Wakacje dobiegają końca, podobnie jak piękna i słoneczna pogoda. Niemniej jednak jesień zapowiada się niezwykle bogato w interesujące tytuły, więc jest to pewne pocieszenie. Na tę chwilę znalazłem aż jedenaście książek, które chcę przeczytać lub posiadać w swojej biblioteczce (kontynuacje serii, które zacząłem czytać, a jeszcze nie miałem czasu skończyć, ulubieni autorzy, wydanie w twardej oprawie a nie miękkiej itp). A jak u Was? :)
Mag
Epoka Diamentu - Neal Stephenson - 5 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh_afMDpe9gyj7pyJu9kfYTm5UBYCEaSUUCB6C2QU9LRgSaKG_dt-9-JGW9s38IoS-cMKvxt3NqZXOOdoCgdss7Q_KZFWam2VyWtTAK5xs4PCiueQv1HYvWUfrwxz-xHAZpGhzSL7Sc8W_f/s200/3899906388138.jpg)
Kiedy John Hackworth po raz pierwszy dopuścił się przestępstwa, nawet nie zdawał sobie sprawy, co zapoczątkował i w jak gęstą sieć intryg się wplątał. W świecie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, gdzie domowe kompilatory materii potrafią stworzyć niemal każdy żądany przedmiot, rozwój techniki determinuje los jednostki. O sile decyduje przynależność do grupy i umiejętność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje. Ale świat ten skazany jest na zagładę. Jego przyszłość znalazła się w rękach małej dziewczynki, która przypadkowo weszła w posiadanie pewnej wielce istotnej księgi...
Cesarstwo popiołów - Anthony Ryan - 5 września
Armia Białego smoka na całym świecie zbiera krwawe żniwo. Po jej przejściu zostają zgliszcza. Od jej ostrzy zginęły tysiące niewinnych, a na tym z pewnością nie koniec. Tylko dawny drobny złodziejaszek Claydon Torcreek, znakomita tajna agentka Lizanne Lethridge i garstka ich przypadkowo dobranych sprzymierzeńców stoją pomiędzy furią Białego i końcem świata. Aby ocalić przyszłość, muszą zagłębić się w przeszłość i rozwikłać prastarą tajemnicę, która - być może - na dobre odwróci losy wojny. Wielkie armie spotkają się w licznych bitwach, a wiekowe sekrety zostaną ujawnione w "Cesarstwie popiołów", ekscytującym zakończeniu cyklu Anthony'ego Ryana "Draconis Memoria".
Zawiść - John Gwynne - 19 września
Młody Corban z zazdrością przygląda się, jak chłopcy stają się wojownikami i wdrażają się w rzemiosło wojenne. Marzy o chwili, gdy sam ujmie miecz i włócznię, by bronić ziem swego króla. Ów dzień nadejdzie jednak zbyt wcześnie, a Corban pozna prawdziwą cenę odwagi dopiero, gdy straci swych bliskich. Ziemie Wygnanych mają za sobą burzliwe dzieje. Przed setkami lat ludzie zwarli się w straszliwej wojnie z olbrzymami, a ziemia pociemniała od rozlanej krwi. Klany olbrzymów zostały ostatecznie rozbite, lecz ich zrujnowane fortece nadal szpecą krajobraz. Dziś jednakże olbrzymi znów się budzą do działania, starożytne głazy płaczą krwawymi łzami, a pogłoski mówią o pojawieniu się ogromnych białożmijów. Nadchodzi czas, kiedy spowity smutkiem i rozpaczą świat stanie się polem bitwy dla aniołów i demonów. Nadchodzi wojna, która położy kres wszystkim innym wojnom.
Oraz jedna przesunięta premiera z sierpnia:
Ocean na krańcu drogi - Neil Gaiman - 5 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh7m0O9pKidVkCTtt1No6EjBUaXHXSIg5XbhLqnxrrXAoVEsiSyhcoSWQHUZgP7pbylH0Z6bXhBr8M99Qxv1yPrwqisZNaaGfXMRXRLFJ0nD-T2lQ_VPhP022NYapY1IoiwkVNWhz4AKjLg/s200/3199906388131.jpg)
„Ocean na końcu drogi” Neila Gaimana to baśń, której autor na nowo stworzył kanon współczesnej fantastyki: poetyckiej i poruszającej, a jednocześnie przerażającej. Owoc geniuszu narracyjnego Gaimana widać także we wcześniejszych jego powieściach: „Amerykańscy bogowie” i „Nigdziebadź”.
Prószyński i S-ka
To, co najlepsze, tom 2 - Harlan Ellison - 11 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjLZn9KuGLXm1qoqFb03F9U2zojpjyL_JPH6j8oT_048pxUaj7MNC5pEzZZjdN_b1ByVbmG5gsGCKABeUvreCGtz_bclDeMBzquRRgxVfoj5X6P_stJ4TBuf1zBUsHFwIC9bzAXBf7radC2/s200/To_co_najlepsze2.jpg)
Zysk i S-ka
Proxima - Stephen Baxter 24 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIn0Hq9CeMFRabqTi0oq_1tvYunCNDmvNcp8dX8cKxgIClwXmu2O4jIxIkchinoKrnHT3atAVpfcdY846XAFZhmin5V-0s3yBCc5-kmAy583dVCGQjkT6hyphenhyphenHdj1rwykC7yjG8tKItPJxox/s200/Proxima_300x450.jpg)
Rebis
Architektura - wizje niezrealizowane - Philip Wilkinson - 18 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNCaVNW26lIuKwgcGKkT9p5LjpWM1knFaT5Tfyl7pvvqkHdvG-SqIBft0QhbUxWkHJKovado4FKkZJSbSR5ViayAyJv-nL5X9We-A7RmA28d98BdIs3MoNACMUSC2hcM4wCFwJUuhms9yn/s200/6499906422164.jpg)
Vesper
Portret Doriana Graya - Oscar Wilde (oprawa twarda) - 12 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1ha1aeRrrReNTC9WI5HZaSiDa_hKB-p3rdEoSVyEfPlEYzBVzo0mIlacmSpEXDt5Hl3B286yvxxZqHDZq_ogggYGq9-5zKaEa1dlPNmQRxsq7-IqKNxCnZ3-K0YOiEdjfpmwe4SgwOZ01/s200/portret-doriana-graya-b-iext43263987.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgwK-Ex7zV4UdALmK-VbEbx4B20xCx7ZnNaK6hisfcxOlR6xO2JOr6yQ9IPhORIhEPiTG-L6dYGfQntqcLBkGO6PlFAEg1teUlLRaA6F989OdMaVFQt36EZQRfh2e1aavLBQeXqtY58gNYt/s200/Ostatnie+dni.jpg)
Miasto w morzu i inne utwory poetyckie - Edgar Allan Poe - 19 września
Edgar Allan Poe (1809-1849) to najwybitniejszy poeta amerykańskiego romantyzmu. Arcymistrz formy, niezrównany stylista, a także twórca o otchłannej, mrocznej wyobraźni. W swoich wierszach i poematach – podobnie jak w opowieściach grozy – opiewał miłość i piękno, ale też dzielił się tym, czego nie poskąpiło mu krótkie, tragiczne życie: smutkiem, tęsknotą i lękiem przed śmiercią. Za życia nie doczekał się pełnego uznania. Krótkotrwałą sławę poetycką przyniósł mu Kruk, jeden z najsłynniejszych poematów wszech czasów. Dziś Poe zaliczany jest w poczet najwybitniejszych poetów języka angielskiego. Niniejszy wybór klasycznych przekładów Poego to pierwsza w Polsce dwujęzyczna edycja jego poezji.
Życie w średniowiecznym mieście - Joseph Gies, Francis Gies - 17 września
Swobodnie poruszasz się w miejskiej dżungli? A wiesz, że istaniała już średniowieczu? Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb, a nawet zajrzysz na salę porodową. Co ludzie robili w kościele? A co w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy? Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką? Frances i Joseph Gies znowu udowadniają, że średniowiecze to fascynująca epoka!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjXBhq6qq2mHKZx4f6e4HqPQWy0aChjyAF1pJK9RS4jnjZWWPstc44_R1jn2L5PMIQFPlMReWZdWyZqx1L0jBG9MxFzfXLCuCi1SiatW9jJud11t0wFymGn35BJsivUbyohaq1QJwZqwGRM/s200/impgimdddhanedcc.jpg)
Znak
Życie w średniowiecznym mieście - Joseph Gies, Francis Gies - 17 września
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEheEizfLxFIA4f2mxFUZD4WKrMgtTAHR9yNxPDrXb6ftEYCSmlTjEidWtgx2T1vaJ8TWuO0Jj_G3lIAbmqwXySGnXypLK_AQVF2sUPjyRtxTNPnnx9mQqUq8uu1Hpp8Z3ArOVVgn6mRLiPH/s200/Gies_Zycie-w-sredniowiecznym-miescie_500pcx.jpg)
Opisy jak i okładki książek pochodzą ze stron wydawnictw, serwisu lubimyczytac.pl i księgarni swiatksiazki.pl
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.
Post nie jest w żaden sposób sponsorowany.
A Wy na jakie książki czekacie? :)
PS: Strona wydawnictwa MAG wciąż nie działa, więc podlinkowałem ich tytuły do księgarni swiatksiazki.pl :)
Stephenson, Gwynne, Ellison. Sporo dobrego we wrześniu. Ale to mnie nie dziwi, bo zawsze w tym okresie do lisopada jest. Będzie znowu co czytać. :)
OdpowiedzUsuńPS: Mag się dalej nie odzywa?
Bardzo dużo i dalsze miesiące zapowiadają się podobnie :)
UsuńWciąż cisza, a strona wciąż nie działa...
"Ostatnie dni..." wczoraj do mnie dotarły :) Poza tym na pewno sięgnę po "Życie w średniowiecznym mieście" i "Ocean...". Reszta jakoś do mnie nie przemawia, ale może to przez stres spowodowany powrotem do pracy :D
OdpowiedzUsuńDo mnie też i w weekend zabieram się za czytanie :)
UsuńNa chwilę obecną tylko "Ocean..." - ograniczam się. ;)
OdpowiedzUsuńNa pewno dasz się na coś skusić :D
UsuńOpis "Epoki diamentu" jest jakiś taki enigmatyczny, ale intrygujący. Z twoich propozcji zainteresował mnie też Gaiman, Ellison (niestety nie przeczytałam jeszcze nic od tych autorów) oraz "Architektura - wizje niezrealizowane". Do tego czekam jeszcze na "Runę" Veru Buck, "Ostatni obraz Sary de Vos" Dominicka Smitha, "Dziwną przygodę" Joe Hilla, "Podniebnego" Kerstin Gier, "Naturalistę" Adndrew Mayne'a i... jeszcze parę innych, ale jest tego chyba za dużo, żebym wymieniała wszystko. Nie pamiętam, kiedy ostatnio zdarzyło się tak, żebym czekała na tyle książek z jednego miesiąca, świat chyba oszalał. :)
OdpowiedzUsuńNie czytałem go, więc trudno mi się odnieść jakoś do opisu. Rzeczywiście jest tego bardzo dużo i będzie co czytać w zimowe wieczory :)
UsuńOj tak, zdecydowanie będzie :)
UsuńNa chwilę obecną upatrzyłam tylko "Zawiść". Książki Stephensona zawsze mnie intrygują, ale "7EW" od baaaardzo dawna czeka na półce i póki nie przeczytam nie będę szalała z innymi jego pozycjami, bo nie ma sensu.
OdpowiedzUsuń7EW za mną, więc tym bardziej przeczytam Epokę diamentu, choć pewnie nieprędko ;)
UsuńJedną z tych książek na pewno przeczytam. Nie wiem jeszcze którą.
OdpowiedzUsuń