wtorek, 27 czerwca 2017

Zapowiedzi lipiec 2017

Dla niektórych z Was już zapewne zaczęły się wakacje, a dla pozostałych wkrótce zaczną - chociażby w postaci krótkiego urlopu. Czas zatem pokazać, jakich interesujących książek możemy spodziewać się w lipcu :)

Sine Qua Non

Wilno A.D. 1905
Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo. Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej!


Rebis

W stronę mroku 18 lipca
Były porucznik James Shelley trafia do tajnego oddziału, którego członkowie oddani są dwóm sprawom: ocaleniu Ziemi przed zagładą oraz Czerwieni. Shelley przez niemal dwa lata działał wśród żołnierzy, którzy są tak samo wspomagani jak on, i uważa, że nauczył się współpracować z tajemniczą sztuczną inteligencją. Korporacje, rządy i terroryści próbują zdobyć kontrolę nad Czerwienią, której coraz bardziej nieobliczalne postępowanie grozi globalną konfrontacją. W ostatnim tomie trylogii „Czerwień” Shelley musi wybrać, komu – lub czemu – może zaufać, starając się jednocześnie powstrzymać eskalację konfliktu, który grozi zagładą bliskich mu osób i pogrążeniem świata w chaosie.
Zysk i S-ka

Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków otworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest podzielone, w Starszej Polsce władają książęta Głogowa, w Czechach trwają zawirowania tronowe, a na północy Krzyżacy zaczynają swą grę o Pomorze. Grę, która rozpętała gdańskie piekło. Władysław znów musi walczyć z wrogami, którzy naciskają na niego ze zbyt wielu stron. Pokonać potężnego biskupa Muskatę, co zbuntował Małą Polskę przeciw prawowitemu władcy. I nagle, dzięki uporowi Małego Księcia, wszystkie pasma porażek zaczynają zamieniać się w drogi wiodące do celu – Odrodzonego Królestwa. Czy siła Władysława płynie tylko z jego charakteru, czy też dodaje mu jej miecz króla banity? Miecz, którego niezwykła historia wpleciona jest w dzieje Polski.MAG

Ogień Przebudzenia 5 lipca
Na rozległych terytoriach kontrolowanych przez Żelazny Syndykat Handlowy najcenniejszym towarem jest smocza krew. Spuszczana z trzymanych w niewoli lub odławianych w dziczy Czerwonych, Zielonych, Niebieskich i Czarnych, po przedestylowaniu służy do wytwarzania eliksirów dających niewiarygodną moc. Tych, którzy potrafią z niej korzystać, nazywa się Błogosławionymi. Mało kto zna jednak prawdę: smocze rody słabną, a gdy wygasną całkowicie, wojna z sąsiednim Cesarstwem Corvuskim będzie nieunikniona. Ostatnią nadzieją Syndykatu są pogłoski o istnieniu innej rasy smoków, znacznie potężniejszej od pozostałych. Nieliczni wybrańcy losu udają się na jej poszukiwania.
Claydon Torcreek – drobny złodziejaszek i niezarejestrowany Błogosławiony – po wcieleniu do służby w Protektoracie zostaje wysłany w głąb dzikich, niezbadanych krain w poszukiwaniu stworzenia rodem z legend. Lizanne Lethridge – kobieta-szpieg i znakomita zabójczyni – podczas misji na terytorium wroga musi stawić czoło wielkiemu zagrożeniu. Podporucznik Corrick Hilemore służy na krążowniku Syndykatu, który w pogoni za okrutnymi rozbójnikami na odległych rubieżach napotyka inne, znacznie gorsze niebezpieczeństwo. Kiedy żywoty ludzi i państw spotykają się i przeplatają, a to, co znane, zderza się z nieznanym, wszyscy troje muszą dołożyć wszelkich starań, żeby powstrzymać nadciągającą wojnę, która w przeciwnym razie ich pochłonie.

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


Tylko trzy, ale mam nadzieję, że coś jeszcze się pojawi w moim zestawieniu. A Wy na jakie czerwcowe premiery czekacie? :)

15 komentarzy:

 1. Wilczą godzinę sobie zafunduję na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekstra :) Jestem ciekawy tej książki, ostatnio bardzo polubiłem steampunk :)

   Usuń
  2. Ano gadaliśmy o tym nawet. Ja go zawsze dażyłam sympatią, aczkolwiek nie jest to gatunek przeze mnie tak wielbionny jak urban fantasy, którego ostatnio nie czytuję... Natomiast Wilcza godzina świetnie się zapowiada, ciekawe czy znów trylogia...?

   Usuń
 2. Kusi mnie ten Ogień Przebudzenia. Mam nadzieję, że przeczytasz i zrecenzujesz to wtedy może się zdecyduje na kupno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to bardzo możliwe, ale na 100% nie umiem Ci w tej chwili powiedzieć :)

   Usuń
 3. Dla mnie "Wilcza Godzina", "Ogień przebudzenia" i "Dzieci czasu" Tchaikovsky'ego, których nie ma na Twojej liście (kompletnie nie rozumiem dlaczego, to bardzo fajny autor jest ;) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu nie znam tego autora :P No dobra, znam, ale tylko z nazwiska i kiedyś oglądałem jakąś jego książkę z okładką taką w morskich klimatach z jakimś facetem ze szczypcami, czy coś :)

   Usuń
 4. Interesuje mnie Wilcza Godzina, ale nie wiem, czy kupię. Płomienna korona ma mega okładkę. Muszę wreszcie wziąć się za Cherezińską... Ogień Przebudzenia na pewno przeczytam, bo kupuje to koleżanka i będę od niej pożyczać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nie mogę doczekać Płomiennej Korony :D Tak czułem, że w tym roku będzie premiera ostatniej części trylogii :)

   Usuń
 5. Masz Ci los, tyle pyszności. A przynajmniej wyglądających na pyszności. :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się postanowiłam "odwykować" przynajmniej przez okres wakacji. Więc jako tako z lipcowych nabytków na chwilę obecną nie planuję absolutnie nic. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na nic z tego. :) Ale tą Cherezińską to bardzo prawdopodobne, że sprawdzę w przyszłości. Widziałem też u SQN tą "Wilczą godziną". Nie rzucam się w niewiadomą, mimo że zaciekawiło. Poczekam na recki i zobaczymy, co tam napiszesz Ty i inni. :)
  Nie wiem, co tak o tym Ryanie piszą. To niby dobre ma być?

  OdpowiedzUsuń
 8. Płomienna korona na pewno znajdzie się na mojej liście, możliwe, że Wilcza godzina też i... to wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z Twoich propozycji najbardziej interesująca jest Cherezińska, ale najpierw wypadałoby przeczytać wcześniejsze części.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, że coraz więcej powieści steampunkowych jest :).

  OdpowiedzUsuń