piątek, 26 lutego 2016

Zapowiedzi marzec 2016

Luty powoli dobiega końca, więc przyszedł czas na marcowe zapowiedzi. Jest ich bardzo dużo, dlatego myślę, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie :)
Postanowiłem zrezygnować z osobnego komentarza dla każdej pozycji - moim zdaniem zbyt wielki chaos to wprowadzało. Jeśli ktoś ciekawi dlaczego tą, a nie inna książkę zamieściłem w zapowiedziach, to zapraszam do dyskusji. 
Dla mnie pozycją obowiązkową do kupienia jest kolejna książka Sandersona - już nie mogę się doczekać konynuacji Stop prawa!. Pozostałe są interesujące, ale nie wiem czy jakąś jeszcze zakupię, po bogatych zakupach w lutym :)

Zysk i S-ka

Pożar 28 marca
Twierdzili, że to niemożliwe, by Mściciel zabił potężnego Epika, a przynajmniej nikomu się to dotąd nie udało. Jednak Stalowe Serce, niezwyciężony, nieśmiertelny, niepokonany, jest martwy. I zginął  z ręki  Dawida Charlestona.
Wyeliminowanie Stalowego Serca miało uczynić życie prostszym i znośniejszym. Zamiast tego David uzmysłowił sobie, że ma coraz więcej pytań. Fundamentalnych. I nie ma nikogo w Newcago, kto mógłby mu udzielić na nie odpowiedzi.
Babilar odrestaurowano, stara część  Manhattanu ma duży potencjał pod rządami  tajemniczego Epika o imieniu Regalia. David jest pewien, że w tym nowym Babilarze znajdzie odpowiedzi na dręczące go pytania. Także na temat Megan, czyli Pożaru, Epika o nadnaturalnych mocach, który przeszedł na stronę Mścicieli, by walczyć ze złem…

Insignis

Prawo do użycia siły 2 marca
W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium gnieżdżą się i wegetują niedobitki ludzkości. Oczekują pomocy, którą zdolni są im przynieść tylko stalkerzy, bo tylko oni posiadają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny.
Stalkerem nikt się nie rodzi, stalkerem się zostaje. A może trzeba się nim także urodzić? Zwłaszcza jeśli dowódcą twojego Schronu jest pułkownik specnazu GRU, wokół rozciągają się radioaktywne ruiny pełne krwiożerczych mutantów, a sąsiad aż się rwie, by strzelić ci w plecy… Jeśli każdego dnia musisz walczyć o życie: swoje, swoich bliskich, przyjaciół… nadzieję pokładając tylko w wiernym wintoriezie, wypróbowanym w niezliczonych potyczkach partnerze i szczęściu.Echo zgasłego świata 2 marca
Echo zgasłego świata to kolejny zbiór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.
Tworzą go teksty nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Insignis i portal metro2033.pl. Jest już trzecią, po zbiorach W blasku ognia i Szeptach zgładzonych, antologią amatorskiej twórczości polskich miłośników postapokalipsy. Ewenementem na polskim rynku wydawniczym jest to, że fanowską twórczość wydajemy drukiem w takim samym, bestsellerowym nakładzie, jak regularne tomy serii Uniwersum Metro 2033.Albatros

Bezsenność 25 marca
Ralph Roberts cierpi na bezsenność. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi – wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich „aury”, a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Derry (miasteczko, w którym mieszka) jest podzielone w związku z powstaniem szpitala, „centrum opieki”, w którym dokonuje się m.in. zabiegów aborcji. Niepokoje inspirują zrzeszeni w „ProLife” obrońcy życia nienarodzonych dzieci. Na czele
ruchu stoi człowiek obłąkany, sadysta skazany za znęcanie się nad własną rodziną. Planuje on zamach na centrum i zgładzenie przebywających tam ludzi. Jest wśród nich chłopiec, w którego rękach spoczywa los wszechświata. Tylko Ralph, dzięki swoim niezwykłym zdolnościom, postrzegania może go ocalić...


Wejść między lwy 9 marca
Rok 1982. Do Afganistanu okupowanego przez wojska sowieckie przybywa Jean-Pierre Debout, francuski lewicowy ideowiec by pod przykrywką pracy lekarza na bieżąco informować KGB o dostawach broni i leków z terenu Pakistanu. Wskutek jego donosów dochodzi do masakry jednego z oddziałów partyzanckich. O pracę dla Rosjan nie podejrzewa go nikt oprócz żony Angielki Jane. Sytuacja zmienia się, gdy w ten sam rejon trafia z misją szkolenia rebeliantów niegdysiejszy przyjaciel Jean-Pierre&a, kiedyś kochanek Jane, agent CIA Ellis Thaler. Dawna miłość wybucha z nową siłą, a rozgrywka polityczna między mężczyznami staje się również rywalizacją o uczucie pięknej kobiety.


Galeria Książki

Władcy dinozaurów 16 marca
Raj – świat powołany do życia przez Ośmiu Stwórców, którzy toczą w nim gry władzy i namiętności – jest rozległą, różnorodną, a często okrutną krainą. Zamieszkują go ludzie, a wraz z nimi psy, koty, fretki, kozy i konie. Jednak w tym świecie dominują dinozaury: dzikie i śmiertelnie niebezpieczne, ale też wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe, a nawet do prowadzenia wojen. Ogromni roślinożercy, jak brachiozaury, straszliwi drapieżcy allozaury oraz budzące największy strach tyranozauru. W morzach pływają gigantyczne jaszczury. Ptaki (niektóre wyposażone w zęby) dzielą niebo z latającymi gadami, od małych jak nietoperze roślinożerców aż po majestatyczne i śmiertelnie groźne smoki.


Rebis

Ucieczka z raju 15 marca
Kontynuacja Łatwo być bogiem
Połowa dwudziestego czwartego stulecia. Ludzkość po skolonizowaniu niemal dziesiątej części Ramienia Oriona trafia w końcu na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Stawką jest nie tylko podbój nowego terytorium, ale też fizyczne unicestwienie wroga..
Na jednej z ewakuowanych pośpiesznie planet zrehabilitowany kapitan Święcki toczy swoją prywatną wojnę o ocalenie jak największej liczby ludzi. Kolonia na Delcie Ulietty kryje jednak o wiele większą tajemnicę, która być może pozwoli odmienić losy całej wojny.MAG

Nim zawisną 2 marca
Jak bronić miasta, które jest otoczone przez wrogów i infiltrowane przez zdrajców, kiedy sojusznikom nijak nie możesz zaufać, a twój poprzednik przepadł bez śladu? Nawet oprawca miałby ochotę uciec jak najdalej (gdyby tylko mógł poruszać się bez laski), a inkwizytor Glokta musi poznać odpowiedzi, zanim gurkhulska armia załomocze do bram.
Północni przekroczyli granicę Anglandu i szerzą spustoszenie w tej mroźnej krainie. Książę Ladisla jest gotowy odeprzeć ich i zyskać wieczną chwałę… Ma tylko jeden problem: najgorzej uzbrojoną, najgorzej wyszkoloną i najgorzej dowodzoną armię na świecie.
Tymczasem Bayaz, Pierwszy Wśród Magów, prowadzi grupę odważnych poszukiwaczy przygód na wyprawę wśród ruin przeszłości. Kobieta powszechnie znienawidzona na Południu, mężczyzna budzący największą zgrozę na Północy i najbardziej egoistyczny młodzik w Unii to dość niezwykła zbieranina. Razem mogliby jednak stworzyć zabójczą kompanię – gdyby nie fakt, że serdecznie się nie cierpią.
Odkrywanie prastarych tajemnic. Krwawe bitwy, zwycięskie i przegrane. I przebaczenie dla zajadłych wrogów – jednak nie wcześniej, nim zawisną.

Elendel przeżywa rewolucję przemysłową – miasto spowijają dymy z kominów elektrowni, automobile wypierają powozy, a wśród robotników i najbiedniejszych mieszkańców slumsów zaczynają się niepokoje. A kiedy na przyjęciu urządzonym przez brata gubernatora ginie on sam i wszyscy jego goście – arystokraci, ale również osławieni kryminaliści – miastu zaczyna grozić chaos.
Znani ze "Stopu prawa" stróż prawa Waxillium Ladrian, jego przyjaciel Wayne i błyskotliwa Marasi podejmują śledztwo, nie wiedzą jednak, że przyjdzie im stawić czoło potężnemu przeciwnikowi wykorzystującemu starożytną sztukę Hemalurgii – oraz skonfrontować się z własną przeszłością. Całe szczęście nie są osamotnieni, gdyż w walce mogą liczyć na pomoc samego Harmonii.

Sine Qua Non 

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…


Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie.  30 marca
Dzięki tej kolorowance poznasz 100 najwspanialszych miejsc na Ziemi wybranych przez ekspertów Lonely Planet – znanych z najlepszych przewodników na świecie. Od Wielkiego Kanionu po Alhambrę, od Wielkiej Rafy Koralowej po Akropolis, przez Wielki Mur Chiński, Tadż Mahal, Sagradę Familię, Wyspy Galapagos, Dolinę Królów, Park Narodowy Yosemite i jeszcze więcej... Wszystkim tym zapierającym dech w piersiach miejscom warto poświęcić kilka chwil. Daj się ponieść wyobraźni i pokoloruj je tak, jak tylko zapragniesz. Twoja niezwykła podróż to gwarantowany trening kreatywności i skupienia, a także okazja do uwolnienia wewnętrznego zamiłowania do wędrówek, które drzemie w każdym z nas.

Książkę można zamawiać już na stronie Empiku.


Fabryka słów

Komornik 16 marca
Nadchodzi Koniec. Ale taki w cholerę prawdziwy, biblijny. Ziemia zatrzymuje się, gwiazdy spadają, woda zamienia się w krew. Umarli wstają z grobów, otwiera się otchłań. Państwa upadają, brat powstaje przeciw bratu, a dzieci podnoszą rękę na rodziców. Widać, że lada chwila świat spłonie.
Tylko że coś w systemie nie zaskoczyło. Generalnie, zasadniczo i pobieżnie: zamiast bomby termojądrowej wychodzi fajerwerk.
Bo ludzi jest dużo za dużo, o wiele więcej, niż gdy święty Jan spisywał ostatnie wersety swego dzieła. Technologia poszła mocno naprzód, więc przed rydwanem jeźdźca Apokalipsy można uciec, pedałując na rowerze. O dziwo, w ogóle nikt nie chce umierać, nawet jeśli plakaty i ulotki reklamowe obiecują Życie Wieczne w jaskrawych barwach pasteli. 

Żelazna wojna 30 marca
"Gdybyśmy tylko byli kowalami własnego losu, a nie byli zdani na łaskę jakiegoś innego kowala, który kuje go za nas."
Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę. 
Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu rzymskiej inwazji, stają przeciw sobie, a Maidun jawi się im, jako łatwy cel. 
Szpiedzy Lowy przenikają do Galii. Odkrywają brytyjskich druidów na usługach Rzymian i spotykają charyzmatycznego generała - Juliusza Cezara. Na lojalności pojawia się rysa.
War is coming. Kto zapłaci jej cenę?


Vesper

Survival. Wielki podręcznik 9 marca
Podręcznik survivalowy za pośrednictwem wielu różnych sytuacji walki o przetrwanie przekazuje najważniejsze sposoby utrzymania się przy życiu w nawet najbardziej niekorzystnych sytuacjach, w tym między innymi: jak zbudować schronienie, upolować jelenia, odeprzeć napastników, uciec z niewoli albo opatrzyć poważną ranę.
Należy jednak ostrzec, że przy uczeniu się tych technik survivalowych niezbędna jest pewna ostrożność. Nie należy polegać wyłącznie na wiedzy książkowej – dobrze jest odbyć profesjonalne szkolenie prowadzone przez specjalistów survivalowych i poświęcić sporo czasu na ćwiczenie nabytych umiejętności w realistycznych sytuacjach. Najważniejszym słowem jest tu „realistycznych”. Jeżeli wielokrotnie ćwiczysz scenariusze, w których działasz pod dużą presją, masz spore szanse, że kiedy staniesz w obliczu autentycznego zagrożenia, nie ogarnie cię psychiczny paraliż. Zwróć też uwagę, że specjaliści nigdy nie uważają się za niezniszczalnych – przyroda i okoliczności zawsze mogą cię pokonać, jeżeli okażą się wystarczająco potężne.


Wydawnictwo WAB

Tolkien przedstawiony przez Carpentera jest człowiekiem z krwi i kości: z pasją bada i tworzy nowe języki, w roztargnieniu sprawdza prace studentów, a wieczorami chadza na piwo z C.S. Lewisem i innymi tzw. „Inklingami”. Carpenter sięga do dzieciństwa Tolkiena, spędzonego na południu Afryki, a następnie śledzi dalsze losy chłopca: stratę rodziców, okopy I wojny światowej, aż do poznania przyszłej żony Edith i zamieszkania w Oksfordzie. Znakomita książka, dająca poczucie realnego obcowania z kultowym autorem.

Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw lub lubimyczytac.pl.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.

16 komentarzy:

 1. Dowiedziałam się niedawno o biografii Tolkiena, ale w marcu jej nie kupię, będzie zasilała szeregi z długiej listy zakupów... Za to czaję się na Władców dinozaurów, o których wiem już chyba od prawie miesiąca no i na drugie wydanie Słów światłości. DObrze, że tak szybko puszczą to nowe wydanie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przed kilkoma dniami, ale mam stare wydanie, więc nie będę tego kupował :)
   Mnie kusiło by wymienić mój egzemplarz Słów Światłości, ale stwierdziłem, że to bez sensu :)

   Usuń
  2. No trochę tak, bo przecież wielkich zmian tam najpewniej nie poczyniono, może jakaś kosmetyka tylko ;) Czytać pewnie i tak będę na wakacje, a wcześniej może zabiorę się jeszcze za Ostatnie imperium Pana S. I o ile mnie pamięć nie myli Biografię Tolkiena tez masz, nie?

   Usuń
  3. To są jakieś niewielkie zmiany w kilku scenach, plus pewnie lepiej napisane kilka zdań. Mam nadzieję, że MAG opublikuje jakąś listę zmian dla posiadaczy pierwszej wersji :)
   Tak mam, to poprzednie wydanie też w twardej oprawie, ale jeszcze go nie czytałem :)

   Usuń
  4. Ja sobie i tak nie porównam, bo brak mi czasu i pieniędzy na zdobywanie obu wersji SŚ dla samego porównania. Ale jestem ciekawa, w jakim kierunku pójdzie akcja, najbardziej mi na wątku Shetha zależy, ale podobno i tak nie wiele więcej o nim będzie w SŚ.

   Usuń
  5. Niewiele go będzie, ale nie będziesz zawiedziona, zwłaszcza końcówką :D
   Zmiany istotne są bodajże dwie i chyba obie pod koniec książki właśnie. Myślę, że gdybyś czytała jedną wersję po drugiej mogłabyś nie wyłapać różnic, oprócz tych 2 najistotniejszych :)

   Usuń
 2. Ja oczywiście czekam na "Władców Dinozaurów", bo już w zeszłym roku postanowiłam, że muszę to przeczytać i koniec.;) Z Twoich to jeszcze Sanderson, ale to bardziej z poczucia obowiązku. Za to dodałabym nowe "Skrzydła ognia", nową powieść Agnieszki Hałas i "Bratobójców" Jaya Kristoffa.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mógłbym tutaj dodać jeszcze 3 razy tyle pozycji i wciąż by czegoś zabrakło :)

   Usuń
 3. "Bezsenność" to mój zdecydowany faworyt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam za dużo książek Kinga do przeczytania w domu, dlatego tylko umieściłem informację o książce :)

   Usuń
 4. ,,Władcy Dinozaurów" muszą trafić do mojej biblioteczki. Historia wydaje się bardzo intrygująca, no i co najważniejsze, będą w niej dinozaury, którymi strasznie się interesowałam kilka lat temu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ta książka również mocno ciekawi, ale boję się że wyjdzie to dość kiczowato i dziwnie ;) Pewnie poczekam na recenzje zanim pomyślę o tej pozycji :)

   Usuń
 5. Najbardziej interesują mnie "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavernder" i "Żelazna wojna". Po "Cienie tożsamości" też na pewno kiedyś sięgnę, ale jeśli chodzi o "Ostatnie Imperium" mam sporo do nadrobienia :)
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ciekawi ten cykl od Fabryki Słów, ale mam za dużo rozgrzebanych cykli, za dużo nowości, które czekają na półce na przeczytanie by dodawać kolejne sobie :)

   Usuń
 6. Nikt nie czeka na Abercrombiego? Tak w zasadzie to z listy interesuje mnie tylko własnie "Nim zawisną".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekałem na Pół wojny, które już mam na półce. Ten cykl jeszcze przede mną :)

   Usuń

Dodając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności bloga.