środa, 28 października 2015

Zapowiedzi Wydawnictwa MAG na początek 2016 roku

Wydawnictwo MAG na swojej stronie internetowej od niedawna zamieszcza nadchodzące premiery, jakie czekają nas w 2016 roku. Jest na co czekać! Przedstawiam poniżej dwie, które mnie najbardziej zainteresowały i must have!

Stop prawa - Brandon Sanderson
Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.
 Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą są podstawowymi narzędziami dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.
Jednym z nich jest Waxillium Ladrian, rzadki Podwójny, który dzięki Allomancji może Odpychać metale, a dzięki Feruchemii zmniejszać lub zwiększać swój ciężar. Po dwudziestu latach spędzonych w Dziczy, Wax został zmuszony przez rodzinną tragedię do powrotu do stolicy Elendel. Z dużą niechęcią musi odłożyć broń i przyjąć obowiązki przynależne głowie arystokratycznego rodu. W każdym razie tak mu się wydaje, do chwili, gdy boleśnie przekonuje się, że posiadłości i eleganckie ulice Miasta mogą kryć w sobie większe niebezpieczeństwa niż piaszczyste równiny Dziczy.


Czasomierze - David Mitchell
W pewien upalny dzień w 1984 roku piętnastoletnia Holly Sykes ucieka z domu i spotyka starszą panią, która proponuje jej kubek herbaty w zamian za „schronienie”. Minie kilkadziesiąt lat, zanim Holly zrozumie, o jakie schronienie prosiła nieznajoma… 
"Czasomierze" to opowieść o meandrach losów Holly, od lat dorastania w Gravesend, na których piętno odciska rodzinna tragedia, po późną starość w Irlandii, w domu nad brzegiem oceanu, kiedy w całej Europie kończą się zasoby ropy naftowej. Życie Holly jest niby całkiem zwyczajne, a jednak naznaczone przebłyskami z przyszłości, odwiedzinami ludzi pojawiających się znikąd i chwilami, w których rozregulowują się prawa rządzące rzeczywistością. Holly Sykes - córka, siostra, matka i opiekunka - ma bowiem do odegrania rolę w wojnie toczonej na śmierć i życie za kulisami naszego świata. Być może Holly okaże się ostateczną bronią, która zadecyduje o losach tego wielkiego starcia. 
Thriller metafizyczny, refleksja nad śmiertelnością i kronika naszych konsumpcjonistycznych czasów - "Czasomierze" to panoramiczna, pełna błyskotliwych pomysłów powieść autorstwa Davida Mitchella, któremu niezwykła wyobraźnia pisarska przyniosła sławę jednego z najciekawszych twórców pokolenia. Czasomierze to literatura, która Was zaczaruje i głęboko zapadnie w pamięć.


Nie mogę się doczekać Stop prawa, by dowiedzieć się w jaki sposób potoczyły się dalsze losy wykreowanego przez Sandersona świata, zwłaszcza mając na uwadze fakt jak bardzo się on zmienił. Przede mną jeszcze na dniach lektura Bohatera wieków, którego dzisiaj odebrałem i poznam zakończenie trylogii. 
Natomiast Davida Mitchella pokochałem za niezwykły i ciekawy Atlas chmur. Bardzo jestem ciekawy jego nowej książki, ponieważ opis jest niezwykle zachęcający!

11 komentarzy:

 1. Ta okładka Sandersona ma taki jakby steampunkowy klimat... Czuję się zaintrygowana, ale na razie zakupu nie planuję. Natomiast na Czasomierze mam ochotę naprawdę się zaczaić i je upolować. Nadal nie ruszyłam z UW i nie wiem, do czego się wpier dobrać, to może do jakiejś zapowiedzi? Poza tym Mitchella niedawno zdobyłam... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z UW czytałem raptem dwie książki i tylko dlatego, że je mam. Choć wiele tytułów chciałbym przeczytać, ale ciągle coś i schodzi na dalszy plan.
   Jestem ciekawy co kupiłaś Mitchella bardzo :D

   Usuń
  2. To pojutrze pojawi się podsumowanie i stos ;) Ja ostatnio na przecenach widziałam trochę UW, ale nie wzięłam, bo się ograniczam i panuję nad sobą. I wyznaję zasadę, że jak raz przecenili, to jeszcze kiedyś to na pewno zrobią. Poza jakimś okazjonalnym przecenianiem, bo na przykłąd wychodzi nowy tom jakiegoś cyklu, czy coś...

   Usuń
  3. Ja ostatnio też staram się ograniczać i kupuję jedynie z mojej listy. Wczoraj odebrałem paczkę ze świata książki z 3 nowościami - do zobaczenia na insta :)
   Pewnie też w sb lub niedzielę wrzucę podsumowanie, plus zdjęcia stosików zdobytych i przeczytanych - tych drugich to będzie dość dużo :D
   Mitchell z UW to na bank nie jest, bo nie wydałabyś tyle na niego :D Choć podejrzewam, że to Atlas chmur w filmowej okładce :)

   Usuń
  4. A idź, proroku. Przeceniono ostatnio wszędzie ten Atlas, na empiku dorwałam za dychę. I boli mnie, że mam go w filmowej okładce, ale z UW bym nie wzięła... Więc mnie przejrzałeś. Ale to znaczy... że w pewnym sensie mam pierwszą książkę z UW, tylko w innym wydaniu! :P

   Usuń
  5. Ostatnio sporo takich przeceń, wszędzie naokoło i tylko kuszą. Zapewne dużo wydawnictw, czy też sklepów chce się pozbyć nadmiaru książek, które dość słabo schodzą, lub też zbyt duży nakład wydano.
   Oj tam zaraz prorok, zwykłe rozumowanie... (oj za dużo kryminałów :P ) - z 4 książek Mitchella, które czytałem Atlas podobał mi się najbardziej. Za drugim czytaniem dopiero zrozumiałem ją :)
   Akurat Atlas chmur niczym się nie różni ten z filmową okładką a w UW. Inaczej jest np. z Nakręcaną dziewczyną z UW i jako wydanie w miękkiej. Ta pierwsza ma dodatkowo spory zbiór ciekawych opowiadań, ta druga to tylko powieść :)

   Usuń
  6. Mnie tam takie chęci pozbycia się książek jak najbardziej pasują. W ogóle się zdziwiłam, bo na empiku było za dychę, a w Dedalusie u siebie widziałam za 13 złotych ten Atlas. No, wielu go chwali i jestem bardzo ciekawa, więc pewnie niebawem sięgnę.

   Usuń
 2. U mnie na pewno się obie pojawią. Ale nie wiem, czy tego Mitchella szarpnę od razu, bo myślałem, że to powieść, a to znowu będzie podzielona książka na jakieś opowiadania dotyczące tej samej postaci, czy jakoś tak. Za to co do Sandersona nie mam wątpliwości, bo zabiorę się za to w pierwszej wolnej chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na pewno będę chciał obie przeczytać krótko po premierze :)
   Choć do Mitchella trzeba będzie usiąść bardziej na spokojnie :)

   Usuń
 3. Mogliby w końcu wznowić inne książki Sandersona - "Siewce wojny" i "Elantris" nie można nigdzie kupić, a chętnie bym je przeczytała. Jeśli chodzi o serię "Ostatnie Imperium", to na razie mam za sobą tylko "Z mgły zrodzonego", ale na pewno przeczytam wszystkie tomy. Pozdrawiam :)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co czytam forum MAGa są takie plany. Elantris na pewno jest zdecydowanie bardziej rozważane wraz z dodatkową nowelą czy opowiadaniami jako osobny tom - pewnie 2 połowa 2016 :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.