka. W otoczeniu pisarza mnożą się bestialskie morderstwa, zaś pozostawione na miejscach zbrodni ślady jednoznacznie wskazują na Beaumonta jako zabójcę…

Pokazując książki Kinga w zapowiedziach chce niejako zmobilizować się, by poznawać tego autora a także samemu poznawać co stworzył. Jak dotąd czytałem tylko Bastion, który bardzo mi się spodobał - zarówno pod względem fabuły, kreacji bohaterów jak i języka jakiego używa autor. Koniecznie trzeba zapoznać się z jego twórczością, zwłaszcza że kilka książek Stephena Kinga stoi na półce.

Dom Wydawniczy Rebis

Serce wojny 19 stycznia
Finał opowieści zapoczątkowanej we Wróżebnej machinie, a kontynuowanej w Trzecim królestwie i Skradzionych duszach.
Wydaje się, że wszystko stracone i zło wkrótce zaleje imperium D'Hary. Richard, siewca śmierci i "kamyk w stawie", nie żyje. Jego ciało spoczywa na stosie pogrzebowym. Wszyscy porzucili nadzieję. Tylko nie Kahlan. Matka Spowiedniczka decyduje się na ostatni, desperacki krok, który może odmienić świat na zawsze...

Nie czytałem żadnej z części cyklu Miecz Prawdy, ale będę musiał się nim zainteresować. Fabuła mnie zainteresowała a co więcej Goodking napisał całkiem sporo książek z tego cyklu a ja uwielbiam długie serie!


Kopia ojca 26 stycznia
"Kopia ojca" to trzeci tom opowiadań Philipa K. Dicka, znakomitego dwudziestowiecznego pisarza science fiction. W książce zebrano 23 utwory, które powstały na przestrzeni kilkunastu miesięcy poprzedzających wydanie pierwszej powieści "Loteria słoneczna".
Czytelnicy znajdą w zbiorze wiele niepublikowanych wcześniej w książkach opowiadań. Ponadto zamieszczono w nim kilka znanych utworów, m.in. "Już nie żyjesz, Foster" - przerażającą ekstrapolację nuklearnej histerii wojennej oraz "Złoty człowiek" - niezwykłą historię ludzkiego mutanta.
"Kopia ojca" to książka, która potwierdza ogromny talent Philipa K. Dicka, podkreślając jego cięty dowcip, pomysłowość i ciekawe spojrzenie na świat.

W ostatnim czasie coraz bardziej lubię klasyków zarówno fantasy, jak i s-f. Dick wpisuje się w mój trend idealnie, więc na pewno będę miał na uwadze jego dzieła. 


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

21 komentarzy:

 1. Stop prawa, Królowie przeklęci i Mroczna połowa - na pewno.
  Czasomierze - raczej tak.
  Regulatorów już znam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie na pewno Stop prawa, Królowie przeklęci i Czasomierze :D

   Usuń
 2. Nie słyszałam o Czasomierzach, ale jestem strasznie zaintrygowana! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Czasomierze" oraz "Królowie przeklęci" są na mojej liście do kupienia w styczniu :D "Stop prawa" też na pewno kiedyś przeczytam, ale za mną dopiero pierwszy tom "Ostatniego Imperium". Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo ciekawy jak Sanderson stworzył dalej ten świat :)

   Usuń
 4. W sumie brakuje mi Twojego osobistego komentarza, takich kilku słów o tym, dlaczego akurat te pozycje Cię interesują.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, że zastanawiałem się nad tym? :) I chyba dodam takowy komentarz, ale krótki 2-3 zdania maksymalnie ;)

   Usuń
 5. Ja w styczniu chyba żadnej nowości nie kupię, za to jak przeczytam kilka książek, zabiorę się za realizację planów zakupowych z poprzednich miesięcy. Na pewno sobie zapoluję na Cobena, bo za wolno mi idzie czytanie jego dorobku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W styczniu są 3 a w lutym 4 takie must have i będzie ciężko :) Ale pewnie pierwsze zakupy zrobię dopiero pod koniec stycznia lub na początku lutego :)

   Usuń
  2. Ja jak przeczytam jakieś dwie/trzy książki styczniowe zacznę myśleć nad ewentualnymi zakupami. Bo naprawdę było już dobrze, było mniej niż dwadzieścia pięć książek w kolejce i znó się wydłużyła, chyba do trzydziestu dwóch, więc...
   Nie ma na razie informacji na temat trzeciego tomu ABŚ? Bo chciałabym wiedzieć, jak bardzo mogę sobie w czasie odłożyć zakup Słów światłości, a podejrzewam, że w lutym skończę czytać Drogę :P

   Usuń
  3. 3 tom jest wstępnie napisany w 35% chyba, wg autora data wydania po ang to IV kwartał 2016 (optymistycznie). Natomiast wydawca podaje bardziej I kwartał 2017 lub dalej (wersja mniej optymistyczna).

   Podziwiam Cię, że czytasz kilka książek naraz, ponieważ ja tak nie umiem :P

   Usuń
 6. Ja postanowiłam, że seria ,,Królowie przeklęci" musi zostać w końcu przeze mnie przeczytana. W ten sposób niedługo dołączy do mnie piękny box. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mów mi nic o boxach! :D Ten z Królami Przeklętymi jest świetny, ale nie sprzedam przecież 2 wygranych tomów i nie kupię go :P

   Usuń
 7. i jeszcze wyjdą dwie książki z prenumeraty! :) Kolekcja kryminałów Agatha Christie

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią bym kupiła "Królowie przeklęci", szczególnie gdy premiera w moje urodziny, ale muszę to odłożyć na inny miesiąc, iż wolę wydać pieniążki na wyjazd :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czytałaś już poprzednie dwa tomy? :)
   Ja pewnie zaraz nie kupię nic w styczniu, raczej pod koniec lub dopiero na początku lutego :)

   Usuń
 9. Jeszcze nie, ale mam nadzieję, że uda mi się przeczytać w tym miesiącu, bo planuję na koniec z wyznaczonych na ten miesiąc książek, sięgnąć po Królów :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.