wtorek, 4 sierpnia 2015

Plany czytelnicze na sierpień i nie tylko...

Sierpień mam nadzieję okaże się równie udanym miesiącem co lipiec. W planach chce przeczytać te oto książki:
 1. Blackout, którą właśnie czytam.

 2. Ślepa Plama i Czerep Mutanta Noczkina, ze względu że chce zdobyć autograf autora na Polconie, więc będzie okazja w końcu je przeczytać.
 3. Studnia Wstąpienia Sandersona, która ma premierę 12 sierpnia. Już nie mogę się doczekać, kiedy dostaną ją w swoje ręce i przeczytam kontynuację Z Mgły Zrodzonego!.
 4. Droga Zimnego Serca Cooka - od dawna wyczekiwane przeze mnie wydanie ostatniego tomu z cyklu Imperium Grozy - już 18 sierpnia. 
 5. Oraz kilka kolejnych tomów z Agatha Christie Kolekcja Kryminałów, ponieważ mam nieco zaległości w jej czytaniu a niedawno przyszedł już 30 i 31 tom! 
W sierpniu planuję także uczestniczyć na Polconie, który w tym roku odbywa się w Poznaniu na Politechnice Poznańskiej - chce zdobyć na pewno autografy od Wiktora Noczkina oraz Andrzeja Sapkowskiego, być może jeszcze jakieś, zobaczymy. 

Planuję także napisać opowiadania na dwa konkursy:
Pierwszy związany z metro 2033 - regulamin tutaj
Drugi z uniwersum Kompleks 7215 - regulamin tutaj
Obie serie książek przypadły mi do gustu i są zbliżone do siebie, więc i tło opowiadań jest podobne!

Co wyjdzie z tych planów zarówno czytelniczych jak i pisarskich okaże się pod koniec miesiąca! Mam nadzieję, że uda mi się zwłaszcza skończyć opowiadania i być z nich zadowolonym, nawet kosztem mniejszej ilości przeczytanych książek.

3 komentarze:

 1. Na Kroniki Czarnej Kompanii ostatnio zwróciłam uwagę, ale jeszcze nie planuję czytać tej serii... Black out bardzo chciałam przeczytać, ale potem poczytałam kilka trochę nieprzychylnych recenzji i sama nie wiem, czy sięgnę. Zobaczymy, może się jeszcze skuszę...?
  Na Polconie byłam w Bielsku w zeszłym roku - ogólnie lubię konwenty, choć na ostatnim Pyrkonie było średnio i nawet programu zbyt ciekawego nie było. Za autografami też zasadniczo nie jeżdżę, choć widziałam kolejkę po podpis od autora Metra - sama książek nie czytałam, ale długość tej kolejki świadczy o niezwykłe popularności autora w Polsce. Może kiedyś nadrobię.
  Powodzenia w realizacji planów na sierpień.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do Blackout mam na razie mieszane uczucia, z jednej strony porusza ciekawy problem a z drugiej strony tak troszkę dziwnie napisana - napisze o tym niedługo :)
  Ja jestem spod Poznania, więc wybieram się i na Polcon, gdyby był w innym mieście pewnie bym nie pojechał bo szkoda mi kasy na nocleg itp.
  Kolejka była gigantyczna, mi udało się stać gdzieś tak na początku - byłem około setny, więc nie czekałem długo, ale ogólnie było ponad 700 osób wtedy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Łączy nas tylko ten Sanderson, ale za to konkretny cykl. :) Ja mam nadzieję, że dalej fabularnie będzie dobrze, bo o styl się nie martwię, bo już mi się spodobał. :) Tego Cooka będę musiał też kiedyś sprawdzić, bo na nim to podobno się wzorował Erikson pisząc MKP. :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.