środa, 13 kwietnia 2016

Nowości od Wydawnictwa MAG

Dzisiaj mają swoją premierę dwie książki - Luna: Nów znanego już w Uczcie Wyobraźni autora Iana McDonalda oraz Peryfal Williama Gibsona, którego mogliście już poznać lub chociaż usłyszeć o nim za sprawą Trylogii Ciągu w serii Artefakty.

Peryferal William Gibson

ISBN:  9788374806398
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Oprawa:  twarda
Liczba stron:  512
Rok wydania:  13 kwietnia 2016
Cena detaliczna:  39,00 zł
Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie ją na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Jej brat, Burton, eksmarine ze skromną rentą za neurologiczne rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej przygodówki. Dziwnej, bardzo dziwnej.
Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Willa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt.  Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy chiński serwer, którym informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo.  W grze? Wirtualne? A może jednak nie?

Luna: Nów Ian McDonald
ISBN:9788374806442
Tłumaczenie:Wojciech Próchniewicz
Oprawa:twarda
Ilość stron:368
Rok wydania:13 kwietnia 2016
Cena detaliczna:39,00 zł
Po misternie utkanych fabułach z intrygującym spojrzeniem na przyszłość krajów takich, jak Indie, Brazylia i Turcja, Ian McDonald zwrócił się ku Księżycowi. Luna to wciągający thriller o pięciu rodzinnych korporacjach uwikłanych w zaciętą walkę o hegemonię nad surowym księżycowym środowiskiem. Na Księżycu bardzo łatwo zginąć, ale dzięki bogactwu jego złóż równie łatwo się tu dorobić. To fantastyka, która idealnie przemówi tak do fanów Kima Stanley’a Robinsona, jak Kena Macleoda. Ten pierwszy tom z planowanych dwóch zrobi z Księżycem to samo, co Rzeka Bogów z Indiami, a Dom Derwiszy z Turcją – odmaluje barwną, intensywną, nadzwyczajną, a jednocześnie wiarygodną przyszłość.Ponadto w dniach od 13 do 26 w salonach Empik będzie można zakupić tytuły, które ukazały się w serii Uczta Wyobraźni, w promocyjnej cenie ze zniżką 50%. W ofercie aż 50 tytułów serii!!!

Choć obu autorów nic nie czytałem to pozostają w moich planach. Zwłaszcza ten pierwszy i jego książki z Uczty Wyobraźni: Dom Derwiszy, Dni Cyberabadu, Rzeka Bogów, czy Brasyl

2 komentarze:

 1. Czy zmówiliście się z Ciachem ?? McDonalda chętnie przeczytam, do Gibsona po "Neuromancerze" nie mogę się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko troszkę :D
   Ja McDonalda z chęcią, ale bardziej to autor na później. Najpierw chciałbym przeczytać jego wcześniejsze dzieła :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.