piątek, 29 kwietnia 2016

Zapowiedzi maj 2016

Kwiecień minął mi nadspodziewanie szybko. Stąd też przyszedł czas na kolejne już zapowiedzi. Pozycji, które wybrałem jest dość dużo i są one bardzo różnorodne. Nie są to zapewne wszystkie interesujące premiery, ale niestety nie każde wydawnictwo ma podane zapowiedzi już na cały maj. Jest to mój znów subiektywny wybór książek, na które warto zwrócić uwagę i przeczytać, bądź chociażby dać sygnał o ich premierze. Ich lista będzie na pewno jeszcze aktualizowana, więc warto do niej co jakiś czas zaglądać. Myślę, że wybierzecie coś dla siebie z tego zestawienia :)

Insignis

Warcraft: Durotan 18 maja
Oficjalny prequel filmu Warcraft: Początek.
W świecie Draenoru silny i niezależny Klan Mroźnego Wilka musi mierzyć się z coraz surowszymi zimami i malejącą populacją raciczników. Kiedy na Grani Mroźnego Ognia pojawia się tajemniczy Gul’dan i roztacza przed Wilkami wizję nowych, wspaniałych terenów łowieckich, wódz klanu, Durotan, staje przed niezwykle trudną decyzją – porzucić terytorium, dumę i tradycje klanu czy poprowadzić swój lud w nieznane?
Oryginalna opowieść o przetrwaniu, konflikcie i magii, poprzedzająca wydarzenia przedstawione w filmie Warcraft: Początek.Wieża 18 maja
Zwerbowany przez Czystych Nauczyciel otrzymuje zadanie: trzeba zażegnać kryzys w Nowym Watykanie. Nienawykły do wykonywania rozkazów, postanawia działać na własną rękę i próbuje udowodnić wszystkim, że mimo wielu lat bezczynności pozostał Czarnym Skorpionem, żywą legendą kanałów. Mierzy też znacznie wyżej: jego prawdziwym celem jest zapobieżenie bliskiej już wojnie z Lekterytami, a misja w Wolnych Enklawach to tylko rozgrzewka przed prawdziwym wyzwaniem, jakim będzie wypad do okupowanej przez kanibali Wieży.
Zanurz się w okrutny postapokaliptyczny świat – normalne życie jest tu niewyobrażalnym koszmarem, a historie ludzi wybijających się ponad przeciętność napawają czystym przerażeniem. Wyrusz z Iskrą i Nauczycielem w najmroczniejsze, skrywające wiele tajemnic rejony Wrocławia roku 2033. Podziemne arterie tego miasta to miejsce, w którym śmierć wcale nie wydaje się najgorszym możliwym losem; przekonają się o tym na własnej skórze bohaterowie Wieży.


MAG

Onikromos 20 maja
Druss, ostatni człowiek w Linvenogre, próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojego brata, nie narażając się przy tym Radzie starszyzny, która z okrutną bezwzględnością rządzi miastem i uważnie obserwuje poczynania człowieka. Zdaje sobie sprawę, że czeka go bardzo trudne zdanie, ale w żaden sposób nie jest przygotowany na to, co się stanie, gdy w trakcie poszukiwań zejdzie z utartych ścieżek, zacznie odkrywać prawdziwą naturę Linvenogre i grunt dosłownie usunie mu się spod stóp.
Być może ma to jakiś związek z lękami podkradającymi się w chłodnym mroku piwnicy, z niepokojącym ruchem żywego chłodu pełzającego tuż pod naskórkiem rzeczy, ze słynnym iluzjonistą i mordercą znanym jako Wielki Vessero, z człowiekiem, który wszedł w lustro, z podróżnikiem, który zobaczył w Afryce coś, czego zobaczyć nie powinien, i z wieloma innymi ludźmi, którzy doświadczyli czegoś, co zmieniło ich postrzeganie rzeczywistości.
„Być może”, ponieważ „Onikromos” to zagadka. Powieść upleciona z wielu mikroopowieści, łaczących się w nieoczywisty sposób w jedną wielką historię. Każdy szczegół jest tu istotny, każde zdanie może być kluczem do zrozumienia świata, w którym surrealistyczna fantastyka miesza się z grozą, alternatywnymi rzeczywistościami i mroczną fantasy.

Prószyński i S-ka

Ucieczka Cienia 12 maja
Kiedy Groszek i Petra odnaleźli wszystkie swoje dzieci, okazało się, że troje z nich odziedziczyło po ojcu Klucz Antona  - genetyczną modyfikację, która zwiększa inteligencję, ale również powoduje przedwczesną śmierć. Naukowcy daremnie szukali lekarstwa na tę przypadłość. Wiedząc, że zostało mu niewiele czasu, Groszek zabrał trójkę swoich dzieci i wyruszył w kosmos. Podróżowali z prędkością podświetlną, toteż dzięki efektowi relatywistycznemu na Ziemi minęły ponad cztery wieki, natomiast na statku upłynęło tylko pięć lat. Groszek i jego przedwcześnie rozwinięte dzieci liczyli, że prędzej czy później ziemscy badacze odkryją sposób, żeby wyłączyć Klucz Antona, a wtedy wszyscy będą mogli wrócić na Ziemię i dożyć normalnego wieku. Problem okazał się jednak nie do rozwiązania. Utraciwszy wszelką nadzieję, skazani na kontynuowanie bezcelowej podróży, dzieci i Groszek stanęli przed kolejnym wyzwaniem, kiedy instrumenty pokładowe wykryły anomalię w najbliższym układzie planetarnym. Nieprawidłowo poruszający się obiekt okazał się obcym statkiem kosmicznym. Co więcej, to była arka Formidów, rasy, którą Ender Wiggin rzekomo całkowicie zniszczył przed wiekami. Obcy statek mógł stanowić śmiertelne zagrożenie nie tylko dla czwórki podróżnych, ale również dla Ziemi i jej kolonii. Dzieci nie wiedziały, że jest również ich jedyną szansą ratunku. I nie podejrzewały, że arka kryje w sobie straszliwą tajemnicę formidzkiej rasy...

Ostatnia powieść ze Świata Dysku.
Drżenie światów.
Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły.
To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem.
Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.
Będzie rozliczenie..


Jaguar

Nieznany ląd 18 maja
Gdy Czaple zostają złapane przez wielki sztorm, znosi je z kursu – tak daleko, że kiedy dopływają na ląd gdzieś na zachodzie, nawet Hal nie może znaleźć go na swoich mapach. Czują że są obserwowani, ale nie mają kontaktu z tubylcami. Przynajmniej dopóki przypadkiem nie przeszkodzą niedźwiedziowi w pożarciu dwójki miejscowych dzieci. Dzięki temu zdobywają wdzięczność plemienia Mawagansett. Jednak spokój nie trwa długo. Bezlitośni Ghostfaces zmierzają w ich kierunku i Czaple będą musiały pomóc nowym przyjaciołom odeprzeć napaść. Pośród zapierającej dech w piersiach akcji i przyprawiających o zawał bitew, jedna z Czapli znajdzie miłość, bliźniacy w końcu doigrają się z ich zamianą tożsamości, a tęskniący za domem Skandianin dowie się, że tam dom gdzie jego serce.


Galeria Książki

Jak ukarać nieśmiertelnego?
Czyniąc go śmiertelnikiem.
Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności Zeusa.
Niestety Apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako Obóz Herosów.


Zysk i S-ka

Wyprawa Asów 16 maja
Jak wyglądałby nasz świat, gdyby w pełnym burzliwych wydarzeń XX wieku naprawdę żyli superbohaterowie i łotry o nadludzkich możliwościach?
Czterdzieści lat po pojawieniu się wirusa dzikiej karty Światowa Organizacja Zdrowia postanawia wysłać misję złożoną z asów, dżokerów, polityków i dziennikarzy. Misja zbada, jak kraje radzą sobie z wirusem, który zmienił oblicze ludzkości. Ekipą kieruje Gregg Hartmann, senator o prezydenckich aspiracjach, ukrywający w rękawie niebezpiecznego asa. Towarzyszy mu grupa, w której skład wchodzą niektórzy z najpopularniejszych bohaterów serii – doktor Tachion, asowie Sokolica i Złoty Chłopiec oraz dżokerzy Poczwarka, Troll i Ojciec Kałamarnica. Od dżungli Haiti i Peru po burzliwą scenę polityczną Egiptu, od klasztoru w Japonii po ulice największych metropolii Europy bohaterowie ujrzą wiele niezwykłych rzeczy. Niektórym dzikim kartom oddaje się cześć jako bogom, a pewne wydarzenia wydają się spełnieniem  przepowiedni sprzed stuleci, która wywrze trwały wpływ na przyszłość całego świata…

Fabryka Słów

Lichwiarz 6 maja
Gdy zapada zmrok, miasto układa się do snu. Jednak co ciekawsza część establishmentu dopiero się wtedy budzi…
Siedzący w swoim skromnym kantorku Kulawy chce tylko jednego: mieć święty spokój. Niestety, nie to jest mu pisane, gdy dwóch hersztów potężnych gangów rzuca się sobie do gardeł, a pradawna legenda o przeklętym skarbie z Siedmiu Wież ożywa dosłownie na jego oczach.
Dodajmy do tego chylące się ku upadkowi Cesarstwo, polityczne intrygi w Radzie Miasta, niewyjaśnione morderstwa i tajemnicze knowania…
A wszystko to od zmierzchu do świtu.
Oj tak. To będzie długa, pracowita noc.


Albatros 

Zamieć 13 maja
Oxenford Medical, niewielka szkocka firma farmaceutyczna założona przez znanego mikrobiologa Stanleya Oxenforda, prowadzi badania nad zabójczymi wirusami, poszukując skutecznych szczepionek. Od pozytywnego wyniku testu nowego leku antywirusowego zależy jej ekonomiczna przyszłość.
Toni Gallo, była policjantka odpowiedzialna w Oxenford za bezpieczeństwo, ma poważny problem: jeden z laborantów doprowadził do skażenia; niebezpieczny wirus wydostał się na zewnątrz i całej okolicy może grozić epidemia. Tymczasem nad firmą zbierają się kolejne czarne chmury - grupa zdecydowanych na wszystko napastników wdziera się do pilnie strzeżonego laboratorium i wykrada próbki najgroźniejszego z wirusów - Madoby - zdolnego zabić miliony ludzi. Kiedy gigantyczna zamieć śnieżna uniemożliwia im ucieczkę, szukają schronienia w położonej na odludziu, należącej do Stanleya posiadłości; terroryzują domowników. Odcięci od świata, Stanley i jego goście mogą liczyć tylko na siebie... i Toni, jedyną osobę, która domyśla się prawdy...

We wrześniu 1939 roku, kilka dni po napaści Niemiec na Polskę, luksusowy hydroplan Boeing 314 linii Pan American wyrusza w swój ostatni rejs pasażerski przez Atlantyk. Na jego pokładzie znajduje się grupa ludzi, którzy uciekają przed wojną oraz własną przeszłością. Jest wśród nich brytyjski arystokrata – zwolennik Hitlera – i jego ekscentryczna rodzina, rodzeństwo walczące o kontrolę nad firmą, przystojny młody złodziej, agent FBI eskortujący groźnego gangstera, niemiecki fizyk atomowy, który nie chce wpaść w ręce nazistów, i amerykański biznesmen. W trakcie trwającego blisko trzydzieści godzin rejsu ich losy nierozerwalnie się splotą w wyniku złowrogiego planu jednego z pasażerów. Czy pewnemu młodemu mechanikowi pokładowemu uda się uratować porwaną żonę i pasażerów samolotu?


Lwy Pansziru 20 maja
Rok 1982. Do Afganistanu okupowanego przez wojska sowieckie przybywa Jean-Pierre Debout, francuski lewicowy ideowiec by pod przykrywką pracy lekarza na bieżąco informować KGB o dostawach broni i leków z terenu Pakistanu. Wskutek jego donosów dochodzi do masakry jednego z oddziałów partyzanckich. O pracę dla Rosjan nie podejrzewa go nikt oprócz żony - Angielki Jane. Sytuacja zmienia się, gdy w ten sam rejon trafia z misją szkolenia rebeliantów niegdysiejszy przyjaciel Jean-Pierre`a, kiedyś kochanek Jane, agent CIA Ellis Thaler. Dawna miłość wybucha z nową siłą, a rozgrywka polityczna między mężczyznami staje się również rywalizacją o uczucie pięknej kobiety.Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

30 komentarzy:

 1. Na pewno "Onikromos" bardzo mnie ta książka intryguje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czytałaś już poprzednią książkę autora? :) Sam się również nad nią zastanawiam :)

   Usuń
 2. Ciekawe są te wszelkie posty z zapowiedziami - od razu widać, jak bardzo się od siebie różnimy w tym, co nas interesuje. :) Z Twoich propozycji mogłaby mnie zainteresować "Pasterska korona", ale dopiero jak zabiorę się za Świat Dysku, czyli... nie mam pojęcia kiedy. :D
  A tak w ogóle, czy wiesz, że prawie tydzień temu nominowałam Ciebie w nowym tagu? :) Link masz tutaj:
  http://zaczytana-dolina.blogspot.com/2016/04/ta-ksiazka-powinna-tag.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ale przeglądając różne wydawnictwa aby stworzyć taki post zyskuje się także wiedzę, co jest aktualnie wydawane :)

   Dzięki! Nie zauważyłem wcześniej, ostatnio mniej bywam na blogu i śledzeniu postów u innych. Postaram się wkrótce odpowiedzieć :)

   Usuń
 3. la mnie Pratchett koniecznie. Nad "Omnikrosem" się zastanawiam, bo i chciałabym, i boję się, a autora nie znam (nawet jakbym znała, to pewnie niewiele by mi to pomogło, bo książka podobno jest zupełnie inna od "Kamiennej ćmy")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się nad nim zastanawiam, ale nie czytałem "Kamiennej ćmy" i sam nie wiem, czy to osobna historia, czy niejako kontynuacja :)

   Usuń
  2. Zupełnie niezwiązana, jak na forum pisali.

   Usuń
 4. Ten "Onikromos" brzmi nawet interesująco. Szkoda, że MAG nie udostępnił jeszcze fragmentu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czytałeś "Kamienną ćmę"? Bo nie wiem, czy to powiązana historia, czy coś zupełnie nowego.

   Usuń
  2. Ponoć coś nowego, niezwiązanego z "Kamienną Ćmą". Książki nie czytałem, więc nie doradzę w tej kwestii :-)

   Usuń
  3. Chyba sobie odpuszczę w takim razie. Mam co czytać przez cały maj a po drodze urodziny, więc nie ma co szaleć ;)

   Usuń
 5. Pytanie za sto punktów na ile Durotan jest zbliżony do filmu, a na ile do pierwotnej historii, stworzonej przez Blizzarda. Co prawda koniecznie będę chciał obejrzeć film, ale już widać, że jest wiele przekłamań, uproszczeń czy zmian (na przykład latający Dalaran - pomylili się o jakieś dwie wojny).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do mnie pytanie :P Ja jestem z tych osób, które ominął jakoś fenomen WOWa, więc zupełnie nie znam tego uniwersum :)

   Usuń
 6. Muszę koniecznie przeczytać "Wieżę", uwielbiam wszystko, co tylko jest związane z Uniwersum Metra :) /Klaudia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dawno nic nie czytałem z Uniwersum a mam dwie książki zaległe w domu ("Prawo do użycia siły" i "Echo zgasłego świata"), więc po majówce może zabiorę się za nie :)

   Usuń
  2. Z Uniwersum Metra czytałem tylko książkę od której to wszystko się zaczęło, czyli "Metro 2033". Słabizna, nie zachęcająca do sięgnięcia po kolejne książki. Rozważałbym jedynie książki Szmidta, bo ich fabuła została osadzona we Wrocławiu. Studiuję w tym mieście i stąd mam duży sentyment, więc zniósłbym chyba nawet twórczość naczelnego polskiego bzdurmistrza ;-)

   Usuń
  3. Słyszałam, że są bardzo fajne (chociaż jeszcze ich nie czytałam), więc nic tylko czytać! :)


   Moim zdaniem "Metro 2033" jest bardzo dobrze napisaną ksiązką z niesamowitym klimatem, ale każdy ma prawo do własnego zdania :) /Klaudia

   Usuń
  4. Metro 2033 podobało mi się, ale kolejne dwa tomy zdecydowanie mniej. Metro 2034 to zupełnie porażka, a Metro 2035 nie jest złe, ale brakuje klimatu z pierwszej części :)

   Usuń
 7. Ja w maju nie szaleję z zakupami, tylko dwie książki. I nie ma ich powyżej, choć obie są nowościami, a jedna jeszcze zapowiedzią. Mam nadzieję, że ogarnę się trochę z tym, co mam do przeczytania i zrobi mi się miejsce na jedną wielką cegłę, której zakup planuję w czerwcu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja może poszaleję kupując dwie, trzy - Hyperiona, Upadek Hyperiona oraz Ilion. Istnieje duże jednak prawdopodobieństwo, że dostanę jedną lub dwie z nich na urodziny :D
   W kwietniu za to poszalałem nieźle, niedługo pokaże wszystko co do mnie przywędrowało :)

   Usuń
  2. Ja też poszalałam w kwietniu, a kupowałam prawie tylko uzupełnienia serii, jak można było zobaczyć ;) A Tevis z Artefaktów to efekt promocji na ŚK, miałam się zabierać już wcześniej, bo Kamil polecał, ale jakoś nie po drodze było, a tak to dorwałam Tevisa za nie wiele ponad dwie dychy :)

   Usuń
  3. Ja kupowałem na ŚK trzy Bunnery z Artefaktów i dałem tylko 75zł :D Od jakiegoś czasu w większości tylko tam robię zakupy i odbieram u nich w salonie :)
   Dzisiaj nie miały już czasu na robienie zdjęć, ale mam nadzieję że jutro będzie chwilka to pojawi się podsumowanie ze stosikami :D

   Usuń
  4. No ja też z prmocji na ŚK skorzystałam i te dwa Hoddery jeszcze sobie zamówiłam, świetne mają promocje... tak świetne, że wolę tam na razie nie zaglądać ;)

   Usuń
 8. Folleta poczytujesz? :) Ja chciałem jednego czasu bardzo "Filary Ziemi", ale było to bardzo ciężko dostępne, bo chciałem w jednym wydaniu z drugim tomem. Czytałeś sporo książek od tego autora?
  Ciekawi mnie te Warcraft. Chwyt marketingowy jak diabli. Wstrzelą się pewnie z wieloma czytelnikami przed filmem. Kto wie, może i sam kupię. Dostaniesz od Insignis?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam "Filary Ziemi" oraz "Świat bez końca", w twardej i z grafiką chyba z serialu :) Czytałem jedynie pierwszą z tych książek i bardzo fajna, na drugą zabrakło już czasu i czeka :D

   Nie współpracuję z Insignis, ale stwierdziłem że warto podać tą pozycję. Nie wiem, czy gdybym miał możliwość to bym ją recenzował. Nigdy nie grałem w WOWa, więc moja znajomość tego uniwersum jest żadna :D

   Usuń
  2. Filary to jedna z najwyżej ocenianych i najczęściej czytanych powieści historycznych. Na pewno jej nie uniknę, tak samo jak Królów, których lektura też odłożyła mi się w czasie, przez rak tego wydania w etui. :(

   Moja też. Chociaż Warcrafta i całego Blizzarda uwielbiam. Nagrałem się w War 2 i 3 okropnie dużo. I do dzisiaj wraca do 3, którą przechodzę któryś już raz z kolei. :)

   Usuń
  3. A pisałeś do wydawnictwa o ten pakiet? Bo wiem, że oni dodrukowywali już raz cały pakiet, ale chyba trzeba na niego polować :)

   Usuń
  4. A powiem Ci, że nawet nie wiem. Chyba nie, chociaż miałem. :)

   Usuń
  5. To napisz i zapytaj. Może już więcej nie planują druków pakietu, albo coś. Tak będziesz miał pewność, że czekać albo i nie :)

   Usuń
  6. Tak też zrobię. :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.