czwartek, 23 września 2021

Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru - Feliks W. Kres

Bardzo mnie cieszy, że co kilka miesięcy na rynku pojawiają się kolejne tomy Księgi Całości Feliksa W. Kresa w nowym wydaniu. We wrześniu ukazała się druga część Grombelardzkiej legendy, czyli Wstęgi Aleru

Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Nieuchronnie nadciąga kolejna Wojna Potęg. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła. Ciężkie Góry po raz drugi w swej historii popękają od ciosów, będą się rozpadać, płonąć… Każda kraina ma swoje legendy. Wśród szarych skał, w mokrych i ciemnych jaskiniach, śpiewa się o Królu Gór, niepokonanym olbrzymie powalającym wrogów samą siłą swego spojrzenia. O jego wiernym towarzyszu, wielkim kocie gadba, który okazywał szacunek wrogom. O małej Armektance, której przeznaczeniem było w tych górach umrzeć, a jednak pokochała je całym sercem, a Ciężkie Góry pokochały ją. O zdradzie, najpodlejszej z możliwych, a jednak niezbędnej. O poświęceniu całego gatunku, które miało zmienić losy świata. Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr.

Wstęgi Aleru to druga część Grombelardzkiej legendy, w której obserwujemy kulminację wydarzeń zapoczątkowanych w pierwszej części. Wiele z pozoru mało ważnych zdarzeń, nagle okazuje się mieć duży wpływ, co pokazuje jak cała historia była od początku starannie zaplanowana. Dowiemy się także wielu nowych informacji o samym Grombelardzie, które spowodują, że ujrzymy tę krainę w nowym świetle. Co więcej, autor odkrywa wiele tajemnic na temat tytułowych Wstęg, jak również konfliktu Aleru i Szerni. Jestem bardzo ciekawy co z tego wszystkiego wyniknie, ponieważ zapowiada się interesująco i nietuzinkowo! 

Feliks W. Kres przyzwyczaił mnie, że nie oszczędza swoich bohaterów i nie inaczej jest we Wstęgach Aleru. Trup ścieli się gęsto, nikt nie bierze jeńców, a bohaterowie przeżyją wiele trudnych i ciężkich chwil. Często są zmuszeni walczyć z wieloma przeciwnościami, aby osiągnąć swój cel. Co więcej, autor pokazuje, że w Grombelardzie tak naprawdę życie ludzkie, czy też kocie, nie znaczy zbyt wiele wobec gór i potęg, które się tutaj skrywają. Muszę przyznać, że z każdym kolejnym tomem ten cykl robi na mnie coraz większe wrażenie.

Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru to kolejna wspaniała podróż do świata fantasy stworzonego przez Feliksa W. Kresa. Książka kontynuuje wątki rozpoczęte w Sercu gór, prowadząc do interesującego finału. 

Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Fabryce Słów!

Tytuł: Grombelardzka legenda. Wstęgi Aleru
Autor: Feliks W. Kres
Cykl: Księga Całości
Tom cyklu: 4
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 03.09.2021
Liczba stron: 420
ISBN: 9788379646654

1 komentarz:

  1. Mam w planach rozpoczęcie tej serii i mam nadzieję, że znajdę dla niej czas.

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.