wtorek, 28 listopada 2023

Zapowiedzi grudzień 2023

W grudniu nie znalazłem aż tylu zapowiedzi, co w październiku, czy listopadzie, ale za to są to bardzo interesujące tytuły: zbiór opowiadań Dana Simmonsa, kolejna, pięknie ilustrowana książka Edwarda Brooke-Hitchinga i komiksowa adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego Mniejsze zło.

Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć - Dan Simmons - Mag - 1 grudnia

Od upiornego pola bitwy w wojnie secesyjnej, przez wojenny park tematyczny w Wietnamie i wszechpotężny mózg autystycznego chłopca, po wstrząsającą historię psychowampirów - oto podróż do świata strachu i tajemnicy, umysłowej strefy zmroku, w której wizyta przyprawia o dreszcz. Dan Simmons to nadzwyczajny artysta, z którym w wybranej przez niego dziedzinie niewielu może się równać. Nieograniczony talent każe mu stale przekraczać granice gatunków, a przy tym pozwala drażnić umysły i poruszać serca. Przedstawiamy dziś zbiór jego znakomitych opowiadań, olśniewających arcydzieł szeroko rozumianej fantastyki (zawierający między innymi "Sieroty z Helisy", czyli nagrodzony Locusem powrót do uniwersum Hyperiona), których autor popisuje się niepowtarzalnym mistrzostwem stylu, zapierającą dech w piersiach pomysłowością i bezbłędnym wykonaniem. To jeden z prawdziwych gigantów współczesnej fantastyki.

Miłość. Historia przedziwna w 50 odsłonach - Edward Brooke-Hitching - Rebis - 5 grudnia

Wspaniale ilustrowana skarbnica niezwykłych historii… miłosnych. W tym romantycznym gabinecie osobliwości poznamy m.in.:
    Miłosne zaklęcia ze średniowiecznych manuskryptów
    Erotyczne malowidła Pompejów
    Pierwszą kobietę, która z miłości opłynęła świat
    Wikiński podręcznik randkowania
    Niezwykły zapis love story na miarę epoki kosmicznej

 

 


Wiedźmin. Mniejsze zło - Egmont - 6 grudnia

Komiksowa adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Czarodziej Stregobor tkwi zamknięty w swojej wieży w Blaviken. Jest przekonany, że grozi mu śmierć z ręki kobiety dotkniętej Przekleństwem Czarnego Słońca. Prosi Geralta, żeby wybrał mniejsze zło i ją zgładził. Ale gdy wiedźmin spotyka Renfri, ta mówi mu, że to mag jest prawdziwym potworem. I że Stregobor powinien zginąć za bestialskie zbrodnie, których dopuszczał się w imię swoich przyziemnych przesądów. Jego śmierć byłaby… mniejszym złem. Geralt nie chce wybierać między jednym złem a drugim. Tylko czy jego neutralność pozwoli uniknąć rozlewu krwi?  Scenariusz – na podstawie opowiadania Andrzeja Sapkowskiego – napisał Jacek Rembiś, a rysunki stworzył Adam Gorham


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

A Wy na jakie nowości czekacie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.