niedziela, 25 września 2016

Zapowiedzi październik 2016

Wrzesień nieubłaganie zbliża się do końca i powoli widać zbliżającą się jesień. Czas zatem przedstawić jakich premier książkowych warto wypatrywać w październiku :) Zapraszam do ich przejrzenia!

MAG

Dom z liści 26 października
Johnny Wagabunda, były pracownik salonu tatuażu w Los Angeles, znajduje notes Zampano, starszego pana i odludka, który zmarł w swoim zagraconym mieszkaniu. Notes zawiera opatrzoną licznymi przypisami historię "Relacji Navidsona". Fotoreporter Will Navidson wprowadził się z rodziną do nowego domu - dalsze wydarzenia zostały zarejestrowane na taśmach filmowych oraz w postaci wywiadów. Od tamtej pory Navidsonowie stali się sławni, a Zampano - robiąc notatki na luźnych kartkach papieru, serwetkach i w gęsto zapisanych notatnikach - skompilował wyczerpującą pracę na temat wydarzeń w domu przy Ash Tree Lane. Jednakże ani Wagabunda, ani nikt z jego znajomych nigdy nie słyszeli o "Relacji Navidsona". Teraz zaś im więcej Johnny czyta o domu Navidsonów, tym bardziej zaczyna się bać i popadać w paranoję. Najgorsze jest to, że nie może potraktować znalezionych zapisków jako zwykłych majaczeń starego wariata. Zaczyna zauważać zachodzące w otoczeniu zmiany... Książka niepospolicie oryginalna. Nie sposób oderwać się od lektury - tak jak nie sposób jej zapomnieć. "Dom z liści" trzyma w napięciu, przeraża i jest inny niż wszystkie książki, które znacie.

Rozjemca 26 października
"Rozjemca" to opowieść o dwóch siostrach, które urodziły się księżniczkami, o Królu-Bogu, który ma poślubić jedną z nich, pomniejszym bóstwie, które nie wierzy w siebie, i o nieśmiertelnym człowieku starającym się naprawić błędy, jakich dopuścił się setki lat temu. W ich świecie ci, którzy zginęli w chwalebny sposób, powracają jako bogowie i żyją w zamknięciu w stolicy Hallandren. W tym samym świecie o potędze magii stanowi moc zwana Biochromą, oparta na Oddechach, które można zbierać jedynie pojedynczo od konkretnych osób. Dzięki Oddechom i czerpaniu koloru z nieożywionych przedmiotów Rozbudzający są w stanie zarówno dopuszczać się nikczemności, jak i tworzyć cuda. Siri i Vivenna, księżniczki Idris; Dar Pieśni, zniechęcony bóg odwagi, Król-Bóg Susebron i tajemniczy Vasher - Rozjemca, zetkną się z jednymi i drugimi

Gwiezdny pył 26 października
Młody Tristran Thorn zrobi wszystko, byle tylko zdobyć lodowate serce pięknej Victorii – przyniesie jej nawet gwiazdę, której upadek z nieba oglądali razem pewnej nocy. By jednak to uczynić, musi wyprawić się na niezbadane ziemie po drugiej stronie starożytnego i dobrze pilnowanego muru, od którego bierze nazwę ich maleńka wioska. Za owym murem leży Kraina Czarów, gdzie nic nie jest takie, jakim je sobie wyobraził – nawet upadła gwiazda. Bestsellerowy autor Neil Gaiman przedtawia opowieść o niezwykłej wyprawie do mrocznej, cudownej krainy – w poszukiwaniu miłości i tego, co niemożliwe.
Rebis
Raport mniejszości 11 października
Kolejny tom opowiadań Phlipa K. Dicka
„Co sprawia, że chce się Dicka czytać? Dziwność to jedno, ale zawsze jest w niej atmosfera ludzkiego dążenia (…). To poczucie ciągłych zmagań, choćby i skazanych na klęskę, wizja krainy, której każdy element ma swój byt, usiłuje żyć, wprowadza motyw współczucia (…), jednak nigdy nie wysuwa się ono na pierwszy plan. To te przebłyski miłości, zawsze szybko tłumione, oświetlają Dickowskie gruzowiska i czynią je czymś wyjątkowym i niezapomnianym”. James Triptree jr

Opowiadania zebrane, tom 2 25 października
To pierwsze w naszym kraju tak obszerne wydanie krótkich form prozatorskich autora Diuny. Zgromadzone w dwóch tomach utwory – aż czterdzieści! – są, można śmiało powiedzieć, bezcenne. To właściwie przekrój zainteresowań pisarza, które znalazły później odzwierciedlenie w jego najwybitniejszym dziele – „Kronikach Diuny”. Polski czytelnik ma dzięki temu wyjątkową szansę poznać najważniejsze tematy twórczości Herberta, obserwować, jak się one zmieniały, śledzić rozwój jego stylu i przyglądać się ewolucji jako pisarza – jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, gatunku sięgającego czasów Lukiana z Samosat.

SQN

Prawdodziejka 12 października
Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast. Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Swój dar trzyma w sekrecie, inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.
Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, wojna wisi w powietrzu i nawet sojusznicy nie grają fair. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórzy posuną się do ostateczności, by dopaść prawdodziejkę.Zysk i S-ka

Dawid Copperfield, tom 1 i 2 31 października
Poznajcie historię Dawida Copperfielda, którego przygody - zdaniem znawców literatury - w wielu miejscach pokrywają się z doświadczeniami samego Dickensa. To poruszająca do głębi opowieść o niełatwym życiu prostego chłopaka w XIX-wiecznej Anglii: od narodzin aż do wieku dojrzałego.
Bezpieczeństwo i ciepło rodzinnego domu młodego Dawida zostaje zburzone z chwilą powtórnego wyjścia jego matki za mąż. Od tej chwili dorastanie bohatera naznaczone jest przemocą, biedą i samotnością. Wkrótce chłopak postanawia uciec i trafia na utrzymanie do ciotki, która sprawi, że jego życie diametralnie się odmieni.
Akurat

Wikingowie. Najeźdźcy z północy 26 października
Druga część doskonale przyjętego cyklu. Trzymająca w napięciu historia samotnej wędrówki młodego wikinga  Oddiego po iglastych lasach Labradoru (dzisiejsza Kanada), jego spotkania z plemieniem Indian Beothuk oraz konsekwencji, jakie miało to wydarzenie. Oparta na udokumentowanych faktach historycznych, twórczo rozwinięta w stylu najlepszych powieści przygodowych saga o starciu dwóch cywilizacji, o wielkich namiętnościach i o niepohamowanej żądzy władzy.


Albatros

Trylogia rzymska 12 października
Wydanie zawiera trzytomowy cykl o starożytnym Rzymie. Jego bohaterem jest Marek Tulliusz Cycero, wybitny mówca, polityk i popularyzator filozofii greckiej, który żył w I wieku p.n.e.
Młody adwokat Marek Cycero pragnie zostać konsulem Rzymu. Pierwszym krokiem do zrealizowania tej ambicji będzie proces Gajusza Werresa, namiestnika Sycylii, którego oskarża się o grabież, korupcję i bezprawne skazywanie na śmierć swoich przeciwników. To cios wymierzony w skorumpowaną arystokrację, której rządy osłabiają republikę. Ambitny adwokat udaje się na Sycylię, by zebrać potrzebne dowody winy. Później zaś, otoczony przez nieprzyjaciół, snuje skomplikowane intrygi, od których zależeć będą dalsze losy państwa...


Media Rodzina

Harry Potter i Komnata Tajemnic 5 października
Po znakomitym przyjęciu ilustrowanej wersji Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego przyszedł czas na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja z ilustracjami Jima Kaya.
W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak pamięć o Komnacie Tajemnic stworzonej przez Salazara Slytherina nie zginęła.Vesper

Mnich 12 października
Wydany pod koniec XVIII wieku "Mnich" M.G. Lewisa to, obok "Zamczyska w Otranto" Horacego Walpole'a i  "Tajemnic zamku Udolpho" Ann Radclife, jedna z trzech  powieści, które stanowią trzon nurtu literatury klasycznej, zwanej powieścią gotycką. Ale spośród nich to "Mnich" chyba najbardziej wpłynął na późniejszych twórców literatury grozy - mamy tu zarówno nadprzyrodzone zjawiska, perwersyjny erotyzm, dosadny realizm w opisach grobowo-lochowej scenerii. To w "Mnichu" pojawia się klasyczna femme fatale, zaś Lucyfer zyskuje niespotykany wcześniej, magnetyczny wizerunek.

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


Co Was zainteresowało z mojej listy? Na jakie tytuły czekacie? :)

30 komentarzy:

 1. Z tych to mnie tylko umiarkowanie "Prawdodziejka" interesuje i Sanderson. HP ewentulnie dla wrażeń estetycznych.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właściwie wszystko od Maga, Herbert, Mnich, Copperfield i zastanawiam się nad Prawdodziejką :)
   HP zanim wyjdzie cały w tej serii, to ja skończę 30-stkę lekko :P

   Usuń
 2. Dom z liści ma bardzo ciekawa okładkę. Najbardziej nie mogę się doczekać z ilustrowanego HP ♥ Ilustracje z pierwszego tomu bardzo mi sie spodobały, ze muszę mieć wszystkie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja widziałem jedynie zdjęcia, ale faktycznie z tymi ilustracjami lektura jest zdecydowanie ciekawsza ;)
   Dom z liści to nie tylko ciekawa fabuła i okładka - w środku jest bardzo oryginalnie skonstruowana. Warto wyszukać sobie po angielsku jak wygląda :)

   Usuń
 3. "Prawdodziejka" i ilustrowany "Harry Potter" to moje typy. Na pewno będę je miała. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wciąż się zastanawiam nad Prawdodziejką, ale chyba ostatecznie pomyślę nad nią po jej premierze i pierwszych recenzjach :)

   Usuń
 4. Prawdodziejka najbardziej mnie ciekawi. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba dużo osób na nią czeka a ja nie mogę się do końca do niej przekonać :)

   Usuń
 5. Z Maga najbardziej Sanderson, choć pozostałe propozycje z MAGa również wydają się być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z MAGa z pewnością przeczytam wszystkie 3. Sanderson to pewniak, ale jestem ogromnie ciekawy 7EW - u Kamila ktoś bardzo Stephensona chwalił i on sam także a Dom z liści to tak inna książka, niż wszystkie jakie do tej pory widziałem, że koniecznie muszę ją przeczytać :)

   Usuń
  2. Stephensona to zachwalałem i ja, i Martinus, i Krzysiek. Mega wymagający autor, coś jak Lem, Dukaj, Watts.

   Usuń
  3. Czyli dobrze mi się kojarzyło :)

   Usuń
  4. Dobrze, dobrze. Generalnie całą trójkę trzeba priorytetowo przeczytać, a już Danielewskiego to ja się nie mogę doczekać jak Reksio szynki. :P

   Usuń
  5. Ktoś mnie wspominał ;-) Potwierdzam, Stephenson to kawał literatury. Generalnie tylko na niego czekam. Z Danielewskim poczekam na recenzje, opinie i macanki w Empiku ;-)

   Usuń
 6. Cały MAG + Dick + Mnich (w sumie mam, ale sfatygowane i stare, więc za jakiś czas wezmę w tym wydaniu do poczytania). :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No u mnie bardzo podobnie, ale bez Dicka, za to z Herbertem :) Plus może ten Copperfield ;)

   Usuń
  2. Dickensa też nic nie czytałem jeszcze. Siara... :D

   Usuń
 7. Apokaliptycznych wizji nigdy za wiele, więc będę mieć na uwadze 7EW

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, chociaż takie wizje nieco mi się przejadły - przynajmniej w wykonaniu Metra 2033, czy Stalkera :)

   Usuń
 8. DLa mnie na szczęście nic, z Sandersonem chwilowo się wstrzymuję nim nie zabiorę się za Słowa światłości. Ale na listopad czekam bardzo <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę! Dla mnie całkiem dużo plus pozostałości z września, więc będzie co czytać :D

   Usuń
  2. No ja ostatnio dosyć ostrożnie z zakupami postępuję, bo mam bardzo mało czasu na czytanie. Ale oczywiście teraz najwięcej fajnych promocji weszło ;)

   Usuń
 9. Pierwsza pozycja mnie zaciekawiła. Głównie ze względu na tatuażystę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to chyba najbardziej oryginalnie skonstruowana książka, jaką widziałem - warto poszukać po angielsku zdjęć :)

   Usuń
 10. Bardzo ciekawi mnie "Prawdodziejka", wątpię czy od razu w październiku, ale w przyszłości na pewno ją przeczytam :)
  No i oczywiście Sandersona- moją nową miłość <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda, że zmienili tytuł "Siewcy wojny" na "Rozjemcę" - jakoś ten pierwszy tytuł bardziej wpadał w ucho. Ale wiadomo, że odliczam dni do premiery ;P
  Poza tym interesuje mnie "7EW" Stephensona, bo podoba mi się opis - postapokalipsie nie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko wydaje mi się, że lepiej pasuje do samej treści i tytułu po angielsku :)

   Usuń
 12. Dużo tego dobra będzie w październiku, widzę 7ew, Wikingów, Mnicha, nowego Harry'ego :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.