czwartek, 24 marca 2016

Twoja niezwykła podróż - kolorowanka [przedpremierowo]

Kolorowanki dla dorosłych niewątpliwie opanowały Polskę na dobre. Gdzie się nie ruszymy na półkach znajdziemy przynajmniej kilka, jeśli nie nawet kilkanaście nowych pozycji. Są to zarówno małe książeczki, jak również większe z dużą liczbą drobnych szczegółów. Jednakże większość z nich jest oparta na zwierzętach, motywach roślinnych, ornamentach, tatuażach, czy inspirowane filmami lub serialami - np. Harrym Potterem, czy Grą o tron. Nie było jak dotąd żadnej kolorowanki, która byłaby poświęcona miejscom jako takim. Oczywiście mogę się mylić. Tę lukę idealnie wypełniło wydawnictwo SQN z kolorowanką Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie.

W kolorowance znajdziemy aż 100 arkuszy do pokolorowania - w dużej mierze są one na jednej stronie, ale znajdziemy i takie na znajdujące się na obu stronach. Znalazły się tutaj takie miejsca jak Wielki Kanion, Akropolis, Wielka Rafa Koralowa po Akropolis, Wielki Mur Chiński, Tadź Mahal, Sagradę Familię, Wyspy Galapagos, Dolinę Królów, Park Narodowy Yosemite i wiele innych… Praktycznie wszystkie najważniejsze i najbardziej znane miejsca na świecie!

Każdy z rysunków został przygotowany z niezwykłą dbałością o szczegóły w oparciu o rzeczywiste miejsca - są one pełne szczegółów, niekiedy nawet bardzo małych. Dla mnie najlepszym elementem kolorowanki jest to, że mogłem ją dowolnie pokolorować. Wielki Kanion jest zbyt mało kolorowy, albo Tadź Mahal? Żaden problem - mogą być jakie tylko zechcecie! To daje pole naszej wyobraźni a efekty są niesamowite! Nie warto przejmować się i trzymać sztywno rzeczywistości, tylko stworzyć własną wersję znanego miejsca na Ziemi - wtedy rysunki wyglądają niesamowicie!

Chcecie dowiedzieć się czegoś na temat danego miejsca z kolorowanki? Żaden problem! Na samym końcu zostały bowiem umieszczone krótkie opisy każdego z miejsc. Dzięki temu nie musimy samemu wyszukiwać tych informacji i tracić cennego czasu, który można poświęcić na kolorowanie. Dlatego też bardzo ten element przypadł mi do gustu i nieraz podczas kolorowania sięgałem po zawarte tam opisy w celu poznania co przedstawia dana karta.

Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie to kolorowanka pełna szczegółów, pięknych miejsc z ogromną dbałością o detale. Zapewni ona dziesiątki godzin miło spędzonych na kolorowaniu jak i odkrywaniu wspaniałych miejsc! A przy tym wielu z Was na pewno na nowo odkryje w sobie żyłkę do podróżowania i kto wie może ta kolorowanka zainspiruje kogoś do podróży życia? Polecam!

Za możliwość pokolorowania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non!

Tytuł: Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie.
Autor: Lonely Planet
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 30.03.2016
Liczba stron: 128

ISBN: 9788379246267

8 komentarzy:

 1. Mnie ta kolorowanka niesamowicie zauroczyła. :) Zamierzam w przyszłości sięgnąć po kolejne twory tego typu, fantastyczna zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fanem kolorowanek dla dorosłych jest u mnie w domu moja córka. Faktycznie są wymagające i trzeba poświęcić na nie trochę czasu. Tych dla dzieci już nie chce, za łatwe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj sama, ale taką dla dorosłych - niesamowita frajda! :D

   Usuń
 3. Niedługo kredki Ci się skończą. :D Kolorowanka ciekawa, ale akurat do tej mnie nie ciągnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to krótkie są najlepsze! Te nowe co mam to takie kiepskie, może to też kwestia ceny jaką zapłaciłem za nie :)

   Usuń
 4. Jedno zdjęcie! Istne szaleństwo. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie miałem zbyt wiele czasu na kolorowanie :P Moja poczta przetrzymała paczkę przez tydzień, ponieważ nie dostarczyli mi awizo, tylko powtórne awizo po tygodniu...

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.