czwartek, 28 lipca 2016

Zapowiedzi sierpień 2016

Pierwszy miesiąc wakacji już prawie minął, więc czas przedstawić jakie ciekawe premiery będą w sierpniu. Znów nie jest tego zbyt dużo, ale miejmy nadzieję, że po wakacjach się to zmieni. Zapraszaj do przeglądania - może akurat znajdziecie coś dla siebie? :)

Rebis

Zgnilizna 16 sierpnia
Wyobraź sobie, że zostałeś wygnany do nieznanego świata. Bez tożsamości. Bez rodziny. Bez pieniędzy. I powoli zaczynasz sobie uświadamiać, kim tak naprawdę jesteś.
Hirka utknęła w umierającym świecie, rozdarta pomiędzy łowcami ludzi, martwo urodzonymi oraz tęsknotą za swoim przyjacielem Rimem. W wielkomiejskiej rzeczywistości jest łatwym łupem, ale walka o przetrwanie blednie w obliczu tego, co ma nastąpić, gdy Hirka zdaje sobie sprawę, kim jest.
Zgnilizna to kontynuacja wychwalanego przez krytyków i czytelników Dziecka Odyna, powieść, której stronice zapełniają zachłanność, lęk przed śmiercią i zemsta.



Czerwień. Misja "Brzask" 30 sierpnia  - mój pierwszy zarazem patronat!
Pierwszy tom militarnej SF osadzony w bliskiej przyszłości, świecie reality TV i zaawansowanych technologii. Najlepsza książka 2015 roku – zdaniem „Publishers Weekly” Finalistka nagród NEBULA i JOHNA CAMPBELLA!
Pierwszy tom doskonałej trylogii science fiction. Fascynujący obraz wojen w bliskiej przyszłości, w których nanotechnologia i sztuczne inteligencje decydują o losach żołnierzy, bitew i konfliktów. Błyskotliwa i inteligentna powieść łącząca brudny realizm wojennej codzienności z Wiecznej wojny Haldemana z ekscytującymi bitewnymi scenami z najlepszych powieści Heinleina.
Porucznik James Shelley jest dowódcą elitarnego oddziału Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych i posiada niezwykły dar wyczuwania zagrożeń. Oddział walczy z buntownikami w ogarniętym wojną afrykańskim państwie. „Podrasowani” żołnierze przyszłości wyposażeni są w egzoszkielety dające im moc i szybkość oraz sprzęt zapewniający bezprzewodową łączność między członkami oddziału, a także poprzez drony z czuwającym nad ich działaniami Nadzorem. Poza tym – o czym Shelley i jego ludzie już nie wiedzą – ich akcje są filmowane dla celów niemających nic wspólnego z wojną.

MAG

Nigdziebądź 31 sierpnia
Wersja preferowana przez autora.
Zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym jak markiz odzyskał swój płaszcz".
Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło.
Kiedy Richard Mayhew pomaga znalezionej na ulicy rannej dziewczynie, jego nudne życie w mgnieniu oka zmienia się nie do poznania. Dziewczyna ma na imię Drzwi, ucieka przed dwoma zabójcami w czarnych garniturach i pochodzi z Londynu Pod. Zwykły odruch litości poprowadzi Richarda w miejsce pełne potworów i aniołów, gdzie w labiryncie mieszka Bestia, a stary Hrabia urządził sobie dwór w pociągu metra. Wszystko to jest dziwnie znajome, a przecież kompletnie obce...



Zysk i S-ka

Pamięć Światłości 22 sierpnia 
Zwieńczenie monumentalnego cyklu fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na świecie!
Na Polu Merrilora gromadzą się władcy narodów, żeby zdecydować o swoim poparciu dla planów Smoka Odrodzonego, który zdecydował się zerwać pieczęcie strzegące więzienie Czarnego – w oczach jednych jest to oznaka obłędu, inni widzą w tym ostatnią nadzieję dla świata. Egwene, Zasiadająca na Tronie Amyrlin, staje na czele opozycji.
Tymczasem…
Cień uderza na stolicę Andoru, trolloki zdobywają Caemlyn, miasto płonie. W wilczym śnie Perrin Aybara toczy pojedynek z Zabójcą. W Ebou Dar Mat Cauthon szuka kontaktu ze swą żoną Tuon, która pod imieniem Fortuony panuje nad imperium Seanchan. Ważą się losy całej ludzkości… i rozstrzygną wreszcie na jałowych kamieniach Shayol Ghul. Koło Czasu obraca się, nieuchronnie nadciąga Koniec Wieku. Ostatnia Bitwa, Tarmon Gaidon, przechyli szalę na jedną lub drugą stronę.

Fabryka Słów

Moskal 17 sierpnia
Władza to potężny afrodyzjak.
Wyobraź sobie, że masz władzę – ale prawdziwą władzę.
Niemalże absolutną kontrolę nad innym człowiekiem.
Co z nią zrobisz? Do czego wykorzystasz?
Naprawdę? Och, ale bez kłamstw, proszę. Rozmawiamy w końcu szczerze, prawda? Tylko Ty i ja – głos w Twojej głowie.
Poznaj historię wzlotu i upadku jednego człowieka, wznoszącego się ku czarnemu słońcu na płonących skrzydłach ambicji. Wyrusz w podróż, która zabierze Cię w najmroczniejsze zakamarki duszy człowieka, gotowego poświęcić dla osiągnięcia swojego celu wszystko i wszystkich. Zobacz, jak na ruinach komunizmu, pośród wielonarodowościowego gwaru stadionowych bazarów i w zaciszu viproomów pierwszych klubów nocnych wyrasta fortuna, zdolna złamać duszę. Pozwólcie, że przedstawię – z okładki spogląda na was Artur Wiktorowicz, mój podopieczny. Witaj w przedsionku prywatnego piekła.


SQN

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu 17 sierpnia
Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.
John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów!
Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi…


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

Widzicie coś dla siebie z mojego zestawienia? A może upatrzyliście coś innego, czego tutaj nie wymieniłem? :)

21 komentarzy:

  1. Gaiman z pewnością. Ja wypatrzyłam jeszcze "Orła białego" Marcina Przybyłka, tyle się już wysłuchałam na temat jego książki, że z samej ciekawości chciałabym ją przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widziałem go w zapowiedziach, ale nie znam w ogóle Przybyłka - w sensie nic nie czytałem, ale nazwisko znam :)

      Usuń
  2. Chyba się nie pokuszę na żadną z tych książek :P
    Fajny post!
    pomiedzy-wersami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Tylko Sanderson. A na Nagatę poczekam, jak pojawią się pierwsze recenzje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla mnie praktycznie wszystko oprócz Jordana - chociaż cykl mam w planach przeczytać. Raczej wypożyczyć niż kupić, ponieważ ciężko dostać poszczególne tomy a być może za jakiś czas będzie ładne wznowienie, skoro ma być ekranizacja :)

      Usuń
  4. No to ja chyba poczekam na tą drugą pozycję. Bo wydaję się ciekawa, gratuluję przy okazji patronatu :D
    http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/07/tag-ksiazkowy1.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Mnie również bardzo mocno zainteresowała i jestem ogromnie jej ciekawy :)

      Usuń
  5. Przeczytałam "Dziecko Odyna" i stwierdzam, żę to naprawdę świetna książka, ale jakoś drugiej części raczej nie przeczytam.
    Gratuluję patronatu :)

    OdpowiedzUsuń
  6. A widział żeś Pan ile ciekawych filmów na sierpień i wrzesień zapowiadają? Nie wiadomo czy czytać czy oglądać. :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widziałem, ale u mnie z oglądaniem filmów to słabo Panie, słabo :P Chociaż muszę w końcu kilka nadrobić i zacząć systematycznie je oglądać :)

      Usuń
    2. Witam w klubie. :D Ja się poważnie zastanawiam nad zakupem tej karty Cinema City, bo kurczę coraz więcej ciekawych pozycji się zapowiada.

      Usuń
  7. Gratuluję patronatu :)
    Mnie najbardziej zainteresował Gaiman. Lubię jego styl.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :)
      Ja czytałem dziesiątki recenzji jego książek, ale nigdy sam nie czytałem i mam ogromną ochotę zapoznać się z jego twórczością :)

      Usuń
  8. Czekam na Zgniliznę i Moskala, i mam wobec nich duuuże oczekiwania :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podobno Zgnilizna jest zupełnie inna niż Dziecko Odyna - jeśli chodzi o świat, gdzie się rozgrywa :)
      Moskala zacząłem czytać, dzięki akcji Polacy nie gęsi, swoich autorów mają i po 30 stronach jest ciekawie :)

      Usuń
    2. Autorka w wywiadzie zdradziła, że akcja toczy się we współczesnej Europie, trochę się tego boję, ale ciekawe co z tego wyjdzie ;)

      Usuń
  9. Moskal i Zgnilizna, to moje plany na sierpień również.
    Pozdrawiam
    http://miszmasz79.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moskal jest ciekawy, ale za mną dopiero 100 stron - zobaczymy co dalej :)

      Usuń
  10. Gratuluję patronatu! :) Mnie ciekawi to nowe wydanie Gaimana. Od dawna chcę przeczytać tę książkę, a to wydanie wygląda naprawdę kusząco. :)

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.