środa, 30 marca 2016

Zapowiedzi kwiecień 2016

Zgodnie z tradycją, kolejna już porcja ciekawych zapowiedzi, wybranych przeze mnie na miesiąc kwiecień. Zapraszam do przejrzenia a może znajdziecie coś ciekawego dla siebie! :)

Albatros

Reguła myśli 1 kwietnia
PORYWAJĄCA KONTYNUACJA BESTSELLERA „W SIECI UMYSŁÓW”
Po wydarzeniach na Ścieżce i po tym, jak dowiedział się, że jest tworem - komputerowym programem przeniesionym do ciała człowieka, Michael budzi się na Jawie, w obcym domu, w ciele nastoletniego Jacksona Portera. Kiedy w mieszkaniu pojawiają się ludzie Kaine'a, żeby zaprowadzić go na spotkanie z twórcą Doktryny Śmiertelności, Michael ratuje się dramatyczną ucieczką i postanawia odnaleźć jedynych ludzi, którym bezgranicznie ufa - Brysona i Sarę.
Jego pojawienie się w domu Sary rozpoczyna jednak serię nieszczęśliwych wydarzeń. Rodzice dziewczyny znikają w tajemniczych okolicznościach, Sara zostaje oskarżona o współudział w ich porwaniu, a Michael jest poszukiwany za przestępstwa związane z cyberterroryzmem. 

Marzenia i koszmary 15 kwietnia 
Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy uzupełniony jego osobistym komentarzem, w którym autor wyjaśnia źródła swojej twórczej inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie! 
Dziennikarz poszukujący sensacyjnego tematu do reportażu natrafia na ślad pilota-wampira, którego zagadkowe pojawienia się na odległych od siebie lotniskach są zawsze zwiastunami kolejnych morderstw... Podstarzały nauczyciel poświęca siedem lat życia, by w bardzo niecodzienny sposób zemścić się na zabójcy swojej żony... W gabinecie detektywa Umneya zjawia się tajemniczy gość twierdząc, iż Umney jest jedynie tworem jego pisarskiej wyobraźni... Czterdzieści lat po śmierci Sherlocka Holmesa doktor Watson wspomina zagadkę morderstwa, którą rozwikłał szybciej od swego sławnego przyjaciela...

Amber

Atlas Śródziemia 21 kwietnia
Piąte wznowienie słynnego przewodnika po świecie Tolkiena
Wszystkie krainy Władcy Pierścieni, Hobbita i Silmarillionu. Pola bitew, zamki, warownie, trasy wędrówek najsłynniejszych tolkienowskich bohaterów: Bilba, Froda i Drużyny Pierścienia.
Wspaniałe przejrzyste mapy przedstawiające w najdrobniejszych szczegółach każdą część tolkienowskiego świata.
KAREN WYNN FONSTAD to uznana amerykańska kartograf, autorka wielu map i atlasów wyimaginowanych światów stworzonych przez wielkich twórców fantasy.
Siedem Królestw Westeros - przewodnik turystyczny 21 kwietnia
Oparty w całości na cyklu Pieśń lodu i ognia George R. R. Martina przewodnik został stworzony z myślą o tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej, niż pokazuje serial.
Gwarne miasta, wspaniałe zabytki starożytności, ośnieżone szczyty łańcuchów górskich: Siedem Królestw Westeros to kuszący kierunek dla podróżników. I powód, dla którego w ciągu wieków tak wielu najeźdźców przekraczało Wąskie Morze.
Pełne informacji i ciekawostek spojrzenie na historię Siedmiu Królestw – dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej.
Uwaga! Fani serialu HBO nie muszą obawiać się spojlerów…


Fabryka Słów

Na skraju strefy 15 kwietnia
„Broniąc granic Strefy bronisz wszystkich obywateli Ojczyzny”
Wojskowa kompania karna na skraju strefy to nie miejsce dla mięczaków. Ale sprawy naprawdę komplikują się kiedy sierżant leży na biurku z przestrzeloną głową i pistoletem w ręce. Plutonowy Petrenko , który go znalazł wypił szklankę wódki, zanim do niego dotarło , że wdepnął w niezłe gówno. Wtedy jeszcze nie wiedział w jakie. Ucieczka w Zonę, w rocznicę wybuchu reaktora to nie jest najlepszy pomysł, ale jeśli do ciebie kumple strzelają właściwie nie masz wyjścia.
Prawdziwa historia ze świata S.T.A.L.K.E.R.A jakiej nie powstydziliby się najlepsi autorzy. Anomalie, bandy mutantów, zaginiony pociąg i cerkiew w środku zony pełna wyznawców, to tylko początek tej opowieści. Karabin w dłoń , granat do kieszeni i w drogę.

MAG

Luna: Nów 13 kwietnia
Po misternie utkanych fabułach z intrygującym spojrzeniem na przyszłość krajów takich, jak Indie, Brazylia i Turcja, Ian McDonald zwrócił się ku Księżycowi. Luna to wciągający thriller o pięciu rodzinnych korporacjach uwikłanych w zaciętą walkę o hegemonię nad surowym księżycowym środowiskiem. Na Księżycu bardzo łatwo zginąć, ale dzięki bogactwu jego złóż równie łatwo się tu dorobić. To fantastyka, która idealnie przemówi tak do fanów Kima Stanley’a Robinsona, jak Kena Macleoda.
Ten pierwszy tom z planowanych dwóch zrobi z Księżycem to samo, co Rzeka Bogów z Indiami, a Dom Derwiszy z Turcją – odmaluje barwną, intensywną, nadzwyczajną, a jednocześnie wiarygodną przyszłość.


Peryferal 13 kwietnia
Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie ją na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Jej brat, Burton, eksmarine ze skromną rentą za neurologiczne rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej przygodówki. Dziwnej, bardzo dziwnej.
Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Willa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt.  Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy chiński serwer, którym informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo.  W grze? Wirtualne? A może jednak nie?


Ostateczny argument 27 kwietnia
„Ostateczny argument” autorstwa Joe’go Abercrombie jest ostatnim tomem trylogii "Pierwsze prawo".
Główny bohater Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Poprzysiągł sobie, że będą o niej kiedyś rozprawiać i zapisze się ona na kartach historii. Na Północy kraju szaleje wojna. Tylko jeden człowiek może powstrzymać Króla Północy – jego dawny przyjaciel i dawny wróg.
Przyszła pora, by Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta prowadzi zupełnie inną wojnę. Potajemną walkę, w której nikt nie może czuć się bezpieczny i nikomu nie można ufać. Niegdyś był mistrzem fechtunku, ale te dni odeszły w przeszłość. Na szczęście dla niego szantaż, groźby i tortury nie straciły nic ze swej skuteczności.

Żałobne opaski 27 kwietnia
Ciąg dalszy opowieści znanej ze "Stopu prawa" i "Cieni tożsamości", dziejącej się w fantastycznym odpowiedniku dziewiętnastowiecznej Ameryki.
"Żałobne Opaski" to mityczne metalmyśli należące do Ostatniego Imperatora, wedle opowieści obdarzające posiadacza wszystkimi mocami, jakie miał do dyspozycji władca sprzed stuleci. Mało kto wierzy w ich istnienie. Oto jednak badacz kandra powraca do Elendel z rysunkami, które przedstawiają Opaski, jak również zapiskami w nieznanym języku. Waxillium Ladrian wyrusza na południe, do miasta Nowy Seran, by zbadać tę sprawę. Po drodze napotyka wskazówki, dzięki którym zaczyna w końcu rozumieć prawdziwe cele wuja Edwarna i tajnej organizacji zwanej Kręgiem.Prószyński i S-ka

Goście 5 kwietnia
„Goście” to ostatni tom trylogii o chłopcu, który posiada niewytłumaczalny dar widzenia ludzkiej przeszłości.
W pierwszym tomie Rigg połączył siły z innym równie utalentowanym nastolatkiem, by odnaleźć siostrę i zrozumieć, na co naprawdę go stać. W drugim – stanął przed zadaniem odczytania ścieżek przeszłości przed przybyciem nieznanych Niszczycieli, zamierzających unicestwić życie na jego planecie. Trzeci, finałowy tom to monumentalne widowisko, w którym następuje spełnienie wszystkich dotychczasowych wątków, a Rigg musi przekroczyć granice własnych możliwości i odbyć podróż nie tylko na inne planety, ale i w inne czasy, od pradziejów ludzkości po koniec ziemskiej cywilizacji, by uratować dwa światy i na zawsze zakończyć wojnę.


Rebis

Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek. Klasyka literatury postapokaliptycznej!
Ta wojna właśnie się zaczyna!
Niedaleka przyszłość.
W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem. Jego twarde rządy dają nadzieję na przyszłość, a największą ambicją jest stworzenie nowej, rozciągającej się od morza do morza, Rzeczypospolitej.

Sine Qua Non

Królowie Dary 27 kwietnia (prapremiera na Pyrkonie 8-10 kwietnia!)
Definicja sprawiedliwości zmienia się w trakcie trwania rewolucji!
Długo wyczekiwana seria Kena Liu nareszcie w Polsce!
Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne.
Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości.

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.


W kwietniu na pewno przywędrują do mnie z tego zestawienia Żałobne opaski, Atlas Śródziemia oraz Kólowie Dary. Zwłaszcza pierwszej i trzeciej niesamowicie nie mogę się doczekać! A Wy na jakie książki czekacie? :)

18 komentarzy:

 1. Idzie się załamać, tyle ciekawych nowości. Jeśli chodzi o "Regułę myśli" to chętnie bym przeczytała, ale nie aż tak, aby kupować tę książkę. Pierwszy tom był taki sobie, ale zakończenie wgniotło w fotel i ta druga część kusi ;) Poza tym "Peryferal" brzmi intrygująco, dlatego zapewne kiedyś sięgnę. No i Sanderson, którego tradycyjnie muszę mieć. Biorę wszystko w ciemno jego autorstwa. Utknęłam przed drugim tomem, ale co tam i tak zakupie szósty ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie - miesiąc w miesiąc kilkanaście pozycji by się znalazło jeśli nie do posiadania to chociaż do przezczytania :D
   Mnie ciekawi ta nowa seria Dashnera - z jednej strony Więzień Labiryntu nie zrobił na mnie wrażenia, ale z drugiej chętnie bym zobaczył jak sobie radzi.
   Sandersona to ja mam na bieżąco wszystko co MAG ostatnio wydaje - zarówno w kupowaniu i czytaniu. Żałobne opaski pewnie kupię zaraz po premierze, bo będzie to tuż przed majówką :)

   Usuń
 2. Aż trzy książki mnie interesują, a już trzy inne mam zamówione na kwiecień. Ostatnimi czasy coraz częściej sięgam po nowości i staram się to godzić z lekturami, które czekają od dawna na zakup i przeczytanie. Przewodnik turystyczny po Westeros z chęcią obejrzałabym sobie w księgarni i wtedy zdecydowała, czy kupuję. Atlas śródziemia chcę bardzo, Królowie Dary wyglądają dosyć, hm, może nie nowatorsko, ale jest w tej koncepcji jakaś świeżość. I było już głośno jakiś czas temu o tym, że książka ma się u nas pojawić, więc tym bardziej mnie ciekawi. Ale chyba pójdzie na majową listę zakupów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tak samo. Przy czym nowości staram się czytać w pierwszej kolejności, a później zaległości :)
   Przewodnik wrzuciłem bardziej dla ciekawostki - musiałbym go obejrzeć w księgarni, aby zobaczyć czy w ogóle warto. Choć mam niejasne przypuszczenia, że dużo więcej niż w Świat lodu i ognia nie dowiem się o Westeros.
   Królowie Dary już są u mnie i myślę, że po weekendzie będą przeczytani i zrecenzowani to się okaże :)

   Usuń
  2. I co, mam Ci teraz zazdrościć, że masz Królów? :P
   No ja właśnie mam tak samo z tym przewodnikiem, co prawda Świata LiO jeszcze nie czytałam, ale tam jest naprawdę dużo zawarte, więc nie wiem co jeszcze możnaby wrzucić do tego przewodnika.
   No ja właśnie nie zawsze wyrabiam się z nowościami, ale z drugiej strony po co się na nie rzucać, skoro się nie chce ich od razu czytać? :P W kwietniu chyba po prostu zrobię sobie odwyk, co prawda zamówiłam już trzy książki, ale do tego się ograniczę...

   Usuń
  3. Nie, za to będziesz mogła niedługo przeczytać ich recenzje :D Ba nawet powiem Ci, gdzie będzie można ich dużo wcześniej zamówić :D
   Zawsze będzie więcej nowości i zaległości niż przeczytanych książek :)

   Usuń
  4. O proszę, to czekam z niecierpliwością ;) Jestem ciekawa, czy to faktycznie taka super niesamowita książka rangi bestsellera, czy znów tylkod obry marketing.

   Usuń
  5. Powiem Ci, że coś musi być na rzeczy. Jeśli facet pisze chociaż w połowie tak dobrze powieści jak opowiadania to wyjdzie z tego co najmniej dobra książka :)

   Usuń
 3. Atlas Śródziemia i przewodnik po Westeros mogą być ciekawe. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atlas na pewno kupię - uwielbiam mapy i bez nich książka to nie to samo :D

   Usuń
 4. Kena Liu chcę mocno, zakochałam się w jego opowiadaniach.^^
  No i rzeczami od Maga bym nie pogardziła (może poza Abercrombiem).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dzisiaj zabiorę się za nie - mam 3 papierowe i 2 elektroniczne egzemplarze NF z jego opowiadaniami to sprawdzę :D A później powieść, bo dzisiaj do mnie dotarła :)
   Ja bym książkami od MAGa nie pogardził wszystkimi i to tak z 10 lat w tył nawet z pewnymi wyjątkami :)

   Usuń
  2. Osobiście polecam "Papierową menażerię". Niby nic, ale strasznie mnie poruszyła.:)

   Usuń
  3. Akurat tego numeru NF nie mam z tym opowiadaniem. Za mną lektura 4 już i nie powiem bardzo fajne - ma facet talent :D

   Usuń
 5. Na pewno King, Sanderson, Mc Donald. Nad Szmidtem się zastanawiam, dzisiaj byłam na spotkaniu literackim z jego udziałem, świetnie opowiada, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Shmidta czytałem jedną książkę o zombie - Szczury Wrocławia i nie powiem fajnie pisze, nawet ją tutaj recenzowałem :) Lubię tematykę postapokalipsy a on w większości na tym się skupia, ale co chwila coś innego i tak nie ma kiedy ;)

   Usuń
 6. Wydawnictwo MAG jak zwykle wymiata :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie podlega dyskusji! Mógłbym w ciemno brać prenumeratę w postaci wszystkiego co wydają i myślę, że mało które książki by mi nie przypasowały :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.