wtorek, 21 lutego 2017

Zapowiedzi marzec 2017

Po ubogim styczniu i lutym, przyszedł czas na prawdziwy wysyp nowości w marcu. Sam się zdziwiłem ile ciekawych pozycji ma tego miesiąca swoją premierę. To będzie bardzo trudny okres dla wielu portfeli ;) Podobnie jak w poprzednich miesiącach, postarałem się zebrać wszelkie warte uwagi tytułu, nie tylko te, które mnie osobiście zainteresowały. Zapraszam do zapoznania się z moim subiektywnym przeglądem najciekawszych premier marca :) Uwaga - lista jest wyjątkowo długa! 

SQN

Grom i szkwał 1 marca PATRONAT!
Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli. Jednocześnie stary Garhard stara się opanować sytuację w Wondettel. To zadanie tym trudniejsze, że lord Auriss nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – podobnie jak wysłannicy sił potężniejszych, niż przeczuwają najwięksi mędrcy. Impas, jak się wydaje, może przełamać tylko obecność księżniczki Azure, która jednak przepadła bez wieści. Co zrobi Arthorn, gdy ją odnajdzie? Czy zdoła nakłonić ją do powrotu? Ile zdecyduje się poświęcić dla królestwa? Mroczny cień Nife pochłania bezkresne stepy, czyha na sielskie Asnal Talath, sięga podziemnych Serc Dwargów i snuje się po pokładzie latającego okrętu. Wolno podąża ku granicy, za którą śpi niespokojne Wondettel.


Powstanie 15 marca
Odrodzony w ogniach zniszczonej Wielkiej Kuźni Jax rozpoczyna życie jako wolny klakier. Z wyzwoleniem wiąże się jednak ogromne brzemię. Jax pragnie wolności dla swoich mosiężnych braci i sióstr. Nadziei upatruje w na poły legendarnej królowej Mab i jej mitycznej arkadii ukrytej gdzieś daleko na północy kontynentu. Berenice pełniła funkcję Talleyranda – szpiegmistrzyni, bohaterki dziesiątków opowieści, herosa ludu Nowej Francji. A potem popełniła błąd… Została wygnana z kraju i pochwycona przez drakońską sekretną policję zegarmistrzów. Choć jej dni zdają się policzone, nadal zamierza za wszelką cenę dążyć do odmienienia losów wojny.
Mosiężny Tron planuje znów najechać francuskie ziemie. Ostatnim bastionem Francuzów jest dotąd niezdobyta twierdza Zachodniej Marsylii. Właśnie tu do obrony przygotowuje się kapitan Hugo Longchamp. Zadanie ma wyjątkowo trudne, bo naprzeciw niestrudzonej armii mechanicznych żołnierzy może wystawić jedynie znękane i nieprzetestowane oddziały złożone w większości z kupców i rzemieślników. Sytuacja dawno nie była tak beznadziejna.

Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?
Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.

Pył Ziemi 29 marca
W XXIV wieku Ziemia umiera. W przestrzeń kosmiczną zostaje wystrzelony Yggdrasil, statek pokoleniowy, który ma zapewnić przetrwanie gatunkowi ludzkiemu. Ponad siedemset lat później para nieśmiertelnych istot, technologicznie pod​rasowanych Ziemian, wraca na błękitną planetę. Od powodzenia ich misji zależy ocalenie statku i wszystkich osób znajdujących się na pokładzie. Muszą odnaleźć tajemniczą Bibliotekę Snów, w której zapisano ogół wspomnień ludzkości.
Lilo i Rez podczas swej wędrówki zetrą się z prymitywnym plemieniem, którego członkowie dawno zapomnieli o dobrodziejstwach techniki. Będą się układać z samozwańczym lordem władającym wiernie odtworzoną kopią wiktoriańskiego Londynu, którego największą bolączką są morderstwa prostytutek oraz zbyt wysoki poziom edukacji wśród plebsu. Zawędrują też do Aurory, miasta, gdzie barwy następnego zachodu słońca wybiera się w drodze głosowania. Gdzieś na końcu drogi Lilo i Reza ukryta jest prawda. Ale czy warto dla niej poświęcić wszystko? Może pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć?


Akurat

Wikingowie. Topory i sejmitary 1 marca PATRONAT!
„Wikingowie. Topory i sejmitary" to trzymająca w napięciu historia krwawej walki o rodzinę i sprawiedliwość. Młody bohater próbuje odnaleźć się w brutalnej rzeczywistości średniowiecznej Europy, w której obowiązuje zasada „zabij albo giń”. W trzeciej części sagi Radosław Lewandowski po mistrzowsku łączy beletrystykę z faktami historycznymi, tworząc sugestywny i niezwykle żywy obraz wydarzeń, które mogły mieć rzeczywiście miejsce. Konfrontacja Północy ze Wschodem jeszcze nigdy była przedstawiona tak dynamicznie i wiarygodnie.

Rebis

Problem trzech ciał 14 marca
Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA.Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku - po serii samobójstw wybitnych fizyków śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry Trzy ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją...
W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznanej tłumaczonemu tekstowi. Znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa, Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, wybrał ją jako jedną z najbardziej wartych przeczytania książek 2015 roku, a prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Ostatnia więź 21 marca
Trzeci i ostatni tom Kronik Nieociosanego Tronu, niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą ducha zen.
Starożytni Csestriimowie powracają, aby dokończyć dzieła unicestwienia ludzkości. Armie maszerują na stolicę. Krwiopijcy, samotne istoty czerpiące swoje niezwykłe moce ze świata natury, angażują się u boku każdej z walczących stron, aby wpłynąć na wynik wojny. Kapryśni bogowie zaś pod ludzką postacią przemierzają ziemię w sobie tylko wiadomych celach.
W środku tego całego zamieszania trójka cesarskiego rodzeństwa – Valyn, Adare i Kaden – zaczyna rozumieć, że nawet jeśli zdołają przeżyć katastrofę swojego świata, to niekoniecznie uda im się pogodzić trzy własne - sprzeczne wizje przyszłości.


MAG
Mitologia nordycka 1 marca

Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają - pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni - a opowieść przenosi nas do ich świata - od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarök i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.


Slade House 3 marca
W wąskim zaułku nieopodal popularnego wśród robotników brytyjskiego pubu ceglany mur skrywa wejście do Slade House. Drzwi otworzą się wyłącznie w pewnych ściśle określonych warunkach – a wtedy nieznajomy odźwierny powita was po imieniu i zaprosi do środka… Z początku nie będziecie chcieli wyjść. A potem odkryjecie, ze wyjść nie możecie. Co dziewięć lat mieszkańcy Slade House – niezwykłe rodzeństwo – wystosowują niepowtarzalne zaproszenie dla kogoś, kto jest inny od wszystkich albo po prostu samotny: nad wiek rozwinięty nastolatek, świeżo rozwiedziony policjant, nieśmiała studentka… Co naprawdę dzieje się we wnętrzu Slade House? Dla tych, którzy się tego dowiedzą, będzie już za późno…Idealny stan 15 marca
Bóg-Cesarz Kairominas jest panem wszystkiego, co go otacza. Pokonał wszystkich wrogów, zjednoczył cały świat pod swoimi rządami i opanował magię. Większość czasu zajmują mu potyczki z arcywrogiem, który wciąż próbuje najechać świat Kaia. Dziś jednak jest inaczej. Dziś Kai musi się udać na randkę. Zewnętrzne moce zmusiły go do spotkania z kimś, kto mu dorównuje – kobietą z innego świata, która osiągnęła równie wiele, co on. Co się stanie, kiedy najważniejszy mężczyzna na świecie zostanie zmuszony, by zjeść kolację z najważniejszą kobietą?

Legion 15 marca
Stephen Leeds jest całkowicie zdrowy na umyśle. To jego halucynacje są szalone.Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolnościach, który w ciągu zaledwie kilku godzin może opanować dowolną umiejętność, zawód lub dziedzinę sztuki. Niestety, by pomieścić całą tę wiedzę, jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi – Stephen nazywa ich aspektami – by zachować i uzewnętrzniać wszystkie informacje. Dokądkolwiek Stephen się udaje, towarzyszy mu drużyna wyobrażonych ekspertów, która udziela rad, interpretuje i objaśnia. Wykorzystuje ich do rozwiązywania problemów... nie za darmo. Ale jego umysł robi się nieco zatłoczony, a aspekty mają tendencję do życia własnym życiem. Kiedy pewna firma wynajmuje go do odzyskania skradzionego sprzętu – aparatu mogącego rzekomo robić zdjęcia przeszłości – Stephen pakuje się w przygodę, która zmusi go do udania się na drugi koniec świata i walki z terrorystami. To, co odkryje, może podważyć fundamenty trzech najważniejszych światowych religii i, być może, dać mu niezwykle ważną wskazówkę co do prawdziwej natury jego aspektów.

Biały piasek 15 marca
Nowa saga autorstwa Brandona Sandersona, pełna przygód i magii. Na planecie Taldain legendarni mistrzowie piasku ujarzmiają tajemne moce i w spektakularny sposób manipulują piaskiem. Kiedy w wyniku spisku zostają prawie wszyscy wymordowani, ostatni z nich, Kenton, otoczony przez wrogów, zawiera niespodziewany sojusz z Khriss – zagadkową kobietą z Cieniostrony, która skrywa własne tajemnice. Biały Piasek to kluczowy, wcześniej niepublikowany element rozrastającego się uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Tekst został zaadaptowany przez Rika Hoskina (Mercy Thompson), z rysunkami Juliusa Gopeza i kolorami Rossa Campbella. Imponująca nowa saga dla miłośników fantastyki i przygód łączy wspaniałą stronę wizualną z typowym dla Sandersona podejściem do systemów magii.Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.
Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.


Ambitny władca zostawia swojego bratanka na pewną śmierć i przejmuje jego ziemie. Uparty ojciec zmusza młodszego syna, żeby oddał swoją żonę starszemu bratu.Tajemnicza kobieta szuka pięciu ojców dla swoich dzieci.
Potężny kapłan ingeruje w sprawy sukcesji Lotosowego Tronu.
Oto wątki misternego arrasu utkanego z losów rozgrywających się na tle dzikiego lasu, eleganckiego dworu i krwawych pól bitewnych. Osadzony w mitycznej średniowiecznej Japonii, zamieszkanej przez wojowników, zabójców, zjawy i duchy opiekuńcze, "Władca ośmiu wysp" jest błyskotliwą powieścią, pełną dramatów i intryg, i zaledwie początkiem pasjonującej, epickiej przygody: "Opowieści o Shikanoko".Media Rodzina

Nowe wydanie leksykonu towarzyszącego serii o Harrym Potterze z przedmową J.K. Rowling (występującej jako Newt Skamander), zawierające sześć nieznanych dotąd zwierząt!Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń. Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii. Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…


Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Quidditch przez wieki. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne!

Baśnie barda Beedle’a to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica przestraszy i zachwyci zarówno mugoli, jak i czarodziejów.


Albatros

Strażak 1 marca
Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny. Gdy ludzkość pogrąża się w płomieniach i szaleństwie, na horyzoncie pojawia się tajemnicza i fascynująca postać: człowiek w brudnej, żółtej kurtce strażaka, noszący żelazny pręt. Szalony Strażak, przemierzający ruiny New Hampshire, zainfekowany Dragonscale, zdołał kontrolować w sobie ogień i używa go jak tarczy, broniąc ściganych, i broni, gdy mści się za skrzywdzonych. Harper musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie. Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!


Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


Na premiery jakich książek czekacie najbardziej? :)

32 komentarze:

 1. Moje konto chyba wystosuje niedługo jakąś notę protestacyjną. ;)
  Nie będę wymieniać, które z powyższych bo może poza "Strażakiem" chciałabym przytulić je wszystkie. Będę musiała jakoś sprytnie logistycznie to sobie wszystko poukładać. ;) :D

  No i gratuluję patronatu! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje również - ilość premier dosłownie zwala z nóg :D Teraz to na pewno będę musiał odchudzić moją biblioteczkę, by nowe pozycje się zmieściły :)
   Dziękuję!

   Usuń
 2. Z wymienionych czekam tylko na... 10 książek. Tylko ;P Idzie się załamać, bo ostatnio strasznie dużo ciekawych książek się pojawia.
  Najbardziej czekam oczywiście na Sandersonów, ale poza tym bardzo chętnie przeczytam: "Strażaka", "Mitologię nordycką", "Królestwo kanciarzy", "Cesarza ośmiu wysp", "Slade House", "Zakazane życzenie" oraz "Powstanie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzec jest zdecydowanie złym miesiącem. Tylko z Twojej listy chcę mieć 10 tytułów i raczej nie zdołam się powstrzymać. SQN, Mag i Media Rodzina doprowadzą mnie do bankructwa xD.
  Gratuluję patronatu :)
  U mnie świeża recenzja Śpiących gigantów.
  Pozdrawiam :)
  http://the-book-huntress-reviews.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzy pozycje od Media Rodzina już zamówione i opłacone, więc poszło z budżetu z lutego :)

   Usuń
 4. Godzinę temu skończyłam Mechanicznego, więc już moge spokojnie powiedzieć, że czekam na Powstanie. Gaimana na razie odpuszczam, stavleya mam w mniej konkretnych planach. Łukasz, a opis Idealnego stanu nie wydaje Ci się tandetny jak na Sandersona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam zatem na opinię - jestem ciekawy jakie na Tobie książka wywarła wrażenie :)
   Powiem Ci, że banalnie brzmiał opis Piasku Raszida, którego teraz czytam a humor, oryginalność powalają. Zobaczymy :)

   Usuń
  2. Jestem bardzo ciekawa recenzji i Twojej i Kamila, bo coś mi ta fabuła mocno nie pasuje...
   Mam dwie zaległe recenzje, Mechanicznego i Nigdziebądź, powinny się obie jeszcze w tym tygodniu pojawić ;) ALe Tregilis bardzo na plus!

   Usuń
 5. Najbardziej chyba czekam na "Zakazane życzenie", bo ta książka wydaje się być mega dziwna... czyli już mi się podoba XD "Baśnie Barda Beadl'a" to dla mnie priorytet, czuję straszną potrzebę, żeby to przeczytać.
  Pozdrawiam! http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest z pewnością bardzo oryginalna a pierwsze recenzje są bardzo pozytywne ;)

   Usuń
 6. "Slade House" wcisnęło się w moje oczy okładką, a opis książki równie kuszący. I kolejny tom od Lewandowskiego chyba musi w końcu sprawić, że raczę sięgnąć po pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od zeszłego roku na niego czekam a okładka jest jak zwykle świetna :)
   Będzie do wygrania u mnie cała trylogia, więc już zapraszam na konkurs :)

   Usuń
 7. O mamusiu, ile piękności... I to akurat w marcu, który szykuje się dla mnie wyjątkowo zakręcony i bez wolnego czasu... Takie prawdziwe must-have to: Gaiman, Hill, Mitchell, Trevis i jeszcze mam apetyt na te dodatki do HP... Jak żyć??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie ciężko i duuużo do czytania ;) Kwiecień przynajmniej w wydaniu MAGa oraz SQN będzie równie obfity :)

   Usuń
  2. No i czemu nie mogli takich zrobić stycznia i lutego, gdy siedzę i prawie nic nie robię? Wstręciuchy...

   Usuń
 8. Uświadomiłeś mi, że luty się już kończy ( przeleciał jak przez palce). A w marcu prawdziwy wysyp dobroci: Mitchell, Gaiman, Sanderson. Prawdziwa wiosna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też nie wiem kiedy minął cały styczeń i teraz luty - za dużo się dzieje i dni upływają. Mam nadzieję, że za oknem też niedługo będzie wiosna :)

   Usuń
 9. Marzec zapowiada się ciekawie, czekam na "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", "Quidditch przez wieki" i " Baśnie Barda Beadle'a " :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Absolutnie niesamowity miesiąc premier:) Coś czuję, że porządnie popłynę kasowo;) Trudno, wiosna idzie, trzeba jakąś dietę ustalić :P Kilka pozycji na szczęście już zamówiłam. Jak nie zdążę przeczytać, to chociaż przez jakiś czas pięknie będą wyglądać na półce. Gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam zamówione te trzy pozycje od Media Rodzina i jestem bardzo ciekawy jak będą dokładnie wyglądać :)
   Dziękuję!

   Usuń
 11. Ja czekam głównie na "Slade House" i "Powstanie" :3
  Pozdrawiam!
  Między sklejonymi kartkami

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto wspomnieć, że Stan Idealny będzie dostępny tylko w pakiecie z Legionem :)
  Zresztą, ten pierwszy to poniżej 100 stron, a Legion to dwie książki w jednym, co razem daje oszałamiające 200 stron.

  Biały Piasek jest... taki sobie. Mam na myśli stronę techniczną przeniesienia książki na medium graficzne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, faktycznie grzech nie zamówić tej limitowanej edycji Legion + Stan Idealny w bardzo atrakcyjnej cenie (no ale w sumie to przecież tylko 250 stron). Uderzyła mnie cena komiksu, Biały Piasek za 40 zł !? chyba sobie odpuszczę.
   P.S. Czy czytał ktoś książki Briana Staveleya? Warte zapoznania?

   Usuń
  2. Biały Piasek można dostać za niecałe 35 złotych i to nie jest jakoś dużo jak na 160 stron komiksu w kolorze i twardej okładce.

   Powiem więcej: to jest tanio. Nawet bardzo. Jak na komiksy, oczywiście.

   Usuń
 13. Ciekawe zapowiedzi. Gratuluję patronatów :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mitologia Nordycka już zamówiona i niedługo będzie gotowa do odbioru. Reszta jakoś średnio zainteresowała, no może poza Cesarzem Ośmiu Wysp - chociaż tu jestem raczej sceptyczny bo niestety, chociaż okres japońskiego średniowiecza wydaje się być bardzo wdzięcznym polem, to jakoś mariaże fantastyki z Japonią rzadko kiedy bywały strawne. Choć może po prostu jestem uprzedzony po "Takeshi"

  OdpowiedzUsuń
 15. Problem trzech ciał to może być dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszcze nie byłem na takim blogu jak ten. Wszystko jest tutaj idealnie napisane.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.