wtorek, 27 marca 2018

Zapowiedzi kwiecień 2018

W nadchodzącym miesiącu czeka nas prawdziwy urodzaj nowości. Już w tej chwili widzę, że będzie ciężko przeczytać wszystko co chcę, zwłaszcza, że mam małe zaległości przez pobyt w Hiszpanii. Czego można się zatem spodziewać w kwietniu? Drugiej części Dawcy Przysięgi, kolejnego Artefaktu, zakończenia cyklu Wspomnienie o przeszłości ziemi Cixina Liu, czwartego tomu przygód Alcatraza, czy finału Trylogii Arturiańskiej Bernarda Cornwella. A to nie wszystko!

Mag

Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV. Korzystając z szansy dołączenia do tajnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi wpada w wir zdrady i oszustw, przy których front wydaje się miłym wspomnieniem. Poszukiwany obiekt jest bezcenny i niesie ze sobą niezliczone zagrożenia. To znalezisko, dla którego korporacje będą zabijać. Odkrycie, które zmieni ludzkość. Upadłe Anioły zdzierają powłokę z 26. wieku, odsłaniając nagą przemoc, głupotę i czystą chciwość, które sprawiają, że człowiek okazuje się zupełnie nieprzygotowany na odkryte dziedzictwo: gwiazdy.Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi – pieśniarze – pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw, odkrywając przy tym swoje moce Kowala Więzi. Jednakże Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników. Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin docierają do Kholinaru i odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Ludzie szepczą o mrocznej sile, która opanowała pałac i królową Aesudan, po ulicach zaś wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. A jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur. Tymczasem ostatnia z Parshendich, Venli, zaczyna pojmować, jakie skutki przyniosła jej decyzja, by odnaleźć starożytnych bogów pieśniarzy, i jaki los czeka pieśniarzy pod władzą Odium.


Przerażająco prorocza powieść o przyszłości w świecie postliterackim… Guy Montag jest strażakiem. Jego praca polega na niszczeniu najbardziej zakazanego ze wszystkich dóbr, źródła wszelkich niesnasek i nieszczęść: książek. Nie przychodzi mu do głowy, że mógłby kwestionować swoje nijakie życie – dopóki nie zostanie mu objawiona przeszłość, w której ludzie nie żyli w strachu, i teraźniejszość, w której można postrzegać świat przez pryzmat idei. Zaczyna ukrywać w domu książki, które wkrótce zagrożą jego życiu.


Rebis

Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej wiedzy Ziemia przeżywa wyjątkowy okres dobrobytu. Ludzka nauka się rozwija, a Trisolarianie poznają ziemską kulturę, więc wydaje się, że obie cywilizacje będą mogły dalej współpracować. W tej epoce budzi się z hibernacji Cheng Xin, ekspertka techniczna z początków dwudziestego pierwszego wieku. Przynosi ze sobą wiedzę o zapomnianym programie z czasów kryzysu, który może na zawsze zburzyć równowagę między dwoma światami. Czy ludzkość sięgnie do gwiazd, czy też umrze w kołysce?
Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe. W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Krąży po kontynencie, wymykając się jawnym oraz tajnym służbom, i z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…


Zysk i S-ka

Antologia premierowych opowiadań z gatunku epickiego fantasy –  w tym Synowie smoka, nigdy dotąd nieopublikowane opowiadanie George’a R.R. Martina ze świata Gry o tron! W Księdze mieczy¸ nowej antologii nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, Gardner Dozois, sławny redaktor i popularny pisarz, zgromadził utwory wielu gwiazd współczesnej literatury fantasy, często dziejące się w ich najpopularniejszych światach. George R. R. Martin, K. J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C. J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar, Ellen Kushner a także inni zabierają nas w fascynujące podróże do odległych królestw pełnych mrocznych czarów i niebezpiecznych przygód. Autorzy przedstawiają nam zdumiewającą grupę nieustraszonych wojowników i wojowniczek, którzy na każdym kroku stawiają czoło niebezpieczeństwom i śmierci, pomagając sobie odwagą, sprytem i ostrą stalą. W Synach smoka George R.R. Martin zabiera nas do Westeros, by  opowiedzieć nam o  wydarzeniach, do których doszło na długo przed początkiem Gry o tron. To historia niefortunnej rywalizacji między synami Aegona I – Aenysem I i Maegorem I – która miała tragiczne i niebezpieczne skutki dla Siedmiu Królestw.

IUVI

Czy Alcatraz zdoła uratować oblężone miasto? Jeśli Mokia upadnie, jej los mogą podzielić pozostałe Wolne Królestwa, a wtedy cały świat znalazłby się we władaniu złowrogich Bibliotekarzy. Choć jego jedyna broń to kilka par soczewek, zapas wybuchowych pluszowych misiów i niewiarygodny talent do psucia, Alcatraz i tak podejmie wyzwanie. Wystarczy, że pokona armię monstrualnych bibliotekarskich robotów, oddziały Bibliotekarzy, którzy mają normalny wzrost, lecz są nadzwyczaj groźni, oraz najniebezpieczniejszego przeciwnika – własną matkę. Tym razem nawet jego nadzwyczajny talent do psucia może nie wystarczyć. Czy Alcatrazowi uda się jeszcze raz uratować sytuację?Otwarte

Ostatni tom Trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella. 
Excalibur kontynuuje opowieść o mrocznych czasach w historii Brytanii. Starzy bogowie opuścili królestwo, a nowej religii Brytowie nie chcą zaakceptować. Osłabiony i zdradzony Artur zmaga się z saksońskim wrogiem, próbuje ratować małżeństwo i marzenia. Wydaje się, że wszystkie siły ziemskie i nadprzyrodzone zjednoczyły się w złowieszczym spisku, by doprowadzić go do upadku. Nawet Excalibur może okazać się niewystarczająco ostry, by przeciąć pasmo niepowodzeń… Czy w gasnącą miłość uda się tchnąć nowy żar? Jakie siły pomogą Arturowi odeprzeć kolejny najazd i czy Brytania pod wodzą osłabionego militarnie władcy wygra tę ostatnią, najtrudniejszą bitwę? Oto historia miłości i wojny, lojalności i zdrady.


C&T

Znaki niesamowite - Stefan Grabiński 20 kwietnia
Trudno właściwie uwierzyć, że Stefan Grabiński trafia do Biblioteki Grozy dopiero po tak wielu latach, a przecież większego klasyka gatunku w Polsce nie mamy. "Znaki niesamowite" to 256 stron jego najlepszych opowiadań poprzedzonych wstępem Marcina Knyszyńskiego. Za grafikę na okładce odpowiada znana Wam już ze wcześniejszych tomów Ewelina Barcicka.

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


 A Wy na jakie książki czekacie? :)

15 komentarzy:

 1. Bradburego jak najbardziej sobie zafunduję, a z Sandersonem jeszcze chwilę się wstrzymam z zakupem, bo i tak pierwszego tomu jeszcze nie przeczytałam, a nie mam gdzie tego chwilowo trzymać :) z resztą, na czwarty tom ABŚ i tak sobie poczekamy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie czytałem, ale chcę ogarnąć obie części Dawcy Przysięgi od razu, żeby nie musieć czekać na finał książki :)

   Usuń
  2. To w sumie dobre rozwiązanie ;)

   Usuń
 2. Mag w całości. ;)
  "Koniec śmierci"
  "Zakon rozbitej soczewki"
  "Excalibur".
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga czesc Dawcy. Oczywiscie Excalibur. Zastanawiam sie nad trylogia Cixin Liu. Jedni sie zachwycaja, inni wrecz przeciwnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie jest to bardzo dobra trylogia, choć jeszcze nie znam zakończenia, to coś czuję, że będzie udane :)

   Usuń
 4. Na chwilę obecną to dla mnie tylko Artefakt.Za to jaram się mocno kilkom pozycjami, których u Ciebie brak.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie, ale najbardziej to czekam na kontynuację "Historii naturalnej smoków". :)

   Usuń
 5. Cały Mag + Liu + Sanderson (ale bez pośpiechu z tą młodzieżówką). I jakże znowu cieszy moje oko ten Cornwell. Ech...Czekam na te wznowienie Wikingów, bo te kupuję bankowo. Ciekawy czy jeszcze w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam na to wznowienie i mam nadzieję, że już w tym roku pojawi się pierwszy tom :)

   Usuń
 6. Chyba nic mnie nie kusi i skupią się na kupowaniu staroci - chyba że pozostałe wydawnictwa będą miały naprawdę złą ofertę. Spoko okładka przy Bradburym, nie do końca podoba mi się ta stylistyka okładek MAG-a, ale inne wydania tej konkretnej książki ładniejsze nie są, więc ujdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A coś konkretnego Cię interesuje ze starszych tytułów? :)

   Usuń
 7. Bradbury+Sanderson w obu pozycjach, co do reszty jeszcze zobaczę. Ciekawi mnie również Cornwell, ale najpierw muszę zainwestować w pierwszą część i przekonać się, czy to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.